İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başıma Gelen!! Okuyun!!

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi kac gün önce burada updated.com hesabımın heklendigini söylemiştim..
Nasıl alındıgına gelince.. Bir site yada bilmedigim başka bir yöntemle bilgisayarima keylogger yada benzeri bir program yollanmış.. Girdigim tüm şifreler bu program aracılığı ile bilgisayarimdan alınmış!! Bu sabah Mailime girdigimde.. Çeşitli sponsor firmalardan şifre isteginde bulunuldugunu gördüm.. (sedo v.s) sedo hesabımın sifreside deiştirilmiş.. En Önemlisi Muziklerim.com Domainim icin Transfer istediginde bulunulmuş.. [email protected] adresinden transfer edip isteyip istemedigime dair bir mail geldi.. bu mail ingilizce oldugu icin hic bişeye dokunmayıp direk sildim.. Ve Turkticaret.net e telefon actım durumu anlattım Turkticaret.net panelime girip register-lock u kaldırmadan yada o maile yanıt vermedigim surece transferde bulunulamayacagını soylediler.. Transfer Olayı hakkında bilgili arkadaslar burdan bilgi verirlerse sevinirim o maili silmelimiydim yoksa napmalyıdım.. ayrıca updated.com hesabım da 150 $ vardı hekleyen daha dogrusu bu keylogger yada benzeri programı pc me yollayan sahış [email protected] www.realhackers.net 'miş sitesi listesinden beni bloke etti.. Sifrelerimi bu forumda Hepimizin Cok yakından tanıdıgı belki hepinizin dost oldugu biri bana yolladı.. Ve dikkatli olmamı söyledi.. Istese hekleyebilecegini ama almadıgını soyledi yolaldıgı sifrelerde turkticaret.net panelinim sifreleri mail sifrelerim sponsor sifrelerim hatta buraya login oldugum bu kullanıcı adı ve sifre bile bulunuyordu.. Bunu yadan o veya deil bilmiyorum eline nerden gecti diye sordugumda yanıt vermedi. Updated.com hesabımı geri alacagını soyledi bakalım napıcak.. Arkadaslar dikkatli olun bu tür bi olay basınıza gelebilir belki o kadar emek verdiginiz domainleriniz siteleriniz elinizden bi gece ucar gider.. !!

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Alan adi (domain) kilitli ise transfer islemi gerceklestirilmez. Whois bilgilerinde muziklerim.com REGISTRAR-LOCK olarak gorunuyor.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunları varya yakalayıp yakalıp ... yapacaksın.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdogan evet bunu ogrendim turkticaret.net den telefon acıp sifrelerimi deiştirttim.. Pcde sifre girmeye korkuyorum acıkcası!

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçen gün biri geldi söledi.abi bu siteyi indirelim mi dedi de.
Ben oradan biliyorum.
senin pc ye trojan atmışlar sanırım.sen güzel bir format at yada iyibir temizlik yap antivirüs ile

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeş geçmiş olsun.Domainler çok önemli siten heklensede bir problem olmaz ama domainler önemli bu yüzden domain şifrelerini anlamsız yazı ve sayıdan meydana gelsin.maillerinizde ayrı bir şifreden olsun birde her veb sayfasına girmeyin.hani bizim virüssü adam varya onun yöntemini kullanan çok ..

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Ben oradan biliyorum.
senin pc ye trojan atmışlar sanırım.sen güzel bir format at yada iyibir temizlik yap antivirüs ile

yoktur msnden goruselim [email protected] eklersen sevinirim.

bu nedir ya benım sifreler herkezin elinde cıldırcam yoktur lutfen msnne ekle beni konusmamız lazım.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Ben oradan biliyorum.

her sitenin bir admin paneli vardir ve her sitenin admin paneli acik demek degildir.

muziklerim.com 'u ben yaptim www.muziklerim.com/muzad.asp bir acik degildir. sifreyi bilmeden asp nin kralida olsan giremezsin. Girebilecek varsa girsin. Sen sifreyi bilip acik diyorsun. Bu acik degildir. Resmen bir evin anahtarini sokakta bulup bu ev benim demektir. Birisi evinin anahtarini kaybetti diye bulan kisi evin sahibi mi oluyor ?

diger bir konu ise bu olayi yapan kisilerin ne olduklari. Kalkipta java ile pc 'ye exe atip calistirmak hekerlik degildir. Adam kalkip "biz büyük hekeriz küçük işler yapmayız" diyor. Adam o kadar kendine guveniyor ki hic bir sekilde bulunmayacagini kimsenin kendini bulamayacagini zannediyor. Ama 10 dk da adresini cep telefonunu bulundugu sehri buldum. Muziklerim.com 'un sahibine verdim. Adam kalkip ben degilim filan falan ayagi yapti. Iste bunlar buyuk hekerler bunlar buyuk insanlar. Bunlar eli opulesi insanlar. Bunlar el usstunde tutulmasi gereken insanlar. Bunlar karaktersiz insanlar ...

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
her sitenin bir admin paneli vardir ve her sitenin admin paneli acik demek degildir.

muziklerim.com 'u ben yaptim www.muziklerim.com/muzad.asp bir acik degildir. sifreyi bilmeden asp nin kralida olsan giremezsin. Girebilecek varsa girsin. Sen sifreyi bilip acik diyorsun. Bu acik degildir. Resmen bir evin anahtarini sokakta bulup bu ev benim demektir. Birisi evinin anahtarini kaybetti diye bulan kisi evin sahibi mi oluyor ?

diger bir konu ise bu olayi yapan kisilerin ne olduklari. Kalkipta java ile pc 'ye exe atip calistirmak hekerlik degildir. Adam kalkip "biz büyük hekeriz küçük işler yapmayız" diyor. Adam o kadar kendine guveniyor ki hic bir sekilde bulunmayacagini kimsenin kendini bulamayacagini zannediyor. Ama 10 dk da adresini cep telefonunu bulundugu sehri buldum. Muziklerim.com 'un sahibine verdim. Adam kalkip ben degilim filan falan ayagi yapti. Iste bunlar buyuk hekerler bunlar buyuk insanlar. Bunlar eli opulesi insanlar. Bunlar el usstunde tutulmasi gereken insanlar. Bunlar karaktersiz insanlar ...

Katılıyorum Sana Kernel32

C

callous

Misafir
arkadaşlar,
benden herkese bir tavsiye, eğerki ev kullanıcısı iseniz mutlaka ve mutlaka bilgisayarınızda bir firewall bulunsun. (tavsiyem: zone alarm) trojan yeseniz bile, bağlantı kurmaya çalıştığında firewall size soracaktır bağlantı kurması onaylansın mı diye, bilmediğiniz, size garip gelen şeylere blok koyarak bu tür sorunlardan kolayca kullanabilirsiniz. gerçi en temizi temkinli olup trojan yememek ama, firewall olayıda aklınızda bulunsun hani :)

Desix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut bilgisayarına bir format at!
güzel bir antivirus kur ve sürekli güncelle..
bilmediğin dosyaları açma kullanma..
bu işlemlerden sonra şifrelerini zor buluncak şeylerle değiştir..
mümkünse bilg.ında önemli şifre filan saklama eğer saklıyorsan..
siteni bu işten anlayan güvendiğin birileri varsa açıklar için tarattır açıkları kapat..

bundan fazla yapabileceğin birşey yoktur herhalde..

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemde acık felan yok bulabilecek var buyursun gelsin tum sitelerimi yazayım acık bulsunlar bu yapılan adilik trojan veya her ne haltsa bana bir site aracılıgı ile bulasmıs olmalı ben anlamadan yoksa imkansız belki sizin de sifreler vardır ellerinde kim bilir ?

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kardeş gecmiş olsun
callous bu forumlara takılıpta firewallsiz internete cıkıcak salak yoktur artik firewallarda kırılabiliyor sanırım ne yaparsan yap hep bir acık kalır

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş şüphlendiğim şahısları gerekçelerinide yazarsan bizde ona göre dawranabiliriz. Bizide endişelendirdiniz şimdi.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
kardeş şüphlendiğim şahısları gerekçelerinide yazarsan bizde ona göre dawranabiliriz. Bizide endişelendirdiniz şimdi.

trextra gerekce yok arkadasım can sıkıntısı yada hazıra konma yada hırsızlık sen adlandır.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı şeyler bugun benimde başıma geldi. benim pcyede birisi keylogger atmış, iş yerindeyken tel geldi şifrelerin kırılmış diye, yani işi fln bırakdım eve geldim şifrelri değişdirmeye başlaıdm sonra farkettim abuk sapuk bişey çalışıyor arka planda nerde e yazarsam ordada çıkıyor fln.. hemen anladım koşa koşa gittim internet cafeye bütün passları tekrar değişdin.. pcyede formatı çaktım..herşeyi geri alabildim ancak bazı verileri silmiş şerefsiz, onun içinde hala hosting şirketiyle görüşüyorum yedekleri varmı diye... herneyse ben her gece sabhlayıp emek veridiğim bişeyi bu şekilde yapmaları acaip canımı yaktı ki yapanıda biliyorum telinide buldum.. bazı şeyleri çok ciddiye alırım. ve kin tutarım... şöle yapcam böle yapcam demiyorum ama yapan kişiyle illaki bigün tekrar karşılaşcam.. bunu buraya niye yazdım bi nevi rahatlama

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insanın annesi köt kadın olunca napcanı bilmiyo ;)

neyse mexut geçmiş olsun dostum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi