İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bekledigini cevap işte...

S

sevdik

Misafir
uzun süredir şu subdomainler sahte sayfalar filan derken forumda baya tartişma açıldı kendi sitem icin de açıldı

şimdi alta siteleri yazacagım yazdıgım mesajı yanlış anlaşılmasın hergun benden 3-4kişi kodları istiyor google için artık bıktım herşeyden ve sevdik.net için son 100sayfa yaptım kabul edildikten sonra ugrasmıyacagım artık sevdik.net ile yaptıgım iş tehlikeli googleden ban yiyebiliriz ama şunu da unutmayınki yüzlerce site bunu yapıyor ben daha akıllıca bir yontemle gelecegim tamamen kurallara uygun sitemi de birsure sonra yazacagım işte benim gibi hile dediginiz siteler;

www.sevdik.net başta kendimi yazayım
iyinet.com
realist.gen.tr
odevim.com
odevsitesi.com
kubidik.com
googleturkiye.com
cafeterya.com
arkadasyeri.com
tursu.net
linkci.com
turkyeri.com
gitme.net
kalpsiz.net
sohbetsohbet.com
sohbetedin.com
melodiportal.com
idoclub.net
geyikoloji.com
berzah.com
smslust.net
sevkpartner.com
fofoajans.com
arkadasara.net

ve daha yüzlerce eger burda uye olup da sitesini yazdıgım birisi itiraz ediyorsa hilesini söyliyebilirim sorun değil fakat insanların beni yanlış tanımalarını istemiyorum bunun icin bir portal sitesi açacagım ve içinde 10bin sayfa koyacagım içerikli o zaman burda yazacagım inşallah o zaman beni anlarsınız çünkü haram yemedim sitemden de hiç para kazanmadım sevdik.net i eskiden elimden ugrastıgım bir domainimi emeklerimi çaldılar onun için için açtım

bu yazdıgım konu dışında uzun bir süre foruma yazı yazmayacagım herşey gönlünüzce olsun bol hitli günler...

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi yazmısın kardes, bunun gibi daha bir cogu var... internette kimse kimseye laf atmamalı diyorum.. Sonucta bu bir qumar bazısı bu sekilde bazısı diger sekilde is yapar, bunu yapan insan banlanmeyi goze almıs demektir.

Yani nasıl allah ile kul arasına girlimemeli ise google ile de bu sie yapanalrın arasına girilmemeli..

yapılanın etik oldugunu sorgulamıyorum. Ama hele hele odevsitesinin sacma sapan sayfalarından bıktım usandım.

S

SempatiX

Misafir
Sevdik'e katılıyorum. Bunu yapan onlarca site var. Bir iki sitenin üstüne böyle gidilmemeli onalrda sonucta hit almak için uğraşıyorlar. Ayrıca google bunları bulup banlamadıktan sonra demekki bir sorun yoktur vede olması normaldir. Burada kisme kimsenin ekmegiylede oynamıyor. Eger yasaksa google yakalar ve banlar bu bu kadar basit.

Z

zeynelkoc

Misafir
o zaman adam öldürenlere laf etmiyelim bir sürü adam öldüren kişi var dünyada

ben sevdik in üstüne çok gidildiğini düşünüyorum ama bu yorumların yanlış olduğu anlamına gelmiyor..

bir yanlışı herkez yapıyor diye bizimde yapmamız gerekmiyor yanlışmıyım??

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:

ben sevdik in üstüne çok gidildiğini düşünüyorum ama bu yorumların yanlış olduğu anlamına gelmiyor..

+1 demekten başka bişey düşmez...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:

aslında konuyu bir nevi kilitlemişsin kardeşim :)

saygılar...

S

SempatiX

Misafir
Arkadaşlar bu yanlış veya doğru demiyorum. Birincisi bu arkadaşalrın üstüne çok gidiliyor bunu yapanlar sadece bunlardan ibaret degil. İkincisi ise bu konuya googlenin bakması gerek. eger google bunları banlamıyorsa demekki bir sorun yok ? Ha eger google insanların aradıklarına çabuk ulaşmasını sağlamayı hedefleyen bir site ama bunlar buna engel oluyor diyorsanız buda googlenin kalitesinin düşüklüğünü gösterir. Eger googlenin hedefi buysa buna göre önlemler almalı ve çalışmalı.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SempatiX' Alıntı:
buna engel oluyor diyorsanız buda googlenin kalitesinin düşüklüğünü gösterir. Eger googlenin hedefi buysa buna göre önlemler almalı ve çalışmalı.

haklısın, ayrıca gecende netde gezerken yabancı bi forumda bi yazı okudum,

google in yoneticilerine bu arama motoru optimizasyon olayı sorulmus, yoneticisi ahlaken bunu dogru bulmadıgını hatta son yıllara kadar bu olay yapılmasına karsın sert tedbirler almadıklarını belirtmis ancak altını cizmis,

bunu yapan arkadaslar sanmasın ki, google bunu destekliyor bu gibi olayların artması nedeniyle google motoru icinde belli bir yenilige gidecekler, banlame olayına ise neden olmasın? diye bi yanıt var... cunku olay tahammul boyutlarını asmaya baslamıs!

kaynak veremiyorum cunku nerde okudum hatırlamıyorun ::D

S

SempatiX

Misafir
Tamam işte olay bu. Google buna izin vermiyorsa buna bir önlem olmalı degil mi ? Lisede nasıldı hayatımız ? Uzun saça izin vermezdiler vede bu yüzden uzun saçla geleni ya okula almazdılar yada makas atardıalr ? İzin vermedikleri olgular için bir önlem koyuyordular. Buda buna benzir birşey. Googlede buan bir önlem koymalı. Seninde söylediğin gibi önlemini hazırlıyorlarmış. Hadi kolay gelsin onlara ;)

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uyuşturucu kullanmak yasak türkiyede taşımak ve kullanmak peki polis yetersiz kaldığı zaman sen kullananı eleştirmicekmisin ya da taşıyanı. Google dan herşeyi beklemek biraz saçma. Yetişemezler o kadar siteye ama biz burda ne kadar çok kişiye yaptığının yanlış olduğunu anlatırsak o kadar iyi. Ha o kişiler anlarmı orası onlara kalmış..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçen aylarda anti yahudi siteleri için yahudiler aşırı baskı yaptılar google amcaya ne oldu HİÇ.
google hiç bir siteyi özel olarak banlamaz.iyinetide banlaması çok ama çok zor.
ama buna sadece yuhh diyorum
http://www.google.com.tr/search?q=absürt+sifreler&hl=tr&lr=&c2coff=1&start=10&sa=N

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
YA BU subdoman acmak için bir sistemmi kullamıyorlar ya bunu elle açmak ayalrı alır be :p

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Geçen aylarda anti yahudi siteleri için yahudiler aşırı baskı yaptılar google amcaya ne oldu HİÇ.
google hiç bir siteyi özel olarak banlamaz.iyinetide banlaması çok ama çok zor.
ama buna sadece yuhh diyorum
http://www.google.com.tr/search?q=absürt+sifreler&hl=tr&lr=&c2coff=1&start=10&sa=N

buda nesi !

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bir script kullanılıyor.. Tabi ki tek tek yapılmıyor binlerce sayfa permission :)

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
script özünü geçen bir konuda anlatmak istedim ama kimse anlamadı.
tekrar daha net söyleyim;
google da arıyorsunuz, "arkadaş arıyorum" diye
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&c2coff=1&q=arkadaş+arıyorum+&btnG=Ara&meta=
sonra ilk siteye kullanıcı girdi ise, yada ikinci üçüncüye neyse işte
o sitedede iyinet yada realist yada böyle sitelere üye ise,
kullanıcı girdiğinden iyinet toplist kodunu q=arkada%C5%9F+ar%C4%B1yorum
referrer ini ayıklayım sisteme kaydediyor.
sonra arkadaş arıyorum kelimesi belli bir sayıda olunca (örnek 3 te olabilir 30 da)
ş->s, ı->i çevrilip script otomatik sub domain ve html üretiyor.
fakat hata şurdaki, o sayfalarda bu kelimelerle ilgili site çıkmaması
eğer ilgili siteler çıksa gene bir derece içerik tutuyor dersiniz.
Neyse sonuç şu iyinet yıllardır sizden aldığı istatistikleri kendi sayfa yapmak için kullandı ve kullanacak. istatistik önemsiz diyebilirsiniz fakat arama kelimeleriniz gerçekten çok önemli sizde bu çalınıyor denilebilir. iyinet tracer şartlarında bunun belirtildiğini görmedim ben. Gören varsa banada göstersin.

iki kelime için yapılan sayfa sayısını görebilirsiniz.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&c2coff=1&q=site:iyinet.com+absürt+sifreler&btnG=Ara&meta=

Serbülent Daşkın
http://www.yenisunucu.com
msn:[email protected]

NOT:
http://www.searchspell.com/db.html
var mesela kullanıcılar bir şey araken arama motorlarında yanlış yazarak aradıkları oluyor bunlarda o yanlış yazılanların neye karşılık olduğunu tutuyorlar, ve öyle db yapmışlar Türkçe içinde olsaydı bu ve bunu kullanarak iyinet davransaydı 1 kelimenin 10 yanlış yazılışı varmış ortalama düşünün google indexini veya msn veya faxo

C

cappytoi

Misafir
bir zaman sonra bu işe bir dur denir elbet hatta bunun yakın bir zaman olacağını tahmin edebiliriz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5