İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Belirli bir konu bulamadım Bilgisayarlar hakkında.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar,

Açacak biryer bulamadım burası biraz daha uygun gibi geldi.. Bir konu hakkında fikir almak istiyorum şimdi şirketimizin bulundugu bölgede çok sık elektirik kesintisi oluyor özellikle gece 12 den sonra işlerimiz boşa gidiyor 8 adet bilgisayar fax cihazı modem vs.. bunlar için en az 3 saat idare edebilecek bir UPS buldum fiyatı çok pahalı geldi gerçekten yüksek bir rakam ancak söyle birşey düşündük 4 dk boyunca tüm ofisi idare edebilecek UPS yada şu 25$ lik ucuz upslerden 8 tane alıpta jeneratör kullansak elektirik kesintisinde hemen UPS ler devreye girse ve sonra jeneratörü çalıştırsak bu maliyet 2 milyarı geçmeyecek. diğer türlü ciddi anlamda çok pahalı oluyor jeneratör nekadar saglıklı olur yada bir öneriniz varmı? Üzerinde hiçbir bilgi sahibi olmadıgımız bir konu bu....

Kolay Gelsin.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
www.tuncmatik.com açıklamalı bir mail atarsanız veya telefonda da görüşebilirsiniz, doyurucu bir cevap alırsınız, şahsen öyle yapıyorum.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şimdi onları arıyorum teşekkürler ancak korkum acaba bu jeneratör elektirik dalgalandırıyormu biliyorsunuz sözkonusu olan bilgisayar ama gerçi şuda var her bilgisayara ups olacak 25 -20$ lik.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şimdi onları arıyorum teşekkürler ancak korkum acaba bu jeneratör elektirik dalgalandırıyormu biliyorsunuz sözkonusu olan bilgisayar ama gerçi şuda var her bilgisayara ups olacak 25 -20$ lik.

20-25$ lık olanlar sanırım 'line ups' dir, sizin 'online ups' almanız gerekecek, bir de 20-25$ lık powersonic markası gibi her ups ye güvenmeyin, 2 sene önce muhasebicimizin bürosunun bir kısmı yandı ups yüzünden.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
regülatör den bahsetti arkadaş aradım konuştum otomatik kendi kendine devreye giren dizel jeneratör fiyatı aldım ama hiç kesinti olmaması için ön tarafa UPS şart onun için önerileriniz neler?

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tunçmatik gerçekten kaliteli bende upsini kullanıyorum ufak birşey bendeki. diğer markalardan bir adım önde gibi tunçmatik.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
regülatör den bahsetti arkadaş aradım konuştum otomatik kendi kendine devreye giren dizel jeneratör fiyatı aldım ama hiç kesinti olmaması için ön tarafa UPS şart onun için önerileriniz neler?

En azından 3-5 kVa lık bir ups alsanız 700-1000 $ civarında (jeneratör ne kadar zamanda devreye girer bilemiyorum tabi) işinizi görür sanırım, yani her pc ye bir ufak ups kullanmak yerine bunun gibi bir seçim daha iyidir. Biraz daha para harcayıp http://www.tuncmatik.com/UrunDetay.aspx?q=119 gibi bir sistem daha da iyi olacaktır.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
8900$ lik bir ups fiyatı aldım bulundugum ildeki bir firmadan ve bu baya pahalı geldi bizim için ancak bu linkdeki nekadar yeter bilmiyorum kararsız bir durum bilgim olmamasından dolayı düdüklenmek istemiyorum 8)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5