İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Belli Sayıda Değişkeni Yazdırmak

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başlık açıklayıcı olmadı ama ancak anca bunu yazabildim. Bir textboxımız var. query isimli. buraya girilen değer $query değerini alınıyor. ben bun $query nin kayıtlarını file_put_contents koduyla bir log dosyasına, satır satır atlatarak yazdırmayı başarmıştım. ama veritabanı kullanmadan 100 tane sınırı nasıl koyacam? 100 taneden taşınca silinsin.

bir de $query elimizde tamamdır. ben bu girildiğinde bir cookie oluşturmayı da başarabiliyorum ama kullanıcının elinde geçmişi olmasını istesem yine aynı şekilde kullanıcının girdiği son 10 query yi cookie şeklinde oluşturup yazdırma şansımız varmı? yoksa illaki veritabanı mı kullanıcaz? üyelik sistemi yok onu da belirtiyim. veritabanı daha kolaydır ama benim böyle yapmam lazım.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
100 tane sınır olayını tam anlayamadım ama, 100 karakteri kastediyorsanız. substr() kullanabilirsiniz.
Örnek Kullanım:
PHP:
$query = $_POST['query'];

$query = substr($metin,0,100); // 100 karakter alır.

Daha açık yazarsanız sevinirim :)

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
pma da bir limit belirlersen giren verinin yanlızca belirlediğin kadar karakteri kayıt edersin.

Yada <textarea name="query" maxlength="100"></textarea>

şeklinde maxlength parametresi ile kaç karakter kullanacağını ayarlayabilirsin.

simsir in söylediği de işe yarar.

codegenerator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sanırım 100 log olunca silinsin diyorsun ?

Hocam satırları sayın satır sayısı 100 e ulaşınnca dosyayının içeriğini sildirin yada dosyayı tamemen silip yenisini oluşturun .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5