İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Başımın Belası Virus

Klingbeil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Win32/TrojanDownloader.Murlo.NN trojan

Şundan nasıl kurtulabilirim arkadaşlar.

Nod32 antivir Spydoctor adware

denendi sonuç olumsuz.

Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilgisayarını Güvenli Kipte açarak
* QQ_update.cab
* qqsF2A8.tmp
Yukarıda belirttiğim dosyaları arat ve sil. (regedit dahil)Sonrasında Kaspersky Antivirüs programı kurarak güncelleştirme yap.

Bilgisayarını tarat.

Çözümün gerçekleşmesi gerek.

Kolay gelsin.

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım birazz arasan internette bu virüse yakalananlar var oralardan belkı cozum bulabılırsın ayrıca bende görmüştüm pc de kaspersky internet securty7 vardı o silemedı sureklı restar atıp duruyodu ama baslar baslamaz gene geliyodu bende formatladım kurtuldumm şimdi kaspersky kurulu bilgisayarda ve bır vırus aynı şekilde benı daha faklı bı lınke yonlendırıyo ben bundan formatla kurtulamadım 12. formatım ama gene gelıyo bununla bı alakası var mıdır bılmıyom anladıgıma gore bu sorunu yasayanlar formatla kurtulamamıs ama ben kurtuldum!! format atmanı öneririmm!!!

apachi7

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
explorer açılıp kendiliğinden kapanıyor

Maalesef 2-3 gündür sistemimde(xp SP2 kullanıyorum) explorer.exe açılıyor ve kendiliğinden kapanıyor.
mccafe virus ve firewall vardı bu na rağmen sanırım virüs yedim.
Yapmak istediğim format atmadan bu sorunu nasıl çözebiliirm.
bir yöntem bilen varsa lütfen yardım etsin.
xpsp3 yükledim düzelmedi
vista inspirat yükledim fayda etmedi
değişik virüs programları denedim
italyan bir virüs programı var exploreri de düzeltiyormuş ama o da yemedi
maalesef şu an çaresizim

.....!!!!

exxe34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acill plz

Bilgisayarını Güvenli Kipte açarak
* QQ_update.cab
* qqsF2A8.tmp
Yukarıda belirttiğim dosyaları arat ve sil. (regedit dahil)Sonrasında Kaspersky Antivirüs programı kurarak güncelleştirme yap.

Bilgisayarını tarat.

Çözümün gerçekleşmesi gerek.

Kolay gelsin.

selam dostum dediklerini yaptım cafemde pclerdede var deepfrezli pclerede bulaşmış onlarıda temizlesem modemden falan gelirmi modemin içine kaçamı bu lanet arkadaşlar murlo.nn neyapcaz bunu bi elatın lütfen kasper nod fayda yok antivir cd var elimde boot ta taratıyorum buluyo virüsleri ne yapcaz teşekkürler şimdidem......

BlaCK_and_WHiTe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Aslında herşeyi göze alıp AVG kur biraz veri kaybın olabilir ama o virüs konusunda en başarılısı AVG.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
selam dostum dediklerini yaptım cafemde pclerdede var deepfrezli pclerede bulaşmış onlarıda temizlesem modemden falan gelirmi modemin içine kaçamı bu lanet arkadaşlar murlo.nn neyapcaz bunu bi elatın lütfen kasper nod fayda yok antivir cd var elimde boot ta taratıyorum buluyo virüsleri ne yapcaz teşekkürler şimdidem......

Cafede sistemi farklı düzenlemeniz gerek öncelikle mesai saatleri dışında tüm bilgisayarların ağlarını çıkarın. Her bilgisayar bağımsız olsun.

Ondan sonra temizlemeye başlayın.

Eğer çözüm üretemiyorsanız format atarkende dikkatediniz. çünkü cafede bulaşma riski fazladır.

Format atmak isterseniz tek tek her bilgisayarı yeniden yapılandırın (Bilgisayar ağa bağlı olmasın). C: , D: yedek almayınız.

Bir çok virüs ağ aracılığıyla diğer pclere rahatlıkla geçebilmektedir.

Virüs bilgisayara bulaştıktan sonra programlardan fazla beklentiniz olmasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5