İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başbakan Erdoğan Çılgın Projesini Açıkladı.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
hocam halen körü körüne konuşuyorsunuz. Bana savunma yapmayınız. Ben işlemlere kötü demedim okuduysanız sadece yararlı işlemler değildir. İllaki benim söylediklerim veya ülkeyi yönetmek öyle kolay bir olay değildir. Biz kimseden bir anda olsun bitsin demedik :) Ancak sizde söylediniz 8 yıldır varlar ancak benim dediklerimi düşünmediklerinden değildir. Yapamadıklarındandır.( yapamadıklarında diyorum çünkü bu konuda birçok engel var ) Şuana kadar yapan çıkmadı. Ben eğer çılgın bir proje sunacak ise bakınız bu işlemler için kaç milyar dolarlar yatırılıyor farkındasınız ancak bizim madenlerimiz BOR,TORYUM, URANYUm gibi değerli madenlerimizi zenginleştirdiğimiz takdirde biz bunları kat kat fazlasini tesisi kurduktan cok kısa bir sürede geri ödeyebilecel duruma geleceğiz. Yani demek istediğim bu kadar parayı yararlı olabilcek bir yere değil de böyle kimsenin işini görmeyecek sadece gözlerimizle görebilceğimiz birşey sunması yanlış bence. Ben bunları dile getirmek istedim sadece.

isteyenler sitemde yayınlamış olduğum makalemide gözden geçirebilirler.
http://www.forumaden.com/blog/bor-madenimize-sahip-cikalim.html

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
yöneticilik elimi kolumu bağlıyor yorum yazamıyorum yahu :(

mekansız1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet gerçekten çok çılgın proje bugüne kadar böylesi görülmemiştir herhalde bu projenin parası kimin cebinden çıkar dersiniz

sen 20 bin tl maaşla yediğin önünde yemediğin arkadayken 550 tl maaşla ay sonunu getirmeye çalışan insanlara karşı projen yokmu kimin olduki senin olsun

sen ülkedeki ana meseleleri çözmedikten sonra istanbul dünyanın en güzel kenti olsa ne olacak? ülkene ne faydası olacak

Crossfire

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Birey olarak yapabilecek tek birşey vardır oda oy vermek.

Başka birşey yapamayız ülkenin hali kötü bölünmeye gidiyor.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
evet gerçekten çok çılgın proje bugüne kadar böylesi görülmemiştir herhalde bu projenin parası kimin cebinden çıkar dersiniz

sen 20 bin tl maaşla yediğin önünde yemediğin arkadayken 550 tl maaşla ay sonunu getirmeye çalışan insanlara karşı projen yokmu kimin olduki senin olsun

sen ülkedeki ana meseleleri çözmedikten sonra istanbul dünyanın en güzel kenti olsa ne olacak? ülkene ne faydası olacak

böyle düşünen insanların olduğunu görmek gerçekten çok güzel ah türkiyem gör artık koyun olmaktan bıkmadımı bu ülke

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Tüm Türkiye'nin vergisi İstanbula akacak yani yine. Sadece topraktan çıkan harfiyat için haracanak para 1milyar TL, başbakanın deyimiyle 1 KATRİLYON 1 KATRİLYOON :)

Çocuklara eğitim için burs vercez diyenlere kaynak soruyorlar, 20 Katrilyon gömüyorlar kanala. Amaç? Amaç rant sağlama tabi ki. Geçen sene insanlar şaşıyordu neden Silivri gibi neredeyse İstanbul'un dışında bir yerden işadamları arsa alıyor diye. Belli oldu neden aldıkları.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Geçen sene insanlar şaşıyordu neden Silivri gibi neredeyse İstanbul'un dışında bir yerden işadamları arsa alıyor diye. Belli oldu neden aldıkları.

Rantın nereden başladığı ve nereye aktığı şimdiden belli:) Araştırmalı kimmiş, kimin dayısı yeğeniymiş o işadamları diye.

Ben başbakanda artık bir büyüklük kompleksi, bir padişahlık özlemi sezmeye başladım. Xman'in dediği gibi, vakti olsa olay Topkapı Sarayına kadar gidecek. Neyse ki burası ölümlü dünya.

Bu arada bu partinin fazla arkasında duran arkadaşlara da bir hatırlatma, karşınızda kendi vatandaşını ve gencini, "karşılarına 5bin kişi çıkarırız" diye tehdit eden biri var. Ben daha önce bir başbakandan böyle bir söz duyduğumu hatırlamıyorum.

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Başbakanın kafasındaki projeyi en başından beri çok iyi bildiğim için bunları okuyup gülüyorum sadece...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Benimde söylemek istediklerimi ve benim söylediklerime yakın düşünceleri görmek güzel. Bunlar düşünülmeden, yapılanlar tartılmadan, sadece görüntüye vayy işte başbakan yapıyor birşeyler diyerek gidersek sürekli yanlışa gideriz. Bir de şu söylemi bırakalım... herkes diyorki işte bunden önceki hükümetler ne yaptıki yan gelip yattı... Evet birşey yapmadılar biz hiçbir zamanda savunmadık. Biz onlara kızdık oy vermedik. Ancak onlar birşey yapmadı diye bu yapışanlara da, yani bu göz boyamalara da göz yumacak değiliz. Bizler gerçekten halkın düşüncelerine tercüman olacak kişileri isteriz. Bizleri kalkındıracak daha rahat daha huzurlu bir hayat verebilcek, en azından o yolda yatırımlar yapacak bir hükümet istiyoruz. Bizler boş vaatlerle değil gerçek icraatlerle yol almak istiyoruz. En önemlisi toplumu kandırmaya çalışanlara gereken cevabı vermek istiyoruz.

Tekrar vurguluyorum bu söylemleri dile getirirken birşeyler yapmadı önceki hükümetlerden farkı yoktur diye ağır ithamlarda bulunmayacağım. İllaki eksileri benim nazarımda daha ağır basıyor. Ancak yapılacak işlermelerin, icraatlarin ülke halkına yarayacak, gelirini artıracak hizmetler olmasını, bu gibi çılgın ötesi hizmetlerle ülkenin kattrilyonlarını iç etmelerine biz göz yumamayız TÜRK halkıda yummamalıdır diye düşünüyorum.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
:) özetle anlaşılcak olsa zaten tek kelime ederdim dimi ama bunlar öyle göründüğü kadar kısa durumlar değil okumayan okumasın ancak benim ne kadar yazcağım kimseyi ilgilendirmez :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
projenin ne olduğunu öğrenebilmek için 100 satır balon okuyamadım, biri özet geçsin anlamında yazdım, sana değil. istediğin kadar tabii ki yazarsın özgür ruhsun.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
böyle bir forumda bu tarz tavır yanlış üzülerek söylüyorum bir yönetici özet geç diyemez kusura bakmasın kimse. Yöneticilerin yapması gerekenler yazıların uzunluğu kısalığımıdır :) gerçekten üzücü ve komik

ayrıca ben yazarken yazmışsın bay yönetici birde nickim ile dalga gecercesine özgür ruhsun demişsin bu da ayrı komik bir olay ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5