İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Belki yardımcı olabilecek vardır.

ozyy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
PAYPAL sistemini türkiye için yapsak ben piyasa araştırması yaptım türkiyeden bunun için pos sağlayacak banka yok yurtdışı için araştırmalarım devam etmekte böyle bir sistem için yurt dışından sanal pos sağlayacak banka biliyormusunuz.

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bilmiorm ama sadece sunu soliim.duyduguma gore turkiye paypale karsi cinlik yani uyaniklik yaptigi icin paypal turkiyeye odeme yapmio.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu şudur:

paypal türkiyeye ödeme yapar çek ile.

ama
asıl konu da şudur:

paypal gibi bir sisteme fon aktarım transfer yapmaya mevzuat müsait değil.
bu işi yapamazsınız diye bir kanun maddesi yok. ama zaten bizim hukuk sistemi izin vermeye dayalı çoğunlukla. bunu yapabilirsiniz denmediği sürece yapılması yasak diyebiliriz.

yani finansal piyasaları ilgilendiren bir durum söz konusu ve çok iyi araştırılması gerekiyor.

saygılar...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
çekle ödeme yapıyor denmiyor isterse çekle öder deniyor. lütfen yazmış olmak için değil öğrenmek için yazın ve okuduğunuzu idrak etmeye çalışın...

O

OLTA

Misafir
arkadaşım senin dediğini de anlamadım, çekle öder ne kapıya geliyor,
usekes'in yazıdğı yazıyıda okuyup tekrar aşağılara bakmanı dilerim

DN: zeka seviyemizde "ileti sayımıza" göre değişmediğini ve buraya yazı yazmanın bir şeyler kazandırmadığını hatırlatırım

sevgiler ve saygılar.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozyy' Alıntı:
PAYPAL sistemini türkiye için yapsak ben piyasa araştırması yaptım türkiyeden bunun için pos sağlayacak banka yok yurtdışı için araştırmalarım devam etmekte böyle bir sistem için yurt dışından sanal pos sağlayacak banka biliyormusunuz.
worldpay.com int. sanal pos sağlıyor.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal istese çek ile ödeme yapar ama.... demek istedim.

kusura bakmayın.

saygılar...

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
astraler' Alıntı:
worldpay.com int. sanal pos sağlıyor.

Paypal tipi sitelere izin vermiyor.....9-10 ay once Turkiyeye yonelik paypal tipi site hazirladim (skript falan hazirdi ) fakat worldpay servislerinin bu amacla kullanilmasina izin vermedi... arti maliyetleri cok yuksek....

Ingilterede bulunmam da dezevantajim.....Boyle bir site hakikaten buyuk bir ihtiyac (Turk webmasterleri icin). Fikir ve ortaklik tekliflerine acigim.

Saygilar

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adresim' Alıntı:
Paypal tipi sitelere izin vermiyor.....9-10 ay once Turkiyeye yonelik paypal tipi site hazirladim (skript falan hazirdi ) fakat worldpay servislerinin bu amacla kullanilmasina izin vermedi... arti maliyetleri cok yuksek....

Ingilterede bulunmam da dezevantajim.....Boyle bir site hakikaten buyuk bir ihtiyac (Turk webmasterleri icin). Fikir ve ortaklik tekliflerine acigim.

Saygilar
Aynı sistem için altyapı hazırlıklarımız var. Banka anlaşmalarını yapmamız için altyapıyı tamamen hazırlamamız gerekiyor.

Biraz daha zaman.

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Elmasgunes.net yönetici arkadaşım.Bu sistemler denendi ve hala deneniyor.Hali vakti yerinde her webmaster&programmer de pay sistem kodları mevcut.Zatem toplam maliyeti 600/1000 usd arası.Bu işlerde güvenilirlik ve dünya ile entegrasyon çok önemli.Paypal-Egold-Mbookers ve banka arasındaki bağıntı biraz sorun .Çok komisyon alınıyor.Türkiyede bu iş biraz zaman ister daha.İnternet aleminde egemen ülkelerde açılanlar bile piyasaya açılamıor.Sizin bu yaptığınız sistem bizi dünyaya rahat bağlarsa üye sayınız artabilir.Ama millet size katılıp hapsolursa(sizde para çevirmek zorunda kalırsa) bu iş yürümez.Ayrıca sadece TR de iş yürütmek içinse bu iş büyük firmaları referans almanız lazım.Hem bu işte para varken niye Siemens Business-Koç-Sabancı veya daha bi çok iyi firma bekliyor.Ortalama 1 yıldır bazı kişilerin bu iş için uğraştığını biliyorum.Bankalarla filan görüşmeler,daha biçok iş.İsviçreden bi arkadaşım payswiss.com u açtı.Benim 35 alt üyem var türk-yabancı, ama 1 usd para dolaşmıo bunlar arasında.5 Dil desteği verdi gene boş.Türkiyede böle bişi yapılsa bana bi artısı ancak avrupa ve usa daki sistemlerle sorunsuz ve az komisyonlu entegrasyon yapması olur.Bu özellik yoksa gerek yoq.İlerde bu işler oturacak diosanız.3-4 yıl siteyi ayakta tutun bi bakalım.İnşallah hayırlısı olur.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim şu andaki ilk hedefimiz Türk webmaster arkadaşların sitelerinden kredi kartı işlemleri yapabilmesini sağlamak. Mesela sitesinden ödev CD'si satışı yapacak, veya kontör satışı yapacak. Sadece banka havalesi ile çalışmak yerine kredi kartı ile ödeme seçeneği de ekleyebilmeli. Ve bunu güvenilir bir sistemden gerçekleştirmeli.

Tabi komisyon oranları şu anda tam olarak düşünülmemiş olmasına rağmen -bizim fiyat politikamız doğrultusunda- çok yüksek olacağını tahmin etmiyorum.

Ayrıca kredi kartı işlemi gerçekleştikten sonra, bakiyenizde olan parayı, istediğiniz yere transfer etmenizi sağlamaya çalışacağız. Bunlarda da bir miktar komisyon ücreti kesilecektir tabi. Bu transfer işlemlerinde özellikle PayPal'a ağırlık verilecektir. (Biz de genelde PayPal kullanıyoruz :))

Sistem kaba hatları ile bu şekilde düşünülüyor. Ama Türkiye'de bu iş için biraz daha zamana ihtiyaç olduğu kesin.

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde malum her tarafta internette kredi kartinizi kullanmayin die bagiriolar o yuzden turk kullanicisinin bu sisteme adapte olmasi baya zaman alır. ve cok guzel bir fikir bu arada.

Y

yusufona

Misafir
peki yurtdışıyla iş yaptığımızda ne gibi bir ödeme usülü uygulayalım? genelde adamlar paypal hastası da ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5