İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bedava100.Com - Bu Sayfaya Erişim Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir!

I

indirbir.com

Misafir
Bunu bir çare bulmak lazım adamlar onune gelen siteler'i kapatsa ne olacak bu alem'in hali. ( site kalmadı :) )

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Siteler birliği kurup avukata ortak ödeme yaparak hakkımızı savunabiliriz gibime geliyor. Ama buna birisi öncü olması gerekir.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle şunu belirtmek isterim ki sitelerin yayınlarını durduran kurum sadece müyap değildir. yani belki de siteniz başka yasaları ihlal ettiğinden dolayı kapatılmış olabilir. son takip ettiğim haberlere göre p*orn ve mp3'e karşı yaptırımlar uygulanıyor.

Bu durumda ATY'nin atacağı ilk adım engellemeyi gerçekleştiren kurum olan Türk Telekom'a avukatı aracılığı ile ulaşıp engellemenin hangi mahkeme kararına dayanılarak yapıldığını öğrenmek olacaktır. Türk Telekom kendi düşüncesi ile hiçbir zaman engellemeye gitmiyor. Kesinlikle mahkeme kararı gerekiyor.

Türk Telekom'dan dava ile ilgili bilgileri aldıktan sonra , karşı tarafın kim olduğunu öğrenip ona göre bir hazırlık yapmak gerekir. Avukatınız aracılığı ile mahkeme kararına itiraz eder ve haklı bulunursanız davayı açan taraftan gerekli tazminatı rahatça alabilirsiniz.

Yasal prosedür bu şekilde ilerler.

Kendi aramızda bedava100'ün kapatılıp kapatılmaması hakkında yorumlar yapıyorsak bu konuda da şu eklemek isterim ki şu anki yasalara göre yasal olmayan içeriğe sunulan dışbağlantılar (linkler) , dosyalar ya da yasal olmayan içerik sizin serverınızda bulunmasa bile suç işlemiş sayılıyorsunuz. Ben mantık olarak yasaları tartışabileceğimi zannetmiyorum. Böyle bir yasa var ise aksini iddia edemeyiz , çünkü bir hukuk ülkesinde yaşıyoruz.

Eğer bu yasaya karşı isek yine avukatımız aracılığı ile ne yapabileceğimizi , yasaya nasıl itiraz edebileceğimizi öğrenebiliriz. Ancak kişisel olarak bu tarz bir yaklaşım içinde bulunmak sonuç vermeyecektir.

Toplu bir biçimde ortak bir avukat ile itirazda bulunmak en mantıklısıdır. Ancak bu yasalara itiraz edecek kişilerin yaşları ve gelirleri itibari ile topluluk oluşturmaları zor olduğundan bu tür girişimler de yetersiz kalacaktır. Ta ki internetten büyük rant sağlayan bazı firmaların canı yanana dek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5