İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ben acemiyim yardım?

KamiKaz£

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar ben daha acemiyim bazı şeyleri yeni yeni öğreniyorum
alan adını ve hostu farklı sitelerden aldım araştırdım böyle birşey olbilirmiş fakat DNS özelliklerini alan adını aldığım yere yazmam gerekiyomuş ben DNS bilgilerini yazdım ama yinede olmjuyor lütfen yardım???
nasıl yapabilirim...

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
dns hemen olmaz dostum,2 gün içinde olur,yabancı ülkelerde daha uzun sürer

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dns hemen olmaz dostum,2 gün içinde olur,yabancı ülkelerde daha uzun sürer

dns 2 gün içinde olur diye bişe yoktur anlık olur. Ancak 2002 yılında yaşanan bazı sorunlarda dns 48 saatte aktif oluyordu ve o yıldan beri halen böyle söylenmektedir ancak firma eğer ki ICANNN alt bayisi ise anlık dns'leri değiştirir.

Soruyu soran arkadaşın cevabına gelince;

Host isminle alan adının bir olması gerekmektedir. Eğer ki ikiside birse hostunun DNS ayarlarını yani;
ns1.hostingsitenneyse.uzantısı
ns2.hostingsitenneyse.uzantısı

şeklinde gireceksin, eğer ki yukarda dediğim gibi alan adını aldığın yer ICANNN alt bayisi ise veya alt bayinin API kullanıyorsa o an dns ayarların aktif olur...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5