İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

başka bir bilgisayara baglanmak

B

Baria

Misafir
Selam
Benim ögrenmek istedigim birşey var.Ben kendi evimdeki bilgisayar ile bir başkasının bilgisayarını nasıl kontrol edebiliirm? Yani o bilgisayarın ekran goruntusunu vs almak istiyorum. 2 bilgisayarda windows. Boyle bir program mevcut mu?

not: 2 bilgisayarda benim sayılır. Herşey yukleyebilirim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Baria' Alıntı:
Selam
Benim ögrenmek istedigim birşey var.Ben kendi evimdeki bilgisayar ile bir başkasının bilgisayarını nasıl kontrol edebiliirm? Yani o bilgisayarın ekran goruntusunu vs almak istiyorum. 2 bilgisayarda windows. Boyle bir program mevcut mu?

not: 2 bilgisayarda benim sayılır. Herşey yukleyebilirim.
Windows tan uzak masaüstü bağlantısını aktifleyip kullanıcı ekleyeceksin.

Kısaca,

Bilgisayarımdan özellikler -> uzak -> "Kullanıcıların bu bilgisayara bağlanmasına izin ver" i aktifliyiorsun. Sonra kullanıcı seçten gelişmiş arama ile windows kullanıcı adını seçip listeye ekliyorsun. Kullanıcın şifreli olmalı.

ADSL kullanıyorsanıuz 3389 portunu hangi bilgisayara bağlayacaksanız o bilgisayarın iç ip numarasına yönlendireceksiniz. (192.168.1.2 ya da 10.0.0.3 gibi)

Sonra bağlanırkende, başlat-> donatlılar -> iletişimden -> Uzak masaüstü bağlantısını seçip bağlanacağın bilgisayar uzakta ise dış ip numarasını, (81.xxx.xxx.xx) gibi. Aynı network içindeyseniz iç ip numarasını (bkz. yukardaki) giriyorsun ve bağlanıyorsun.

mrt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurup calistirabilecegin programlar, radmin, pc anywhere,
windowsa entegre edilmis olan uzak masa ustu yonetimi ( baslat/calistir/mstsc.exe )
trex. in anlattihi gibi ayarlamalari yapman gerekli
fakat routerli modem kullaniyorsan port tanimlayip port ta acman gerekli , kullandigin modeme gore bu degisir http://www.portforward.com/routers.htm buradan nasil yapacagini ogrenebilirsin
kullandigin programa gore port degisir (orn. radmin icin 4899)
bilgisayarinda firewall varsa yine port acman gerekir... buradanda hangi port hangi programa ait gorebilirsin http://www.iana.org/assignments/port-numbers

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5