İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bayrağı Polis Koruyor !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

System32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bayrağı koruyamıyınca polis çaarmışlar :D

Şampiyonluğa polis koruması

Boğaziçi Köprüsü'ne asılan Galatasaray bayrağını Fenerbahçeli taraftarların yırtmasının ardından, yeni asılan bayrağı Çevik Kuvvet polisi korumaya başladı.

Fenerbahçeli fanatik taraftarların, Galatasaray'ın, şampiyonluğun ardından Boğaziçi Köprüsü'ne astığı bayrağı iki defa yırtması, bir defa da yırtmaya teşebbüs etmesinin ardından Emniyet, bir grup Çevik Kuvvet polisini bayrağı korumakla görevlendirdi.

Köprünün Avrupa Yakası girişindeki polis aracında bekleyen polisler, sırasıyla bayrağın başında nöbet tutuyor.

Bu arada, bayrağın asılı olduğu yere kurulan nöbetçi kulübesi de dikkatlerden kaçmadı.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlk cümleye ithafen:

Türk polisi bayrağını Yabancılardan korur..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türk polisi türk bayrağını yabancılardan korur.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
GS bayrağı da Fener bayrağı da BJK bayrağı da Türk bayrağıdır. Kutsaldır.
takım bayrakları kutsal falan değildir. alelade bez parçasıdır kanunlarımıza göre... hatta o bayrağı indiren fenerliler ifade verdikten sonra güle güle anlatıyorlardı bayraktan sayılmadığını :D

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
uyuz' Alıntı:
takım bayrakları kutsal falan değildir. alelade bez parçasıdır kanunlarımıza göre... hatta o bayrağı indiren fenerliler ifade verdikten sonra güle güle anlatıyorlardı bayraktan sayılmadığını :D

İşte Türkiyede niçin saygı kalmadığı bundandır. Şampiyon olana izin verildiyse kalmalıdır Seneye Fener şampiyon olsun onlar da bayrak assınlar bunu gurur meselesi yapmaya gerek yok. O bayrağı indiren Türk değildir.Olsa olsa benliğini yitirmiş bizi birbirimize düşürmeye çalışan birisidir..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
the_alorak' Alıntı:
GS bayrağı da Fener bayrağı da BJK bayrağı da Türk bayrağıdır. Kutsaldır.

abarttın türkiye için tek bayrak kutsaldır.. oda türk bayragı

bayrak.gif

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türklükle bunun hiçbir alakası yok. önce fenerliler istemiş valilik izin vermemiş galatasaraya izin vermiş. fenerlilerin de tepesi atmış. yanlış hareketler tabi ama fanatizm böyle birşey. gelişmiş-gerikalmış her ülkede var. en azından adam öldürmemişler, kavga etmemişler onlar indirsinler gsliler de assın, haberler ayağı kayıp yere düşen adam görüntüleri vereceğine bu haberleri versin bir nebze daha iyi :D...

U

umurcan

Misafir
uyuz' Alıntı:
türklükle bunun hiçbir alakası yok. önce fenerliler istemiş valilik izin vermemiş galatasaraya izin vermiş. fenerlilerin de tepesi atmış. yanlış hareketler tabi ama fanatizm böyle birşey. gelişmiş-gerikalmış her ülkede var. en azından adam öldürmemişler, kavga etmemişler onlar indirsinler gsliler de assın, haberler ayağı kayıp yere düşen adam görüntüleri vereceğine bu haberleri versin bir nebze daha iyi :D...
fener indirsin galatasaray assın diyosun galatasarayda para mı var ki 10 tane bayrak asıcaklar yapma ab i yağ :D

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Permission' Alıntı:
abarttın türkiye için tek bayrak kutsaldır.. oda türk bayragı

bayrak.gif

Yok bizim için değil. Tüm bayraklar kutsaldır(yunan bayrağı da dahil, sevmem ama Atatürk'ün yaptığı gibi yerde görsem kaldırırım). Hele bir Türk temsilcisinin bayrağı daha kutsaldır ve bunu Türk insanından, Türk bayrağını(türk temsilcisi) Türk polisi korumamalı..

TReX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uyuz' Alıntı:

anlamadığım şey bu hoşunuza mı gidiyor?Yani orda 15 milyarlık bayrak yok ediliyor diye seviniyor musunuz?Herkese söylüyorum : Türküm Türküm diyorsunuz ama böyle şeylerede dalga geçerek yaklaşıyorsunuz hayret valla.Türk'üm diye geçinenler bu iki takımda türk takımı yani bizim takımımız.Bilmiyorum size birşeyler ifade ediyor mu????

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence sportif alanda bir rekabetin sonucu bu.Yapılan hareket doğrumu hayır değil.Ama sonuçta çokta abartılacak bir şey değil fikrimce.Bu sene biz indirdik, seneye biz şampiyon oluruz onlar indirirler.Kutsallığa gelince, bir ülkede birden çok dine inanan, birden çok görüşü savunan olabilir ama, bayrak ve millet tektir.Bayrak için can vermek şehitliktir.Cimbom için ,fener için ölen birinin şehit olması söz konusu değildir.Kutsallık bayrakla değil, milletle ifade edilmelidir.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanlış anlaşıldı kutsallık. Yani ne olursa olsun her bayrak kutsaldır çünkü belli ırkı milleti düşünceyi temsil eder (tabi illegal yollardakiler değil(rum kesimi, pkk, veya yasadışı her türlü bayrak sembol).

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@TReX
kimse birinin malına zarar verdiği için övüç duymuyor ( şansen ben degil ) tabiki yapılan saldırı hoş degil maddi ve manevi zarar spor için. ama tüm bayrakalrı kutsal ilan etmek hoş degil spor kuluplerin sadece o temsil eden bir renk ve şema gibi görüyorum spor takımlarının kutsallıgı yoktur.

Ama bir türk takımı bizi avrupada temsil edip sallanması tabiki grur verir o anda türk bayragı ile aynı olayı taşır ama takımların kutsallıkla alakası yok..

Takımının bayragını kutsal ilen eden kişi ben sadece fanatik derim. ama tek kutsal bayrak Türk Bayragıdır.. lütfen bunun yerini ayrı tutalım..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kutsalın farklı anlamları vardır. Benim kullandığım anlam:

3 . Bozulmaması, dokunulmaması, karşı çıkılmaması gereken, üstüne titrenilen:
"Demokraside, insanın en doğal, en kutsal hakları bir pazarlık konusu olur."- N. Cumalı.

TReX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission; ben arkadaşların görüşlerinden yola çıkarak öyle bir kanıya vardım.Umarım onlarda yapılan bu tatsız olaylardan hoşnut değillerdir.Kutsal kelimesine gelince biraz yanlış anlaşılmış sanırım(bu kelimeyi ben kullanmadım yanlış anlaşılmasın) tabiiki bu kelimeyi Türk bayrağı içinde kullandığımız için sizi rahatsız etmiş.Kutsal demeyelimde fakat her bayrak o kitlenin değer verdiği bir semboldur.Son söz olarak burada bile bazı arkadaşların bu olaylardan zevk aldığı çok rahat görünüyor ve inanın ben onlar adına üzülüyorum,yazık.
saygılar

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
the_alorak' Alıntı:
Kutsalın farklı anlamları vardır. Benim kullandığım anlam:

3 . Bozulmaması, dokunulmaması, karşı çıkılmaması gereken, üstüne titrenilen:
"Demokraside, insanın en doğal, en kutsal hakları bir pazarlık konusu olur."- N. Cumalı.
demek istediğini anlatan kelime kutsallık değil bana göre.Senin düşüncene tüm kalbimle katılıyorum.milyonlarca insan o galatasaray bayrağına saygı duyuyor sevgi gösteriyorsa, diğer takımların taraftarlarıda sayg duymak zorundadır.Ama bu kutsallık yüzünden değil.Bu sadece saygı ve etik açıdandır.Kutsallık kattığımız zaman, ulusal bir anlam gelmesi gerekir.Gerçi çok uzadı tartışma :p sende aynını sölüyorsun diğer arkadaşlarda:) Söleyiş farklı olsada sölenmek istenen aynı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5