İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Barcod fontu lazım

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
barkod fontu arıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşa şimdiden teşekkürler..

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de edilen yardımı beğenmeyenlerden nefret ediyorum...

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de edilen yardımı beğenmeyenlerden nefret ediyorum...

Dostum edilen yardımlar sonucu göstermesede kabulumdür. Ama senin yaptıgın yardım değil. Kaba bir davranış. Buradakiler heralde google 'ı kullanmayı biliyorlardır. Adres satırına "barcode font" yazamayacakların burada ne işi var ?
Yani sırf mesaj yazmak için bunu yazdığını düşünüyorum. Bir de ukalalık yaparmış gibi ilk sonuç yazıyorsun.
Neyse yinede bunları yaparken uğraştıgın için saolasın.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hocam teşekkürler. Benim bulduklarım ve bunlar yeter sanırım.
Ek olarak birşey sormak istiyorum rapor bastırdıktan sonra bu kodları sanırım barkod okuyucu veya el terminalleri (PDA 'lar )ile direk okuyabiliyormusunuz.

Benim denemelerim sonucunda direk okumadıgını gördüm. Sonuna ve başına yıldız işareti (*)'nin konulması gerekiyormuş.
Örnek olarak:
deneme yazısının barkod okuyucu tarafından okunması için *deneme* olarak yazılması gerekiyormuş.
Bir nevi barkod fontunun başladığını ve bittiğini * işaretleri belirtiyor sanırım.
Bu konu hakkında bilginiz varmı acaba?

Yardımınız için teşekkür ederim.

nedium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam teşekkürler. Benim bulduklarım ve bunlar yeter sanırım.
Ek olarak birşey sormak istiyorum rapor bastırdıktan sonra bu kodları sanırım barkod okuyucu veya el terminalleri (PDA 'lar )ile direk okuyabiliyormusunuz.

Benim denemelerim sonucunda direk okumadıgını gördüm. Sonuna ve başına yıldız işareti (*)'nin konulması gerekiyormuş.
Örnek olarak:
deneme yazısının barkod okuyucu tarafından okunması için *deneme* olarak yazılması gerekiyormuş.
Bir nevi barkod fontunun başladığını ve bittiğini * işaretleri belirtiyor sanırım.
Bu konu hakkında bilginiz varmı acaba?

Yardımınız için teşekkür ederim.

ben de senin istediğin gibi kullanıyorum, bi program ile sql e veri yazıyorum, crystal ile bastırıyorum, kolilerin üzerlerine yapıştırtıyorum ve en sonunda da el terminali ile okutuyorum.
ama senin söylediğin gibi * koymuyorum başına ve sonuna. belki de veriyi sql den ado ile aldığım için böyle bişi gerekmiyor. alfanumerik verilerin barkodunu basmak için code39 kullanıyorum, en sağlıklı çalışanının bu olduğunu gördüm.
bu konu hakkında başka bi sorun olursa memnuniyetle cevaplarım.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de senin istediğin gibi kullanıyorum, bi program ile sql e veri yazıyorum, crystal ile bastırıyorum, kolilerin üzerlerine yapıştırtıyorum ve en sonunda da el terminali ile okutuyorum.
ama senin söylediğin gibi * koymuyorum başına ve sonuna. belki de veriyi sql den ado ile aldığım için böyle bişi gerekmiyor. alfanumerik verilerin barkodunu basmak için code39 kullanıyorum, en sağlıklı çalışanının bu olduğunu gördüm.
bu konu hakkında başka bi sorun olursa memnuniyetle cevaplarım.

Saoalsın hocam. Bende code 39 kullanıyorum. Toplam 44 tane karakter destekliyormuş. Ve bulduğum bir yazıda başına ve sonuna * konulmasının gerektiğini söylüyor. SQL den gelen verileri excele aktardıktan sonra * karakterini koyup barkod kodlarını bastırıyorum. * koymadan bastırdığımda el terminalleri barkodu okumuyor. :) Neyse sonuçta sorunumu çözdüm.
Görüşmek üzere. Teşekkürler..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
illaki lokmayı çiğnenmiş istiyorsunuz ilginç

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5