İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bedava

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) böyle olaylara uyum sağlamalarına bayılıyorum bu adamların

Bizde taksim meydanında birinin yaptığını düşünüyorum da, 1-2 saat "hakem" muamelesi görüp sonra göz altına alınır, haberlerde "deli" olduğu sanılıyor falan denir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu videoları youtube da gezerek bulduğunuzu zannetmiyorum, sitelerimizde görülmesi daha olası. artık verin kendi sitelerimizin reklamını yapalım. youtube hostlu olup olmaması da çok önemli değil. yabancıya gideceğine bize gitsin hit..
acaba artık youtube linki vermemenin zamanı gelmedi mi?!

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
acaba artık youtube linki vermemenin zamanı gelmedi mi?!

Bu cümleyi artık videoları kendinde barındıran sitelerimiz olması gerekmiyor mu gibi anladım, aylık server masraflarını çıkarabileceğimi bilsem netdirect den hizmet alıp başlamak isterdim, ayrıca sıcak videolar olarak nitelendirilen videoları hariç tuttuğumuzda ne kadar ilgi görür onu da bilemiyorum. Yoksaki şu anda youtube.com u download linkleri ile indexlemiş durumdayım, gerisi türkçe ifadeli olanları download etmeye kalmış durumda

test linki http://iyi.web.tr/?arama=site:youtube.com&type=web

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türkiye şu anda bunu kaldıramaz.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ama izlesene örneği var. ve en çok aranan site konumunda. sıcak mı bilmem ;) demekki tutuyor.
link verme olarak diğer türlü anlamanızı da bekliyorum. bizim sitelerimizden video bulup da youtube linki vermenin mantığı olmadığını düşünüyorum.
izlesenenin büyük hatası oldu hotlink olayı. yakında alternatifler çıkacaktır ve değerini kaybedecektir. zira youtube u ünlü yapan videolarını yayınlatmasıdır.
ve yineliyorum youtube bir video barındırma sitesidir, eğlence sitesi değil. bunu karıştırmayalım!

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
youtube bir video barındırma sitesidir, eğlence sitesi değil. bunu karıştırmayalım!

Esasında şöyle bir şey lazım, bir video hosting servisi olacak, bu video hosting sitesi üzerinde video yayını yapılmayacak, insanlar videoları yükleyecek, gerekli embed kodunu alıp sitesine ekleyecek, video hostingin playerı haricinde çalışmayacak, bu playerında video başlangıç ve sonunda reklam çıkacak, video hostingde parasını bu şekilde çıkartacak.

Youtube üzerinde video gösterim olduğu için barındırma olayının dışında gibi, çin de olduğu gibi ipv6 heryerde kullanıyor olsa bu video olayı çok daha farklı boyutlara sıçrayacak. izlesene.com un isim yapmasının en büyük sebebi de %70 oranında sıcak video olarak tabir edilen videoları barındırmasıdır. Bunu gören mynet de geri kalmadı
http://haber.mynet.com/galeri/vmenu.aspx?txt_category=7&txt_scategory=0&txt_substate=no&searchtext=

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5