İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bant genişliği

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar
10 gb lik bant genişliği olan b sitem war.açalı 2 gün oldu ve bunun 3 gb si doldu
sitede asp kullanıyorum. sohbet odası var ve imajlar full.3,109 ziyaretçi toplam ziyaretçi. bunlardan şüphe ediyom ama hangisi en çok etkiler. ziyaretçinin bu kadar yememesi lazım düye düşünüyorum.
teşekkürler

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başıma geldiği için söylüyorum hostu aldığın firma bandı yüksek gösteriyor olabilir.. Örneğin bir sitem için host almıştım 4-5 GB band yemeye başlamıştı günlük neyse bende yeni hosta taşlınmak zorunda kaldım ve o şekilde host aramaya başladım neyse buldum bir yer ve bandımın günlük 1- 1.5 arası olduğunu gördüm..

Güvenilir şirketle çalışmak her zaman iyidir..

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alla allah.
walla oyle bişe warsa hapı yuttuk. baya da para verdim hostinge geri de vermez şimdi.
işe bak yaaa...

M

Melvana

Misafir
Piyasada ilk ay 1$, 20 gün para iade garantisi, vs. gibi seçenekler sunan bir ton şirket varken gidip böylesini bulmuşsunuz.
Deneyim olmuş diyelim.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla host olartak www.sim.com.tr öneririm isteyen denesin sayafyı sn sind eacılıyor.. band ise aylık standart4 gb ama konuşulup yükseltilebilri..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Web sitenizin kullandigi bant-genisligi sadece web sayfalarinin ziyaretcilere gosterimi ile sinirli degildir.

Kullanilan bant genisligi kabaca sunlarin toplamidir:
1. Sayfanin acilmasi icin kullanicinin servera gonderdigi istek
2. Sayfanin kullaniciya gosterimi
3. Siteden yapilan her turlu download (image calma, dosya indirme ...)
4. Siteye yaptiginiz herturlu upload (servera ftp ile dosya aktarma)
5. Siteye yaptiginiz telnet + sshd baglantilari
6. Site serverin crontab inin kullanabiliyorsa site disina yapilan her turlu istek(request).
7. Siteye yapilan saldirilar.
...

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
band genişliği ile transfer limiti kavramları biraz karışmış ama sanırım burada bahsedilen şey transfer limiti,

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
zokkie' Alıntı:
band genişliği ile transfer limiti kavramları biraz karışmış ama sanırım burada bahsedilen şey transfer limiti,

Haklisin, ama hostlar transfer limiti ile band-width i genelde ayni terim olarak kullniyorlar.
Aslinda bant genisligini bir su borusunun capi olarak dusunurseniz, transfer limiti de borudan akan su miktaridir.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Aslinda bant genisligini bir su borusunun capi olarak dusunurseniz, transfer limiti de borudan akan su miktaridir.

güzel bir tanım olmuş....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5