İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bedelli Askerlik...

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bedelli askerlik çıkartmaya gerek yoktur. Türkiye'de askerlik zaten bedellidir.
Canını verirsin,
Bacağını verirsin,
Gözünü, kolunu, elini, parmağını, ruh sağlığını, sevdiğini verirsin.
Yani zaten bedeli çoktur.
Bedeli Vatandır.
Bedeli Bayraktır.
Bedeli Can'dır.
Bedeli ödenmiştir.
Başka da bir bedeli yoktur.
Bedelli askerlik ödemeleri kredi kartı ile yapılabilecekmiş.
Ekstrede ne yazacak ?

''VATAN BORCU'' mu?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Öyle düşünmemek lazım. Türkiye bence tamamen profesyonel orduya geçmeli. Maaşlı askerlik olmalı. Doğuda ölen şehitlerin %95 er, onbaşı.

Nerde bu bordo bereliler? Sözde varlar. 50 er şehit olmadan ortaya bile çıkmıyorlar.

Askerlik bence komple kaldırılmalı yerine profesyonel maaşlı askerlik sistemi getirilmeli. Böylelikle hem işsizlik bir nebze azalmış olur hemde 20 ile 25 yaş arası iş hayatına girmesi gereken gençlerin önü açılmış olur.

Asker olupta patates soyarak mı vatan borcu ödenir orası ayrı.

Ayrıca vatan borcu sadece askerlikle ödenmez. Doktor olarak, Hakim olarak, Mühendis olarak, vs olarak da vatana hizmet edilir.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Öyle düşünmemek lazım. Türkiye bence tamamen profesyonel orduya geçmeli. Maaşlı askerlik olmalı. Doğuda ölen şehitlerin %95 er, onbaşı.

Nerde bu bordo bereliler? Sözde varlar. 50 er şehit olmadan ortaya bile çıkmıyorlar.

Askerlik bence komple kaldırılmalı yerine profesyonel maaşlı askerlik sistemi getirilmeli. Böylelikle hem işsizlik bir nebze azalmış olur hemde 20 ile 25 yaş arası iş hayatına girmesi gereken gençlerin önü açılmış olur.

Asker olupta patates soyarak mı vatan borcu ödenir orası ayrı.

Ayrıca vatan borcu sadece askerlikle ödenmez. Doktor olarak, Hakim olarak, Mühendis olarak, vs olarak da vatana hizmet edilir.

Ben de öyle düşünüyorum, bir sürü şehit verdikten sonra bordo bereliler doğuya yollanıyor. Bİr çoğu gerçek çatışmaya girmeden emekli oluyor. Eline hiç silah almamış bir asker dağlarda, dağları avucunun içi gibi bilen teröristlerle çarpışıyor. Eğer tamamen profesyonel askerliğe geçilecekse tamam. Ama böyle parası olanın bedelli askerlik yapıp, parası olmayanın askere gitmesi hoş değil bence.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben de öyle düşünüyorum, bir sürü şehit verdikten sonra bordo bereliler doğuya yollanıyor. Bİr çoğu gerçek çatışmaya girmeden emekli oluyor. Eline hiç silah almamış bir asker dağlarda, dağları avucunun içi gibi bilen teröristlerle çarpışıyor. Eğer tamamen profesyonel askerliğe geçilecekse tamam. Ama böyle parası olanın bedelli askerlik yapıp, parası olmayanın askere gitmesi hoş değil bence.

Tabii ki orası öyle. Ben paralı askerlik derdinde değilim. Komple karşıyım askerliğe. Hayatından 15 ayın gitmesi çok saçma geliyor.

Universite okuyana 5 ay, okumayana 15 ay. Kafadan burada başlıyor haksızlık geçtim parası olup olmayanı.

Askerlik eğitimini doğuda yapan öğreniyor diğer yerlerde; Patates soy, komutanın arabasını yıka, al bu postayı buraya götür, yarbayın hanımını kuaföre götür. vs vs vs

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaşlar profesyonel orduya geçilebilir buna katılırım. Ancak kesinlikle vatan borcunun bir zaman kaybı olarak görülmesine de karşıyım. Herkes atalarımız ve bizler, şehitlerimiz, galizlerimiz bu görevi yerine getirdik.

Ben vatani görevimi yerine her Türk genci gibi layıki ile yerine getirdim. Git desinler ben yine seve seve giderim.

Ancak benim kızdığım nokta sadece şurası. Kimse sen, o,bu, şu diye ayırt etmeden bilmem neyin oğluymuş demeden ayırt edilmeden aynı şartlarda askerlik yapalım ben herşeye razıyım. Ama birileri askerliğini bilmem nerde yapacak bizim vatan evladımız doğuda çatışacak malesef ki şehit düşecek ve sürekli bizler çıkıp mücadelemiz devam edecek. Ben buna karşıyım.

Ayrıca okuyana 5 ay okumayan 15 ay demişsiniz. Malesef ki o şekilde olmalıdır. Hayatında 15 ay gitmesi normal değil diyen sizsiniz.

Üniversite mezunu adam şimdilerde 23 24 yaşlarında mezun olmakta. Bu adamın daha vakit kaybetcek zamanları olmadığından mecburen kısa tutmaları gerek. Bunda haksızlık görmüyorum. Okumayan veya okuyamayan kesimde var onları da kataraktan daha uzun yapmaları gerekebilir. Bunda ayrımcılık diye birşey yok.

Bende üniversite mezunuyum uzun dönem yaptım ve bir çok kişiden zor askerlik yaptım. Bunla başkaları dalga geçselerde ben övünerek anlatan birisiyim. yine olsun zor da olsa yaparım. Kaldıki acemiliğimde ve acemilikten sonra da görev yerim zordu. Ancak dediğim gibi hem guruluyum yine olsa yine seve seve oralarda karda kışta tüm görevlere her an hazırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5