İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bayıldım şu siteye

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google yahoo msn gibi devlerde şuan bunu yapmaya çalışıyolar ajax tabanlı internetteki masaüstünüz diyebiliriz sistem için iyi bir ekiple tr dede iş görür...

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
netvibes mükemmel bir çalışma, ilk gördüğümde çok şaşırmıştım.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gerçekten süper Yapmışlar Ya... Allah hepimize Nasip etsin Böyle Bir Site :(

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sanırım 7,8 aydır kullanıyorum ve çok beğeniyorum, hatta scriptlance.com veya başka bir sitede, netvibes benzerini yapabilirmisiniz gibisinden bir başlık açmıştım, maalesef bir sonuç alamadım.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sanırım 7,8 aydır kullanıyorum ve çok beğeniyorum, hatta scriptlance.com veya başka bir sitede, netvibes benzerini yapabilirmisiniz gibisinden bir başlık açmıştım, maalesef bir sonuç alamadım.

bu sitenin aynısı çok kolay bir sürede çıkabilir. ajax kodlarını inceledim fonksiyon yapilari ayni. işlevsellik tek fonksiyonda.

Bu sistemi kasacak olan kesinlikle alt yapısı değil, tasarım yapısı css yapısı. o kadar css kodlarını hata vermeden sergileyebilmişler helal olsun.

Ben olsam 8. yapısal div e geldiğimde diyerleri ile çakıştırır, uzun müddet cebelleşir en sonunda küser dosyaları silerdim herhalde.

Bu arada aynısı çok kolay bir sürede çıkabilir dememin sebebi de eğer araklanırsa ajax ve css kodlar o zaman çok kısa bir sürede ortaya çıkabilir. Çünkü ana fonksiyonlar hazır. Ama 0 dan yapmak gerçekten helal olsun dedirtir.

Bu yüzden bu siteden isterlerse 50 tane yapsınlar 1 tanesini bile tebrik etmem ama bu çok büyük tebriği haketmiş.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hoşunuza gitmeyen nokta aslında tasarım oluyor. Biz bu işi gerçekten beceremiyoruz. O siteyi kodlamak 3 gün sürmüşse 1 ay css tasarımı sürmüştür. tasarımı ajax kodlara entegre etmek vs.

Ajax'ı çok seviyorum ama çok fazla zaman ayırmak gerekiyor. e durum böyle olunca bana göre olmadığını anladım da tabii.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ajax da css de mükemmel zevkli iki kod yapısı. yaptıkca insan haz alıyor yaptıklarından. ancak Caesar ın dediği gibi çok zaman istiyorlar.

nevbites e bakınca zaten ortada ajax ve css den başka bişey olmadığı gözüküyor. özel hiçbirşey yapılmamış.. rss besleme mantığı ve dışarıdan veriyi alma bunlar düzgün bir şekilde çok kısa sürede fonksiyonlar halinde listelenir. önemli olan ajax ve css ye oturta bilmek.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşların yazdıklarından şunu anladım.Beğendiğim site benim boyumu çoooook aşıyo. üzüm ekşiymiş:)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Üzümün ekşi olması değil de , benim için sorun ona zaman ayırmak, yapılan başka işler var onları bir tarafa itip buna zaman ayıramıyor insan, Türkiyeden zaten web uygulamaları konusunda destek almak nerede ise başa bela almak gibi birşey, kimse işin erbabı olmak arzusunda değil, bu sefer geriye dışarıda tanıdığımız insanlar kalıyor, açıkcası çok zor olmayan birşeyi dışarıda başkasına yaptırmak benim zoruma gidiyor, ama Türkiye de millet open source projenin linkini bile saklıyor, geçen sene ufak ve orta büyüklüklerde epey bir proje vardı, bunları başkalarına vermiştim(bütün projeler bana aitti), kimse bir işi çalışır hale getiremedi, ben de bu sene kendim uğraşıyorum, netvibes.com da böyle olacak sonunda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5