İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

başka bir serverdeki mssqla nasıl bağlanırım

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba arkadaşlar kullandığım serverde mssql kurulu değil bende mecburen başka bir serverden aldım mssql hesabını acaba bu serverdeki mssql a nasıl bağlanırım kodu bana yazarmısınızyardım eden arkadaşa şimdiden teşekkur ederim

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Aynı dc içerisindemi bunlar. Aynı dc de değillerse hiç uğraşma derim. Verim alamazsın.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ay dc icerisinde deil fakat sql serverin olduğu sunucu daha hızlı birisi kendisitemin olduğu sunucu amerika sql in olduğu sunucu alman lokasyonlu

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Karsi sistemin firewall undan mssql in portunun acik olduguna emin ol.
Portu standart port disinda baska bir porta cevir, boylece saldirilardan bir nebze korunmus olursun.
IP adresi ve yeni portu vererek karsidaki mssql e baglanabilirsin.

Guzvenli bir baglanti icin, ssh tunnel acabilirsin, ama bunun trafigi biraz yuksek olur, ayni dc de olmazsa ve cok paket gidip geliyorsa, yavas olur.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sitemin bulunduğu serverde mssql olmadığı icin başka bir serverdeki mssql a ihtiyac duydum acaba mysql mi kullansam diyorum mysql in asp ile pek verimli calışmadığını duydum bu konudaki gorüşlerinizi alabilirmiyim

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ben mysql denemesi yapmıştım. Her iki sunucuda almanyada farklı dc lerdeydi. Ve almanların hızını bilirsin :)
Buna rağmen sağlıklı olmadı. Kendini yorma derim.
Eğer çok sıkışırsan hosting konusunda yardımcı olabilirim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
sitemin bulunduğu serverde mssql olmadığı icin başka bir serverdeki mssql a ihtiyac duydum acaba mysql mi kullansam diyorum mysql in asp ile pek verimli calışmadığını duydum bu konudaki gorüşlerinizi alabilirmiyim
Çalışıyor. Eğer çok fazla sorgu kullanılmıyorsa sorun çıkarmayacaktır.
Rahat şekilde kullanabilirsin.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Set conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
conn.open "Provider=SQLOLEDB;Data Source =ipadres;Initial Catalog=dbadi;UID=kullanici;PWD=sifre;"

Bu kod la bağlanırsın. Gerekli yerleri değiştir.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Ben mysql denemesi yapmıştım. Her iki sunucuda almanyada farklı dc lerdeydi. Ve almanların hızını bilirsin :)
Buna rağmen sağlıklı olmadı. Kendini yorma derim.
Eğer çok sıkışırsan hosting konusunda yardımcı olabilirim.

hostingim sponsor ve yaklaşık iki yıldır aynı firmadayım + aylık 150 Gb bw yi karşılıyabilecekmisin valla benim firmam karşılıyor ama reklam karşılığında :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5