İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Banned domain süresi nekadar!

prescott

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sene önce banlanmış bir domainim var..Adsenseden!

Soru : Bu domainin banı hiç kalkmayacak mı?

Sürekli banned checker lara bakıyorum banlı GÖZÜKMÜYOR..
Banlandığını ben biliyorum şahsen yaşadım..Üstüne üstelik aradan 10 ay geçti şimdi sitenin pr3 oldu (PR 0 idi banlandığında) bu banın kalktığına delalet olabilir mi?...Google a başka bir isimle üye olunmuş adsense hesabım var diğer sitemde bunu kullanıyorum.Ancak kazancım yeterli gelmiyor kodlarını önceden banlanmış siteyede yerleştirmek istiyorum.Bu zamana kadar yerleştirmedim
Çünkü Pirinç umarken evdeki bulgurdan da olmayayım.Bu hesabıda banlatmamak için azami özen gösteriyorum..
Ne önerirsizin?

anadolu06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer sitende banlanma nedenleri şu an bulunmuyorsa
google türkiyeye mail at. onlar siteyi inceleyip banlılar listesinden çıkarsınlar.sonra da ekle adsense sitene.
ama cevap geç gelir sanırım . biraz bekleyeceksin.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense site banlamaz. hesap sahibi adını banlar, adres posta kodu numarasını banlar. browser'ın application id'sini banlar.

prescott

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam Google adsense site banlamaz ; Adsense hesabını ve o hesapla açılmış üyenin adını ne bileyim işte bilmem ne id sini felan banlar.

Sonuç şuki banlanan adsense hesabında tanımlı olan domaindi o...

Şimdi ben google türkiyeye ne diye mail atacam..

Ya benim bir sitem vardı ben hile yaptım sizde banladınız.Hala banlımı eğer banlıysa banı kaldırabilirmisiniz.Çünki ben diğer adsense hesabımın kodlarını yerleştirmek istiyorum. gibi bişey mi yazacam..İntihar etmek olmaz mı bu!

<<<<Kimse darılmasın gücenmesin Profesyonelce Web işine başladığımda 10 ay öncesi..daha r10 ve iyineti bilmezdim.Kafadan takılırdım öylesine sonra biyerden adsenseyi öğrendim.Derken üye oldum.kodları siteye ekledim, ula bekle allah bekle allah para yapmıyor site hay anasını...Sonra sitede ünlü yapancı sitelerin kullandığı adsense kodlarını incelediğimde farkettim ki benimkinden farklı veriler var kendi user id mi değiştirmeden ne varsa değiştirdim, inanmayacaksını günlük 50/100$ arası yapmaya başladı site...15 gün sürdü şutladışar.Tabi bu forumu chip dergisi okur gibi okumaya başladım burası bana chipten daha keyifli gelmeye başladı.Sarıldım bu işe..Ve çok şey öğrendim. bunlardan biriside bir Türkwebmaster olarak benim yapacağım hile beni ve herkezi etkileyecek ve buişlere 1.tecrübeden sonra tövbe ettim)>>>>

aha buda benim itirafımdır.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Eğer eski banlanma nedenin ve reklam kodunu yayınladığın siteler ile yayın yapıyorsan yeni hesabında banlanır, o yüzden önce ben bu domaini satın aldım daha önce adsenseden banlanmış diye bir mail at onlardan onay gelmeden reklamı sitene koymanı tavsiye etmem... Oda banlanır sebep olarak daha önceden banlanmış bir hesap ile ilişkisi var diye...

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahini dinle karlı çıkarsın.. Yoksa şöle bir mail gelir daha önceden banladığımız bir adres üzerinden reklam yayını yapılmakata felan falan.

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google senı gecersiz tıklama nedenıyle banlamıssa artık sen google için bitmişindir :D sen hiçbir sitene adsense alıp koyamazsın ıkı gun sonra tekrar banlanırsın
dıger sebeplerse banlanma sebebın bu durumu sıtenden kaldır adsense adına tertemıs bır sıte seklıne getır ve google amcaya bı maıl at sitemdekı yanlışları (vs vs vs) duzelttım tekrar ıncelemenızı ve adsense e basvurmayı ıstıyorum seklınde bırazda metnı susle ste :D ;)

mysohbeci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanmış sitende diğer kodları rahat rahat kullanabilirsin kesinlikle birşey olmaz . Yeni bir ban sebebi bu olamaz yani. Ben banlanmış sitemde 1 yıldır diğer hesabımı kullanıyorum ve 1 yıldır hiç bir sorun yaşamadım.

mysohbeci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google senı gecersiz tıklama nedenıyle banlamıssa artık sen google için bitmişindir :D sen hiçbir sitene adsense alıp koyamazsın ıkı gun sonra tekrar banlanırsın
dıger sebeplerse banlanma sebebın bu durumu sıtenden kaldır adsense adına tertemıs bır sıte seklıne getır ve google amcaya bı maıl at sitemdekı yanlışları (vs vs vs) duzelttım tekrar ıncelemenızı ve adsense e basvurmayı ıstıyorum seklınde bırazda metnı susle ste :D ;)

ben gecersiz tıklamadan dolayı banlanmış siteme ertesi gün diğer kodları koydum ve bir yıldır da kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşatmadı adsense

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben gecersiz tıklamadan dolayı banlanmış siteme ertesi gün diğer kodları koydum ve bir yıldır da kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşatmadı adsense

Seninki denk gelmiştir.Bende aynı birşey olmaz mantığıyla banlanmış bir siteye kodları ekledim bir hafta sonra banlandım.

Kimse google danışmadan birşey yapmasın yani işini şansa bırakmasın.Ben öyle yaptım hala uğraşıyorum.

Google Adsenseye başvuruyorum 3-4 ay geçiyor hiç cevap bile yok.Daha geçen gün mail attım yine yanıt yok.Yeni ingilizce site alıp başka bir isimle tekrar başvurdum 2 gün oldu bakalım galiba yine yanıt yok.

Onun için adsensenin değerini bilin...

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Onun için adsensenin değerini bilin...

Google'ın karalistesine girmek ve oradan hiç çıkmayacağını bilmek insana kötü koyuyor. şimdi google ile bir işim olduğunda ya babamın adına ya kuzenin adına iş yapıyorum , gitti güzelim pinli adsense hesabı (yaklaşık 9 ay önce bir arkadaşın bana msnden "olm benim hesapta 15$ oldu lan" demesi yüzünden banlandım)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5