İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

*.be Uzantılı Domain Ücretsiz Alma - Resimli Anlatım

H

HoBaa

Misafir
Kademe 1

http://www.eurodns.com/search/index.php

Öncelıkle .be Uzantısında almak istedıgınız Domaınınızı bosluga yazıyorsunuz.
Ben örnek Olarak ''Denemehesap'' adlı domaini almak isteyeceğim.
Daha Sonra Search Butonuna basarak ılerlıyorsunuz.

resim1.gif

Daha sonra karşımıza Çıkan sayfadan yeşil renkte Eğer free yazıyorsa Domainimiz Boşta demektir.Hemen domainin yanındaki kutucuğa İşaretliyoruz Ve sayfayı en aşağıya çekiyoruz..

resim2.gif

O bölümde Bulunan Add to cart butonuna Tıklıyoruz.Hemen altında yenı bır buton cıkıyor.Bunun adıda View cart.Onada tıklıyoruz.Ve diğer sayfaya geçiyoruz.

resim3.gif

Diğer sayfadan Proceed to domain information butonuna tıklıyoruz.ve ilerliyoruz.

resim4.gif

Şimdi Karşımıza Bılgılerımızı gırmemız gereken sayfa açılıyor.Bu sayfada turkce karakter kullanmadan bılgılerımızı gırıyoruz.ve Proceed to registion butonuna tıklayıp ılerlıyoruz..

resim5.gif

Daha sonra açılan sayfada bır kac ıslem yapmamız gerekıyor.
İlk olarak Create a new Server Profile Lınkıne tıklıyoruz vekarşımıza yenı bır ekran cıkıyor.

resim6.gif

karşımıza Ns lerı gırmemız gereken bolum Çıkıyor.O bölümden Ns lerımızı ve gırıs yaptıgımız ısmımızı gırıyoruz.Ve save modicifition dıyoruz.

resim7.gif

Daha sonra karşımıza Şöyle bir ekran cıkıyor Oradan Sağ bloktakı My Account bolumunden Default setting butonuna tıklıyoruz.

resim8.gif

Daha sonra karşımıza cıkan sayfada hiçbir değişiklik yapmadan Confirm Changes butonunu tıklıyoruz.Daha sonra Dns Profiles ı tıklıyoruz My account bolgesınden.artık ns ler bızım hesabımıza gore yonlenecek.ü

resim9.gif

İşlem tamamlanmıştır.Şimdi host panelımızden Domaınımızı Eklıyoruz.Ns ler aktıf olunca Kullanıyoruz.

By HoBaa

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi host panelımızden Domaınımızı Eklıyoruz
demissiniz
nereye?nerede?

tulas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum 4 euro diyor benmi yanlis yaptim yoksa bide fazla bilmiyorum bu isleri bu ns ne demek?

H

HoBaa

Misafir
GuLSehri' Alıntı:
Şimdi host panelımızden Domaınımızı Eklıyoruz
demissiniz
nereye?nerede?

Host aldıgınız host şirketıne bıldırın.Yada alanınız nerde ise deyınkı Benım domaınımı ekleyın.

Nasıl paralı domaın alıp host sıtkerıne panelden ekletıyosunuz.Buda öyle.

gulsehri.com u nasıl yaptıysan bunuda oyle yapıcan.

H

HoBaa

Misafir
Domaını panelden aktıf etmedıgın surece Domaın senın ustune geçmez.Ns lerını kendı hostuna yonlendır.Sonra ns lerın aktıf olmasını bekle.daha sonra panelden domaını ekle.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
ya bende yapamadım budan mı bir anormallik var yoksa bizdemi anlayamadım Ns. leri kendi hostuma yönlendirince bile hata mesajı veriyor...

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En önemli aşamayi, yani son aşamayi geçmediğiniz sürece domain register edilmez. son aşama dediğimiz de, arkadaşin bahsettiği aşamanin bir sonrasidir. ilerleyince karşiniza ödeme ekrani gelecek ve göreceksiniz ki 1 domain ücreti 4 €..

o listede 1 domain ücretini 0 € olarak görebilmek için avrupa veya USD den bağlaniyor olmaniz gerekli.. TR den baglanip ta alamazmiyiz? alabiliriz.. Avrupa veya USD proxy serveri üzerinden baglanip deneyin...

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaslar size adim adim anlatayim belki sevaba girerim, oncelikle uye oluyorsunuz size email gelicek uyeliginizi aktif ettikten sonra login oluyoruz login olduktan sonra Domeinnaam search tikliyoruz yukaridaki kutucuga almak istedigimiz domain adini yaziyoruz (uzantisi degil sadece adi ) daha sonra opzoeken tikliyoruz karsimiza liste cikiyor België olan ucretsiz domain karsisinda kirmizi (bezet ) yaziyorsa bu omain alinmistir baska domain deniyoruz
eger yesil olarak (vrij) yaziyorsa karsiindaki kutucugu isaretliyoruz sonra asagi inip (voeg toe aan cart) tikliyoruz simdi isin puf noktasi burda basliyor Simdi sayfanin en ustune bakiyoruz orda siyah yaziyla (ITEMS IN UW CART: 1 BEKIJK CART) yazisi var BEKIJK CART ustune gelip tikliyoruz iste karsimizda domainimiz simdi yapicagimiz islem altdaki (ga verder naar Domeininformatie>>) tikliyoruz karsimiza baska sayfa geliyor ordada (ga verder naar controleer en bevestig>>) tikliyoruz yine baska sayfa geliyor burasi son sayfa sanirim altda kutucuk var onu isaretleyip (confirmeer mijn bestelling) tikliyoruz iste domainimizi aldik sistem bize email gondericek zaten biraz bekliyoruz sayfa otomatikmen kendi profilimize donuyor ordan alinmis oldugunu gorebiliriz NS ayarlari icinse (Wijzig een Serverprofiel) yaziyor oraya tikliyoruz hepsi bu kadar... off be yoruldum :)

F

ForumXGenTR

Misafir
Turk iplere beleş yok
zamanında neler yapmısız bunlara hala kin tutuyolar içlerinde
sahsen ben olsam onlara 100 dolarda werseler satmazdım nyse

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Het nummer van uw kredietkaart of de vervaldatum of beide zijn onjuist, gelieve dit te verifiëren en opnieuw te proberen.
De CVC is niet ingevuld of is onjuist, gelieve dit te verifiëren en opnieuw te proberen.
gecmis olsun bana yanii 36 euro isdiyo benden senin dedigin gibi yaptim olmadi bceremedim abicim neyse saol yinede ugrasdin o kadar anlatmak icin

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Het nummer van uw kredietkaart of de vervaldatum of beide zijn onjuist, gelieve dit te verifiëren en opnieuw te proberen.
De CVC is niet ingevuld of is onjuist, gelieve dit te verifiëren en opnieuw te proberen.
gecmis olsun bana yanii 36 euro isdiyo benden senin dedigin gibi yaptim olmadi bceremedim abicim neyse saol yinede ugrasdin o kadar anlatmak icin

2 senelik konuyu hortlatırsan öyle de der 36 euro da ister.. konunun açılış tarihine dikkat etmek lazım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5