İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

belirli bir kelimede üst sırada yer alırken, hiç yer almamak

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Google da çok aranan bir kelimede ilk 2 ile 4 arasında yerim değişiyordu. Link alımlarını gayet doğal yapmaya çalışıyorum. Bahsettiğim kelimede gün itibariyle sitem gözükmemekte. Diğer sonuçlarda gözükmekte. Sorun nedir? Nasıl çözülebilir? Daha önce yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
google bombalamaya başladı bir çok site uçtu, bu başlıklardan bu sıralar çok göreceğiz gibime geliyor. Senin sitende bu sitelerden bir tanesi zamanla taşlar yerine otursun bakalım. Şimdi bir anda birşey söylemek mümkün değil.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
google bombalamaya başladı bir çok site uçtu, bu başlıklardan bu sıralar çok göreceğiz gibime geliyor. Senin sitende bu sitelerden bir tanesi zamanla taşlar yerine otursun bakalım. Şimdi bir anda birşey söylemek mümkün değil.
Bu saatten sonra hiçbirşey yerine oturmaz , bu ay benim ayım önümüzdeki ay başkasının.Sitelerinizi aynı ip de tutmamaya özen gösterin, farklı yerlerde barındırın

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bu saatten sonra hiçbirşey yerine oturmaz , bu ay benim ayım önümüzdeki ay başkasının.Sitelerinizi aynı ip de tutmamaya özen gösterin, farklı yerlerde barındırın

valla selim benim için şuana kadar prboblem yok, kriterlerin dışında kalmamaya fazla kasmamaya zamana bırakmaya çalışıyorum. Sitelerimin öyle aham şaham hitleride yok, ama hedeflediğim kelimelerde şükürler olsunki şu son üç dalgalanmadır bir oynama veya bozulma olmadı, bir iki sıra oynamıştır ama öyle hepten kaybolma gibi bir sorunla karşılaşmadım. Sadece ağustos yada haziran tam emin değilim o dönemde bir sitem gitmişti o kadar.

Tahmin ediyorumki, saedce bir kelime üzerinden yürüyen siteler bu problemlerle sık sık karşılaşıyor. Bundan sonra alt sayfalara daha fazla önem vermek gerekli düşüncesindeyim. Her ne kadar ana sayfaya özen gösteriyorsak bazı özel alt sayfalarada bu özeni göstermeliyiz.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Büyük bir dalgalanma var banko kelimelerimde düşüşler geldi ama yeni kelimelerde yükselmeye başladım bir çok sitemde.

X

Xman

Misafir
uçan sitelerin yerine bizler yükseldik :) ben dün 3.sayfanın başındaydım bugün 2.sayfa başına yükseldim.

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevaplarınız için çok teşekkür ederim. sitem tekrar yerine döndü. umarım sürekli olmaz bu olay.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Öncelikle kriterlerin bir tanesi üzerinden sonuca gitmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Arama motorlarında sıralama kriterlerinde bir çok şey etkendir. Sahip olduğunuz domain yenimi ve bir anda oraya gelip sonradan bir düşüşmü yaşadınız ? Yoksa uzun zamandır orada ve düşüşmü yaşadınız ?

Google, zaman zaman ( ki bu genelde PR güncellemeleri öncesi ) site sıralamalarında yer değişimi yapmaktadır. Örnek olarak ; yeni açılan bir siteyi en ön sıralara almakta, belirli süre orada tuttukdan soran geri düşürmektedir. Bu tarz olayları en çok, tek kelime üzerine yoğunlaşmış sitelerde görebilirsiniz.

Sürekli bir kelime de üst sırada kalmak için bence dikkat edilmesi gereken 4 kural vardır..

Bir kelime için çalışma yaparken, kelimenin rakipleri olabilecek ona yakın olan en az 3-5 kelime içinde aynı özenle alt sayfa / alt klasör hazırlayın. En çok düşülen hata budur.

'' tatil '' kelimesi için çaba verilirken, tüm backlinklerin bu anchor txt ile alınması yada bu kelimeye yoğunlaşmak size çok uzun süreli yararlar sağlamaz.Ancak site içeriğinizde tatil kelimesiyle özdeşleşen diğer 3-5 kelime için sayfalar / klasörler yaparsanız, algoritmada '' bağdaştırıcı '' site ünvanı alır ve yerinizi sabitlersiniz..

- bağdaştırıcı site : Hizmet ettiği bir gurubu olan, içeriğinde bir kelimeden çok, bir konuya yoğunlaşmış sitedir

Dikkat edilirse, google artık çok gelişmiş bir sistemdir. Araba kiralamıın - tatille bağdaştığını, eczanenin- sağlıkla bağdaştığını ayırt edebilmektedir.

2- kural bence kesinlikle güncellemenin önemidir. Ben, güncelleme esnasında, site titlesinin ve taglarının ana sayfaya oranla değiştirilmesi taraftarıyım.
Güncellemede en önemli kuralında, aynı konuya saplanmış güncellemeler yapılmamasıdır. Tabiki özgün içerik olacağı gibi, içerikdeki makalelerinde tek konu üzerine olmaması gerekmektedir. Google, açılan adsense sitelerinin önüne geçmek adına 2 önemli gelişim geçirdi.

1- kopya içeriği bulma
2- para hedefli siteleri tespit etme

Para hedefli sitelerin en büyük hatası; bir kelime üzerine defalarca farklı kelime oyunlarıyla makale yazmasıdır. Google '' insanlığa yararlı site '' kelimesini açarken, hedefindeki içeriğe uygun ve bolca bilgi vereni kastetmiştir.

O sebeple, siteniz içerisinde sadece belirli kelimeye yoğunlaşmak bir negatifliktir. İkinci etkense, google adsense sitelerini tespit etmek için, site içeriğindeki reklam kelimelerini tespit etmektedir. Çünkü normal yollarla yapılmış bir sitedeki tüm reklamların çok yüksek tıklama oranları olması imkansıza yakındır. Bu sebeple, karşınızdaki gücü anlamak başarmanın yarısıdır. Eğer adsense için yaptığınız bir olumsuz hile varsa, bu sıralamanızdaki yerinizi çok fazla ca etkileyecektir.

3- link özdeşlemesi..

Benim uzun zamandır söylemek istediğim, üzerinde pek durulmayan bir konudur.
sitenize backlink almak bir yarar sağmalakla beraber, en iyi backlink, sizin özgün makalenizdir.

Google bot siteye girer, içeriği hafızasına alır, kontrol eder ( kopyası varmı-yokmu diye ) datacenterine aktarır, sonuçlarda çıkartır.

yukarıdaki algoritma doğruysa , sitenizde yayınlanan bir içerik, indexlendikden sonra başka sitede yer alırsa bu size yarar sağlar.. Eğer altında bir backlinkiniz varsa, işte o zaman özgün makale olduğu tescillenmiştir ve backlinklerin en değerlisidir.

Gelebilecek bir soru ; Benim makalemi almış kopyalamış, ama benden daha çok hit alıyor ?

Bu olası bir durumdur ancak zaten bu yazıyı tamamen okuyunca, onun bir kibrit alevi olduğunu anlayacağınızı umut ediyorum.Süreklilik arz etmiyecek bir durumdur.

Diğer olumlu etkende, domain yılıyla, site içeriğinin alakasıdır.

Domain satışlarının başlamasının ardından, insanlar yaşlı domainlerle para kazanmayı denemiştir.Google ' de buna tepkisiz kalmamış ve webarchive gibi kaynaklardan yararlanarak, site içeriğine puanlama vermiştir. Bu sebeptendir, Türk siteleri çok fazla içerik değiştiği için ve domain yaşını tamamlayamadığı için yüksek pagerank lara kavuşamadı..

Ayrıca, IP değişmeninde kısa sürede fayda sağladığını, uzun sürede istikrarın daha verimli olduğunu düşünüyorum.

Umarım okursunuz uzun oldu özür dilerim :)

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tekrar kelimeden düştüm. Bir duruma bakıp çıktı herhalde :) ..

beceriksiz_acemi.. uzun olmuş cidden :) ama okudum hepsini. Eline sağlık.
Site uzun zamandır belirttiğim kelimede üstte. Domain yaşı 4 ü bitirdi 5 i yaşıyor. Açıldığından beri aynı içerik. Kopya içerik muamelesi görecek bir durumda da değil. Umarım sağlam bir yerde tekrar döner.

Son olarak. Pr güncellemesi vs var mı bu aralar?

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
düşüş yaşadığımız siteler genelde link topladığımız kelimelerde düşüş yaşadı demi arkadaşlar? bende öyle oldu da =)

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir başka kelime daha buldum ilk sayfada olupta şuan hiç olmadığım.

ilk bahsettiğim kelimede topluyordum.. yeni farkettiğimde link toplamıyordum. gerçi doğal link verenler oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5