İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bebeğe tecavüz eden caninin yargılanması

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Sevgili arkadaslar,
Milletvekili Canan Arıtman, bebek ve küçük yasta tecavuzun cana kast olarak degerlendirilip agir muebbet hapis cezasi ile cezalandirilmasi icin bir yasa teklifi
hazirlamis. Bu yasa teklifinin mecliste biran once gorusulmesine yardimci olmak icin de kendi web sitesinde bir anket duzenlemis. Anket henuz sayfaya eklendi. Siz de bu yasa teklifini olumlu olarak degerlendiriyorsaniz lutfen ankette oyunuzu kullanin...

http://www.tbmm.info/cananaritman

Arkadaşlar olayı siyasi (bende siyasi olarak almıyorum) değil insanlık namına bir olaydır yukardaki kişinin sizin görüşünüzü yansıtmıyor olabilir ama konu ciddidir..
Saygılarımla

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
burada anketlik bir durum olduğunu sanmıyorum.milletvekili shov yapıyor..

bu kanunun,kanunların seneler önce çıkması gerekiyordu..çıksa bile hayata geçirilecekmi...

nedense ilgilenmediler , aynı şeyler "Töre ,Berdel ,Tecavüz" konusundada yapılmıyor ,hala beklemedeler , kadınlara ,bebek olsun genç kız olsun yaşlı olsun (sadece kendi anneleri hariç) hiç değer verilmediği gibi ,ülkemizde daima ikinci sınıf muamelesi yapılmıştır ve yapılıyor...

az mı okuduk gördük gazetelerde genç kızlara saldıranları ,ne oldu bıraktılar yada iki gün sonra çıktılar.....af la çıkıp yeniden aynısını yaptılar..

(meclisteki) erkeklerimizde ki durum daha vahim , kendi ailelerinin başlarına böyle acı bir olay gelmeden anlayamıyorlar....

zaten bu geçmezse meclisten ,yada hemen görüşülmezse ,bıraksınlar o koltukları..

affın da çıkmasına sebep bir kadındı ,o yüzden bu milletvekilinin zaten yapması gereken bir şey için ankete katılmam gerekmiyor..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anketi yapan milletvekili değil, ticari bir sirket zaten sanırım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Kanunlarımızda tecavüz değil sarkıntılık suçu bile var zaten ya... Örneğin sokakta yürürken bir bayana laf atan kişi sarkıntılık, aynı işi birdaha yapan kişi taciz bir daha yapan kişi ırza tasaddi suçundan ceza yer, bu cezalarda kişinin yaşlarına göre değişir...
El ile bile taciz edildiğinde senelerden bahsedilen bir ceza söz konusu ki bu cezalarda korkunç denilecek düzeyde idi en son benim okuduğumda...

Örneğin bir laf atma ile 3 yıl yiyebilirsiniz : )

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İhtimaller üzerine ülkede yaşadığımız için .. Ya doğruysa diyerek ben oyumu kullandım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5