İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben 1 istedim Allah 3 domain verdi :-))

skassas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istedim. 6 Nisan yani doğum günümden bir gün önce yeni bir domaini register etmek istedim. Bunun için daha önce iki domaini aldığım ve gayet memnun olduğum yabancı bir firmayı kullandım.Domain kaydı tamamlandığında mailime domainime ait kontrol paneline ulaşacağım ve rastgele üretilen kullanıcı adıyla şifre geldi. Huyumdur hemen değiştirim. Sisteme giriş yaptığımda birde baktım 3 domain birden kayıtlanmış. Benim domain ile birlikte petalsbydiana.com ve beadsnbones.net 2007'ye kadar register edilmiş. Kontak bilgilerine baktığımda ikisininde aynı kişiye ait olduğunu gördüm. Kendi domainimin kullanıcı adını ve şifresini değiştirerek diğer ikisinden bağımsız hale getirdim. Adamın domainlerine dokunmadım, hiçbir değişiklik yapmadım.Ama kullanıcı adı ve şifre hala çalışıyo. Şimdi ben sevineyim mi üzüleyim mi? Ya benimde kullanıcı adım ve şifremde yeni domain kaydı yapan birine giderse ve bu kadar iyi niyetli olmazsa diye düşünüyorum. Yada ben çok şanslıyım. Rastgele üretildiği yazan kullanıcı adı ile şifre (hakikatten anlamsız 10 haneli rakam ve hafler) ikincikez bana vurdu.

S

SaveTargetUs

Misafir
arkadaşım o kişi 2 tane domainini 1 domain üzerine kaydetmiş. Hepsini uzatmış ama en önemli olanını unutmuş. yanlışlıkla ana domainini düşürmüş. Sen onu almışsın yani diğer 2 sitelerde senin gözükür şu anda. ya öyle birşey benim başıma gelmez. gelsede şayet kendim için konuşuyorum. benim domainimi kimse açıp kullanamaz. kullandırtmam çünkü.

skassas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aldığım domaini çok uzun süredir takip ediyorum ve kimse tarafından register edilmedi daha önce. Zaten edilmiş olsa dahi aynı firma üzerinden olması çok çok zor. Yani düşen domainler listesine bakıpta alınan bir domain değil. Sanırım sistemin dalgınlığına geldi veya ben çok şanslıyım. Neyse kimseye zarar vermek isteyen biri değilim o yüzden sedoya parkedip olduğu gibi bırakacağım. Yani şifreyi ve kullanıcı adını değiştirmeyeceğim. Galiba asıl sahibi sadece isim hakkı elinde olsun diye almış. Zira hiç bir hosta yönlendirilmiş değil.Bari durumu çakana kadar ben kazanayım :)))

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şans işte :)
siteler iş yapıyorsa sedo ya yonlendır ne getırse kardır :D:D çok kotuyum ya
adam sana nasıl ulaşır hakknı nasıl ıspat eder acaba bılemıyorum... + hangı sıstem olursa olsun aynı kullanıcı adı ve şifreyı vermesı bıraz zor hem logaritma muhabbetı oalrak hemde database oalrak ımkansız gibi geldı bana hangı bfırma ya ? dıkkatlı olalım bızede sole

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5