İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başbakan'ın Bedelli Askerlik Açıklaması

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Başbakan Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili sorulara yanıt verdi.

Almanya ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, 'bedelli askerlikle' ilgili bir soru üzerine ''Yeni bir çalışma değil eski bir çalışma ama süreç itibarıyla 'şu gün olacak' diye bir şey yok. Bizim de tabii gönlümüzde yer alan bir an önce neticelendirip, tüm çerçevesini, içeriğini açıklamak suretiyle bu adımı atmaktır. Tahmini çerçevesi ne olacak, içeriği ne olacak bunun üzerindeki çalışmalarımızı Milli Savunma Bakanlığı vasıtasıyla yapmak suretiyle belli bir noktaya getirdikten sonra zaten açıklarız. Ama şu anda 'içeriğinde şu var, tarih şudur' dememiz yanlış olur. Netice alacağımızı umuyorum'' yanıtını verdi.

Kaynak: Başbakan'dan bedelli açıklaması - Hürriyet Gündem

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Çıkacağı kesinde, tarihi daha var. Henüz paraya sıkışmadı o kadar hükümet, ekonomi kötüye giderse burdan iyi gelir elde edilebilir.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Evet aynen oyle bana kalırsa eğer adam akıllı yapacaklarsa birşeyleri kapatmak için değil. Bedelli fiyartlarını çok abartmadan ama az da olmamak koşulu ile almak ve bunları kesinlikle ve kesinlikle şehit ailelerinin ihtiyaçları karşılanmalıdır. ŞEhit ailelerini bizler hep televizyonlardan 2 dakika görüp üzülmekle yetiniyoruz sonra malesef yen şehitlerimiz gelene kadar herşeyi unutuyorum. bu hep boyle oldu. Onları asla unutmamalıyız.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet bedelli bencede çıksın, adam kaçıyor gitmiyor askere. Onu alsanda hayrı olmaz zaten. Bari parasını alda bir işe yarasın. Şehit ailesinin acısını para mutlaka durdurmaz ama kötü şartlarda yaşayan insanlarda en azından nefes almış olur.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Evet bedelli bencede çıksın, adam kaçıyor gitmiyor askere. Onu alsanda hayrı olmaz zaten. Bari parasını alda bir işe yarasın. Şehit ailesinin acısını para mutlaka durdurmaz ama kötü şartlarda yaşayan insanlarda en azından nefes almış olur.

Aynen oyle şehit ailelerinin hiçbir şey yarasını kapatmaz. Ancak onların hatırlandığı değerlerinin bilindiği her vakitte vurgulanmalıdır. Bu bedelliden alınan paraların bu gibi durumlara harcanması gerektiği düşüncesindeyim.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Kaç tane kaçak biliyorum. GBT'ye girince bile çıkmıyorlar. Ee nasıl yakalanacak bu arkadaşlar?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Kaç tane kaçak biliyorum. GBT'ye girince bile çıkmıyorlar. Ee nasıl yakalanacak bu arkadaşlar?

Ovetto tabi bu da ayrı bir konu :) GBT'de çıkmaması da ilginç tabii. Ama bedelli parası olana değil mi. Parası olan kişi zaten yapıp gelmeli. Hatta daha fazla kaçmasına da izin verilmemelidir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Şehit ailelerine birşey gitmez fazla malesef.

Bedelliden gelecek para ile, profesyonel ordu finanse edilecek.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Profesyonel orduya da finanse edilebilir ama şehit aileleri kesinlikle unutulmamalıdır.

Ekleme: Başbakan benim de dediğim gibi bedelli askerlikteki paraların şehit ailelerine harcanacağından bahsetti.

İnşallah bu söz bu şekilde tutulur çünkü bu bedelli askerlikteki yapılması gereken de budur.

deniz20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumda olanlar hurriyet ve milliyet gazetesini okuyamiyorlar mı

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
deniz20 herkes istediği yerden okuyabileceği gibi sende istediğin yerden okuyabilrisin. Sen burda okumayı sevmiyorsun diye burda haberleri okuyanlar sevmeyecek diye bir şey yok.

kaldı ki ben kendice okuduğum ve önem arz ettiklerimiz forumda paylaşıyorum.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
forumda olanlar hurriyet ve milliyet gazetesini okuyamiyorlar mı

Arkadaşımız gayet güzel bir şekilde, önemli gördüğü konuları bizlerle paylaşıyor. Yönetim olarak çok memnunuz. Üyelerimizinde memnun olduğunu düşünüyoruz. Memnun değilseniz yazmazsınız olur biter. Ama insanların şevkini kırmak hiç hoş değil.
Buradan tekrar teşekkür ediyorum ozgurruh..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5