İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Beldibi rehberi

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tatil için şu günleri seçen ve gideceği yeri belirlememiş olanlara Beldibi tatil beldesini öneriyorum. Her sene orada olduğum için artık adım adım biliyorum Beldibi'yi.

Kemer ile Antalya arasında seyrederken karşımıza çıkan bu tatil köyü, özellikle rus ve alman turistlerinin akınına uğramıştır. Beldibi; Beldibi 1, Beldibi 2 ve Beldibi 3 olmak üzere 3'e ayrılıyor. En çok bulunduğum yer Beldibi 1. İçerisinde Crystal Disco, Jest Club gibi yerler var. Crystal'da bazı günlerde köpük partisi oluyor. Köpükler 1.50 cm'ye kadar yükselebiliyor. Bu yüzden Türk gençleri özellikle köpük partisi olduğu gün, Crystal disco clube akın ediyor. (ellerin bir rus kızına çarpma olasılığı) Crystal'da şöyle bir avantajımız oluyor. 15$ vererek girersek eğer, bize bir bileklik ve kart veriyorlar. Bu kart ile istediğimiz kadar içki alabiliyoruz. Biz Coşkun kardeşimiz sağolsun, bedavaya giriyorduk, ama bazı tanıdıklar ücretle girince kartlarını alıp kafaları çekiyorduk. Vodka-cola, vodka-limon, viski, rakı, bira ve diğerleri. Yanlış hatırlamıyorsam DJ'in adı da Vedat'tı. Üst kata çıkarak kafaları çekebilir ve pisti şöyle bir kuşbakışı olarak izleyebilirsiniz.

Fakat, Beldibi'nin bence en kalabalık discosu Jest'tir. Geceleri pist full çekiyor. DJ Kenan, güzel şarkılarla coşmanızı sağlıyor. Arada bir disconun ortaklarından Menderes'de çıkabiliyor kabine. (Kenan piste inip dans etmeye karar verirse) Ama özellikle Menderes, makinedeki iğrenç bir efekti ikide bir kullanıyor. Birisinin uyarması gerek, iğrenç oluyor. Yeri gelmişken söyleyelim, disconun sahibi geçen sene öldürüldü, zaten artist gibi dolaşıyordu ortalıkta, dedikodulara göre Gülben Ergen öldürtmüş. Öyle diyorlar. Jest club, kapalı ortam olmadığı ve hemen sahil kenarında olduğu için ve crystal gibi tenha bir yerde bulunmadığı için tercih ediliyor. Burada damsız olan erkeklerden 15 YTL alınıyor ve size verdikleri kart ile 1 adet içki alabiliyorsunuz. Damsız giren bayanlardan herhangi bir ücret talep edilmiyor. Damlı girenlerdende doğal olarak bir ücret istenmiyor. Fakat sinir olduğum nokta şu, piste 2 adet rus kızı atlıyor. Bir bakıyorsun etrafında en az 10 tane Türk erkeği. Çoğuda amele, oraya çalışmaya gelmiş kişiler. Hele birde otellerde çalışıp kızları getirdiklerini iddia edenler varya, adamı öldürüyor. Mesela Villa Diana'dan birileriyle olayımız oldu. Biz dans ediyoruz 2 kişi, 2 rus kızı yanımıza gelip dans etti, bizde ellerinden tutup coşmaya devam ettik. Kızları tavlayıp kayalıkların oraya götürmek gibi pis bir planımızda yoktu açıkcası. Oradan 2 adet zibidi atladı. "Boşuna uğraşmayın, onlar bizim otelde", "beraber geldik beraber gideceeez" tartışma olduğunu gören kızlarda başka tarafa gidince, bizim amele otelciler elimizi sıkıp, "çok sağolun beyler" dedi. Kızları kaçırdık ulan, çok sağolun anlamında. Rehber olalım derken kendi olaylarımızı anlatmaya başladık yahu.

Neyse, Jestte bayağı bir içtiniz diyelim, bizim Kenan, saat 03.00 gibi müziğin sesini azaltıp şarkıları ağırlaştırmaya başlar. Hadi defolun dercesine. Sizde çıktınız, nescafe ya da çorba içeceksiniz, fazla uzun sürmez, disconun çıkışında hemen sağ tarafta çorbacı var. (disconun sahibi burada çorba içerken öldürülmüştü). Beldibi'ne giriş kısmında. "Kendin pişir kendin ye" yazılı bir restaurant bulunuyor. İsterseniz orada kendiniz pişirip kendiniz yiyebilirsiniz. Konforunuza düşkünseniz 5 yıldızlı Rixos hotel ya da 5+2 yıldızlı Sungate'e gidebilirsiniz. (Sevgili Hülya Avşar Sungate'de kalıyordu en son). Beldibi'de 3 ve 4 yıldızlı bir çok otel var. Kendilerine has barları vs. var ama Jest kadar eğlenceli olmuyor. Beldibi 1'in sonunda Beldibi Belediyesi bulunuyor. Rixos'u falan geçtiğinizde okul ve biraz daha ilerlediğimizde mezarlık karşımıza çıkıyor. Beldibi boyunca giderken sağ tarafta uzanan bir esnafımız var. İnsanlara bakıp eğer Türk ise konuşmayan, rus ise yalakalık yapan esnaftan bahsediyoruz. Orada da internete girmem lazım derseniz eğer, Başak Internet Cafe var, saati 2 YTL idi.

Ayrıca gün boyu Jandarma beldede kol geziyor. Orada bir olay çıkarsa hemen Jandarma'ya haber verebiliyorsunuz. Gelelim denize. Beldibi'de denize girecekseniz ayağınızda küçük yaralar olacaktır elbette. Çünkü kum değilde taşlar bizi bekliyor. Ayağınızda yara varsa balıklarla haşır neşir olmaya hazır olun. Çünkü balıklar ayaktaki yarayı kolaçan eder ve bir güzel ısırır. Belkide bizim en sevdiğimiz nokta, kayalıklardan atlamaktı. Kayalıklara tırmanmak ve oradan kendini denize bırakmak hem eğlenceli hem de heyecanlı. Dileyenler 15-20 metrelik yükseklikteki insan burnunu andıran kayalıktan atlayabiliyor. Fakat biraz daha riskli oluyor orası. Oradan atladığınızda bütün senenin heyecanını bir anda yaşamış oluyorsunuz. Sabah dalgalar çok hafifken denize girmenizi öneririm. Saat 07-08 arası giderseniz bir güzel yüzersiniz ve ardından yanmak için uzanabilirsiniz. Beldibi huzurlu bir tatil geçirmeninde adresidir aslında. Mesela sakin bir yere oturup Beydağı'nı izlemek bir ayrıcalıktır! Nem ve bulutlarla süslenmiş doruk noktası, sadece sabahın erken saatlerinde gözüküyor. O dağın doruğuna çıkıp oradan manzarayı izlemeyi istedik ama, çıkmak o kadar da kolay olmaz oraya. Bizde eteklerine çıktık. Bazı parçalanmalar ile tepeler görülüyor. Çıkıp oradan bir jeneriklik foto alabilirsiniz. Beldibi sahilinde yürüyerekde sağlıklı yaşama devam edebilirsiniz. Oldukça uzun kumsalı var. Kayalıklardan söz etmiştik, ama gece 3-4 gibi oralara gitmenizi tavsiye etmem, çünkü abaza olarak adlandırdığımız Türk gençleri, turist kızları oraya götürerek birşeyler yapıyor. Kızlar bebek gibi, yanındaki Türk'ü görsen ağlarsın, o derece. Çirkin bile onlardan güzeldir. Ama adamlarda dil var, kızı gezdiriyor, rehberlik yapıyor. Tabi kızların asıl amacı bu zaten. Beni gezdirsin dolaştırsın, ben bir kere yatayım bunla, keriz! diyorlar.

Akşamları sahilde tur atarken hep denizde yabancı turist görürsünüz, hiç akşam Türk'lerin yüzdüğünü görmedim. Ay ışığı da geceleri sahilden öyle bir görünüyor ki, izlemeye doyamıyorsunuz.

Beldibi, diğer beldelere göre daha hesaplı, bu yüzden hem tatilin tadını sonuna kadar çıkarmak, hem de daha az para harcamak istiyorsanız buyrun. Tabi biz otelde kalmıyoruz, yazlık var. Ama otellerde güzel oluyor. (Rixos'a kaçak girmek :p)

İşin bir komik yanı daha var. Beldibi'de Türk kızlarına kimse bakmıyor. Discoda etrafı erkeklerle çevrili olmayan bir kız varsa, o Türk'tür! Çünkü onlar kayalıklara gitmez. Zaten Beldibi'ni avucunun içi gibi biliyor. Rehbere gerek duymaz, bunun için de rüşvet vermez. Eğer bende kız istiyorum, rus olsun! diyorsanız, pistte boş gördüğünüz kıza sarılın, reddedilince moralinizi bozmayın, 4-5 kişi reddeder, 6. kişi dudağınıza yapışır. Ben aramadığım halde gelip öpmeye kalkan oldu, reddedince bizim arkadaşlar şaşırdı. Lan oğlum tarihi fırsat tepilir mi dercesine. Ama kızın aklındaki düşünceleri biliyorum. Tatilimi bana yaşat, sana devamını getireyim der gibi bakıyorlar. Paran varsa Beldibi kralı sensin.

Osmanlı Çarşısı'nı unutuyorduk az kalsın. Crystal'in bitişiğinde bulunuyor. Türk geceleri düzenleniyor. Mehter marşı ile vs. karşılıyorlar sizi. Crystal demişken, Crystal'in karşısında hep bir O302 bulunur. Üzerinde Crystal yazıyor ve üstü açık, terkedilmiş gibi duruyor. Otobüsü tuvalet olarak, otel odası olarak kullananlar var.

Ayrıca yolda yürürken bir kirpi, köpek, kurbağa vs. ölüsü görürseniz ürpermeyin, önünüze her an çıkabiliyorlar.

Beldibi'de Murat 131 ile piyasa yapan var. Arabası olan şöyle bir turlayabiliyor. Atatürk parkı'nda fıskiye karşısına geçebilir ya da sahilin hemen yanındaki barlara takılabilirsiniz. Bazı barlara ait mini discolar var, hiç içinde insan görmedim, sinek avlıyorlar. İğrenç bir DJ kabinleri var, ayrıca içinde hiç DJ görmedik. Şarkı çalıyor ama DJ yok. Arkadaşlarla aramızda "DJ CD" diye alay konusu oluyor. Pazar ve Pazartesi günleri birsürü otobüs gelir Beldibi!ye. Yeni turistler adımını atar Beldibi'ye. Yeni gelen bir rusu vücuduna bakarak anlayabilirsiniz. Birkaç gündür burada olan bir rus hafif bronz olur, ama yeni gelenler bembeyazdır. Beldibi'nin tamamını yürüyerek dolaşmaya karar verirseniz buna 2-3 saat ayırmanız gerekiyor. Bu arada bir ipucu daha: Beldibi'de en iyi iş yapan yerler, eczaneler. Gerek prezervatif, gerek ilaçlar, gerekse oksijenli su vs.

Unuttuklarım var ise, devamını yazarım, sorularınızı alalım :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla beldibi'ni pek sevmiyorum çok otel var orada. daha sakin yerler lazım :p

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ploop' Alıntı:
valla beldibi'ni pek sevmiyorum çok otel var orada. daha sakin yerler lazım

Valla bulunduğun ortama bağlı, yazlığın varsa huzur seninle demektir :p

Ayrıca söylemeyi unuttum, her gün kayalıkların orda ince, orta boylu, bıyıklı, saçı hafif açık renk olan birini görürseniz, karı-kız gözetliyorsa, onlara yalakalık yapıyorsa, bilin ki o Yengeç Murat'tır. :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yav zaten antalya'da yaşıyorum bana mı diyorsun yazlığın varsa diye :) beldibi bana 25 dakika mesafede en fazla. ama gitmiyorum işte sevmediğim için. ölüdeniz tarafları daha bir güzel..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Antalya'nın neresindesin ? Konyaaltı'ya yakın mı ?
Söyleseydin gece alemine beraber akardık :p

Ayrıca ben Beldibi'de yazlığın varsa dedim.
Kemer'e giderken Beldibi Tatil Köyleri levhasından dönüş yaparsın, orada 1. sokak yazısını takip edersin, yazlıklara ulaşırsın. Tabi mandalinanın sağ tarafında site var, ora denize daha yakın. Bir bekçi dayı bekliyor, site dışından kimse denize girmesin diye :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok lara'dayım ama köprülü geçitlerden konyaaltı 10-15 dakika sürüyor zaten. ben sevmem gece alemini, genelde namaz kılarak geçiriyorum zamanımı geceleri :p

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Seni crystal'e soksak, alkol komasına girersin valla :p yalnız crystalde ne telefon kaldı ne bişey, unutmuşuz o kafayla cepte, tabi köpüğe girince hepsi sulandı :D

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bira ile kafamı olunur lan :) 15$ verip istediğin kadar içebiliyorsun diyorum, vodka limon ve viskinin sonu gelmiyor diyorum, sen ne diyorsun :D

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Maşallah ne çok içiyosunuz arkadaşlar,
Bırakın Forumu Meyhaneye gidelim :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben internetteyken çoğunlukla bira içerim zaten. ama bu aralar içmiyorum hiç sıkıldım. bayağı para gidiyormuş zaten farkettim :p

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şuanda Üç aylarda bulunmamız sebebiyle lütfen içki içmeyelim.
İçenleri uyaralım.

Ramazan ayına da geliyoruz. Hele Ramazan ayında hiç içmeyelim lütfen.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maşallah 35 bira iyidir. Ben de bazen iyi içerim ama yorgun olduğum zamanlar 1 biraya sarhoş olurum. Sahili sevdiğim için Antalya-Alanya daha çok hoşuma gitmişti. Bu yıl da gelecem, nereyi tavsiye edersiniz?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sverdlow' Alıntı:
maşallah 35 bira iyidir. Ben de bazen iyi içerim ama yorgun olduğum zamanlar 1 biraya sarhoş olurum. Sahili sevdiğim için Antalya-Alanya daha çok hoşuma gitmişti. Bu yıl da gelecem, nereyi tavsiye edersiniz?

Başlıkta yazıyor :cool:

Crystal ve Jest'de video çekmiştim kısaca, onları PC'ye atayım, ortamlar hakkında bilginiz olsun :D

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bütün resim ve videolar tarafımdan cep telefonu ile çekilmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5