İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

banlanmış bilgisayar

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
banlanmış hesabı yönettiğiniz bilgisayarda daha sonra farklı bir hesap yönetme konusunda deneyimleri alabilir miyim?

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tanıdığım bi kaç kişi 5-6 hesapına aynı bilgisayardan bakıyor . Sorun yokmus . Ama banlandılar . Sebebi aynı pc den baktıkları için değil .

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla tavsiye etmem :p aynı pc den. oda arkadaşı olup diger oda ark banlanması ve diger arkadaşının hiç bir sucu olmadıgı halde ilişkilendirmeden ben yediğini duymuştum (sucu aynı pc kullanmak )

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aynı bilgisayardan farklı hesapları kontrol ettiriyor. benim sorum biraz daha farklı: yönettiğiniz hesap banlandığında o bilgisayardan daha sonra yeni hesap yönetmek..

mantıklısı bu evet ama alternatifler deneyen var mı? mesela modem değiştirip ya da bilgisayar değiştirip yöneten?

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Korkma dene ya ne olcaka. googleden o kadar korkmayın . Yetkililer muhakkak su anda forumda vardır. Sizi izliyorlar :D Sizin hareketlerinize göre yeni kuralları ekliyorlar . :D

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben denedim. başka kimler ne denemiş onu merak ettiğim için soruyorum ;)

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben bikere denemiştim
hesabı açtım 1 hafta sonra yeni hesabıda banladılar
sebep olarakta daha önce banlanmış bir hesapla bağlantınız var gibi bişey yazmışlardı.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim evdeki bilgisayar adsense'dan banlı, yeni hesabı okuldan kontrol ediyorum yeni adsense kurulumu yaparken renkleri adsense panelinden değilde manual olarak değiştirmek biraz sıkıcı oluyor. :)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bir arkadaşım Adsense den banlanıyor ve 1 sene boyunca basvurları kabul edilmiyor yeni yaptıgı web sitelerinin. daha sonra hasbel kader bilgisayarını degiştiriyor ve Adsense'ye yine başvuruyor ve kabul ediliyor. işin diger ilginc kısımı bu arkadaş işten anlamayan 5-6 arkadaşın hesabınıda o bilgisayardan kontrol ettigi için o hesaplarda banlanıyor.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben buna benzer bir konuda google a mail attım.

benim sorum şöyleydi

webmaster liğini üstlendiğim kişi yada kurumlar sitelerinde adsense reklmaı yayınlamak istiyor. ve bunu benim aracılığımla yapmak istiyor.
kendi sitelerimin adsense hesabını kontrol ettiğim bilgisayardan müşterilerimin de hesabını kontrol etme zornluluğum doğuyor.
dedim

işte gelen cevap

Merhaba xxxx,
E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

Bir bilgisayardan birden fazla AdSense hesabına girilmesinde bir sakınca yoktur. Site sahibinin bilgisi olması durumunda program kurallarımıza uyan herhangi bir web sitesine kendi Google reklamlarınızı, tavsiye butonlarınızı veya bir Arama İçin AdSense kutusunu yerleştirmenizde bir engel yoktur ( http://www.google.com/adsense/policies).

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yayıncılar için oluşturulmuş AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilirsiniz ( http://groups.google.com/group/adsense-help-tr ) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Saygılar,

Özgür
Google AdSense Ekibi

konuyla birebir örtüşmüyor tabi, benim bilgisayar banlı değil çünkü.
ancak aklınızın kenarında bulunsun diye yazdım

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlandığım hesabı yönettiğim bilgisayardan başka isim ve adrese yeni bir hesap daha açtım.. 1 kez çek geldi ama 1 sene sonra ne hikmetse eski hesapla ilşişkilendirip banladılar.. heralde ancak farkedebildiler yoksa çeki yollamazlardı :D tavsiyem bi bilgisayardan banlanırsan yeni hesabın için kendine başka bir isim bir adres ve bilgisayar bul :)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlandığım hesabı yönettiğim bilgisayardan başka isim ve adrese yeni bir hesap daha açtım.. 1 kez çek geldi ama 1 sene sonra ne hikmetse eski hesapla ilşişkilendirip banladılar.. heralde ancak farkedebildiler yoksa çeki yollamazlardı :D tavsiyem bi bilgisayardan banlanırsan yeni hesabın için kendine başka bir isim bir adres ve bilgisayar bul :)
bilgisayar değil de ethernet kartını değiştir, cookieleri felan temizle kafi olur sanırım.

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
usb modem kullanıyorum, cookileri deiştirmeme gerek yok çünkü banlandıktan sonra bilgisayar 2 kez format yemişti.. herneyse sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş misali ben en garanti yolu seçtim.. sizde öyle yapın eğer imkanınız varsa :)

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ethernet kartın MAC numarasını mı okuyor google?

İşlemci ve RAM'i de okur seneye, bize donanıma göre reklam çıkarır :p

ControL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir bilgisayardan ban yediniz mi birdaha o hesaptan google hesabı actırmanızı tavsiye etmem. Başımdan geçen mevzu şu, 2 hesabım vardı 3 cü hesap için site tasarımını bitirmeye çalışıyordum ki 1 hesabım kapandı 2 ci hesap duruyordu 2 ci hesabımda güzel para geliyordu en son aylarda 1800 dolara kadar cıktı korkum bayağı arttı hergün hesaba baktığım oluyordu 1 ci hesabım banlandıktan sonra 2 3 günde bri hesaba bakmaya başladım. kısa bir süre sonra çeki almama 1 hafta kala 2 ci hesabımda gümledi. Arkadasından üstünde uğraştığım site vardı hemen onu aynı pc de aktif ettim bu hesabında ömrü uzun olmadı 2 hafta gecmedi oda banlandı bunların ardından 2 hesap daha aktif ettim onlarda gitti.

Arkadaşlarında dediği gibi birden fazla hesaba bakabilirsiniz. Ama tavsiyem 1 pc den google hesabına bakıyorsanız ve o pc den baktığınız bir hesap banlanırsa siz siz olun ki banlanan pc den diğer hesaplara bakmayın, benim başıma gelenin aynısı başınıza gelir..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ethernet kartın MAC numarasını mı okuyor google?

İşlemci ve RAM'i de okur seneye, bize donanıma göre reklam çıkarır :p
hayır arkadaşlar, işlemci veya rami okuyamaz. Ancak maci alabilir, mac de ethernet kartınızın tekil kimliği oluyor.
Etherneti değişirseniz sorun kalmaz.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
10$ bir ethernet karti al
Pc ye format at ( pc ismini felan degis pek önemli olmaz ama )
Aynı isim kullanma
Aynı banka hesabı ekleme
Aynı ev adresini verme
Banlanan sitene reklam koyma ( koyacaksanda domain whois bilgilerini degistir )

3 senedir bu tecrübeleri edindim :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ethernet i geçtik diyelim.. Google Modemlerin seri numarasını okuyor olamaz mı ? Yani teknik olarak sizce bu mümkün değil mi?

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modem seri numaraları falan la alakası yok
banlanmış bilgisayar diyede bişi yok bu benim 5. banlı hesabım aynı bilgisayardan bakıyorum ama nasıl?
bilgisayarı bi kere formatla en temizi
2. banlanan hesaptan sonra en az bir ay girme o bilgisayardan
diğer aydan girmeye devam bi sorun olmaz. kendimden tecrube ile sabit bilgidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5