İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banlanmalar ile ilgili sorularınız

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Forumdaki Banlanmalar ile ilgili sorularınız yeni açtığımız bölümde konu açarak sorabilirsiniz.
Neden banlandım?

banınızın yanlış/hatalı veya haksız bir sebepten dolayı olduğunu düşünüyorsanız konu açın.Forum kurallarına aykırı bir şekilde davranmışsanız açmayın!

Banınızın açılması gerekiyorsa görevliler banınızı açar;ama banınızın açılması gerekli değilse moderasyon yapılmaz.

Gelişmeleri konu altından takip edebilirsiniz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
kişi neden banlandığını nasıl soracak? multi üyelik mi alacaklar?

C

Cosova

Misafir
banli olan hesabimin acilmasi icin girdim. ama banli hesap ile girildiginde yine ban mesaji cikiyor. lutfen ilgilenin. misafir olarakta yazi yazilamiyor, banli hesaplada.

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ayrıca kayıt sorunları gibi şeylerin de yazılabileceği iletişim sayfasına da erişim için üye olmak gerekiyor. Bu ironi de çözülmeli. :)

C

Cosova

Misafir
Ayrica bir uye banlandiginda (gecici yada daimi) olup olmadigini ve sebebininde bir konuda insanlarin gorebilecegi sekilde yazilmasi faydali olmazmi?

Hem bu sekilde bazi uyelerin su admin bu admin kafasina gore uye banliyor demesi engellenmis olur. Cunku her banlamada sebepler ortaya dokulmus olur.

Hem de birisi misal facebook konusunda yaptigi haksizlik yada dolandiriciliktan ban yemisse bu o konuda yazar ve o kisiden de face sayfa alinmaz mesela. Bu gibi bir tehlikeninde onu tikanmis olur diye dusunuyorum.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ayrica bir uye banlandiginda (gecici yada daimi) olup olmadigini ve sebebininde bir konuda insanlarin gorebilecegi sekilde yazilmasi faydali olmazmi?

Hem bu sekilde bazi uyelerin su admin bu admin kafasina gore uye banliyor demesi engellenmis olur. Cunku her banlamada sebepler ortaya dokulmus olur.

Hem de birisi misal facebook konusunda yaptigi haksizlik yada dolandiriciliktan ban yemisse bu o konuda yazar ve o kisiden de face sayfa alinmaz mesela. Bu gibi bir tehlikeninde onu tikanmis olur diye dusunuyorum.

şuan böyle bir uygulamamız bulunmamaktadır;ama belki prestige üyeler için bu özellik düşünülebilir.
teşekkürler.

Peki neden uyarı aldığımızı nasıl sorabiliriz ? Uyarı almışım ama pek mantıklı bulmadım uyarımı ?

zaten ceza alırken size özel mesajla ceza veren yetkili kişi adında mesaj geliyor oradan görebilirsiniz nedenini.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
şuan böyle bir uygulamamız bulunmamaktadır;ama belki prestige üyeler için bu özellik düşünülebilir.
teşekkürler.

zaten ceza alırken size özel mesajla ceza veren yetkili kişi adında mesaj geliyor oradan görebilirsiniz nedenini.

Nedenini gördüm , saçma buluyorum.Alakasız mesaj demiş.Ben orada konu dışına sapmayın diye uyarmıştım.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
üyelerin banlanma nedenlerini diğer üyelerle niye paylaşıyoruz ki? banlanan kişi neden banlandığını muhakkak biliyordur. Bilmeyen zaten büyük ihtimal forum kurallarını okumadan iş yapmıştır

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
üyelerin banlanma nedenlerini diğer üyelerle niye paylaşıyoruz ki? banlanan kişi neden banlandığını muhakkak biliyordur. Bilmeyen zaten büyük ihtimal forum kurallarını okumadan iş yapmıştır

Diğer üyelere paylaşılmıyor.Banlanma nedenine kısa açıklamalar yazıldığı için tam bilgi isteyenler ordan faydalanabiliyor.En azından benim anladığım bu.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

paylaşmıyoruz zaten üye neden banlandığı biliyor elbet,o bölümün amacı;
banınızın yanlış/hatalı veya haksız bir sebepten dolayı olduğunu düşünüyorsanız konu açın.Forum kurallarına aykırı bir şekilde davranmışsanız açmayın!

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ama bu engellenemeyecek, sürekli konu açılacak

C

Cosova

Misafir
peki suanda banli olan uyelerin yazi yazma yetkileri acildi mi bu kategori icin???
2gun once konusuldugunda acik degildi. ayrica misafirlerde yazamiyordu o kategoriye.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ben banlanma hikâyemi kitap yapacağım inşallah. Adı şimdiden bellidir: Nasıl Banlandım? - Bir Webmaster'ın İyinet'ten Atılma Süreci

Yazar: Karluk
Editör: Calvin
Yayına Hazırlayan: Peep
Tashih: Bilgi
Basım: Trgy

2011

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
banlamak çözüm değil arkadaşlar, msj. lar ile sıkıntı yaratmışsa msj. yazma yetkisini alırsınız başka şekillerde sıkıntı yaratmışsa oralardan izinlerini kısıtlarsınız! n olursa olsun siteyi görebilmeli ve konu ve msj. ları okuyabilmeli..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5