İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben admin olsaydım?

T

themaniac

Misafir
Sen admin olsan napardin Lanet :D saka bi yana biz seni seviyoruz Lanet sen takma uc bes cikintilik edenlere. durmadan yok begenme su bu ugrasiosun. senin hakkini yememek lazim +rep kardesim.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Bu forumun yönetimi bende olsa eğer ,

- Forumda iTrader yönetimi ile ilgilenebilecek tek bir yönetici atardım.

- Ücretli Üyelik olayını Altın Üye - Gümüş Üye olmak üzere değiştirirdim.

- Google Optimizasyon , Programlama Dilleri gibi üyelerin en aktif olduğu alanlar için bir ekip oluşturmayı denerdim.

- Paylaşım ekibi üye grubun'a daha olgun mesajlar yazan , paylaşım ekibi rütbesini hakeden üyeler'e sağlardım.

- SEO yarışmaları düzenlerdim. Makalelerde " webmaster " kelimesine iyinet linki verilecek şekilde.

Teknik düzenlemeler olarak ise ;

-Ziyaretçi mesajlarında image izni verirdim.

-Mesaj içerisinde kullanılan ifadeleri orjinal vbulletin ifadeleri yapardım.

-Postbit'e yeni eklemeler yapardım özellikle şube olayı misal ( İstanbul Anadolu yakası ) gibi bir field olabilir.

- CSS butonları kaldırırdım / cevap yaz , alıntı , yanıtla yerine resim butonlar yapardım ( çünkü bazen çok sıkıntılı olabiliyor )

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
muhafızlar götürün şunu :D

yaw şu kimler online üyelere açılsa sıkıntı olur mu ? merak ediyoore kim nerde kiminle ne yapıyor falan filan :)
biliyormusunuz?
banlı kaldığım o sıkıntılı günlerde açtığım depresan1 nickiyle forumda dolaşırken online listesini açabiliyordum. ne kadar saçma dimi, 3 dakikalık üyeye online listesi açık, foruma yıllarını vermiş bir insana bu yok. :ıslık:

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
O zaman ben de sıralayım hemen;

- E-ticaret acil -çok acil olarak- canlandırılmalı.
- Sponsorlar bulunup e-ticaret için kullanılabilir. Hem onların işleri yapılır hem de forumda aktiflik sağlanır.
- Gopof, sitebilgi, mass pinger, sitemap oluşturucu tarzı scriptler forumla entegre-üyelere yönelik hizmet verebilir.
- Fuub'daki tarz imzaya RSS seçeneği düşünülebilir.
- ticareti artırmak için, iTrader'i minimum 5 olan ve en az 1 aylık üyeler arasında yapılacak çekilişle üstteki banner alanına 3 günlük reklam olanağı sağlanabilir.
- makale yarışmaları yapılabilir.
- daha aklıma gelen olursa pm'den devam ederim. Konuyu hortlatayım da millet görüp yazmaya devam etsin :)

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
1) Site incelemeleri ve bilgileri için ayrı bir sub oluşturarak üyelerin siteleri hakkında bilgilerini öğrenebileceği bazı çalışmalar sergilerdim..

2 ) Rank olaylarına biraz daha sade çalışmalar yapardım. Değişim her zaman iyidir.

3) Profil alanına web'e yonelik ve internet'e yonelik bilgi eklemeleri yapardım. İlgi Alanı gibi. alt başlık olarak html, php v.b konular eklerdim. Kişiler ilgi alanlarını seçmesi kolay olurdu.

4) Aşağıdan yukarıya forum için ekipler kurardım. grafiker, kodlamacı v.b gibi.

5) Rank olayına bakacak olursak, daha değişik web'e yonelik adlandırmalar kullanırdım.

6) Yeni-eski tüm kullanıcılara bir bilgilendirme mesajı yollayarak İyinet'in kendisini göstermesini ve değişim içerisinde hala aktifliğini belirtmesi gerektiği bir mesaj yollardım.

7) Tekrar değinmek istiyorum; Aşağıdan yukarıya ekipler kurardim. Öğrenci, usta gibi. Ya da öğrenen, öğreten. Tabi bunu web'e yonelik dökmek lazim.

8)Yönetimdeki rutbe renklerini değiştirirdim.

9) Moderatörler ve adminler için kısayollar yapardım. Banlist var mı bilmiyorum yoksa uygulamaya sokardım.

10) En hayırlısı ve en kazançlısı İyinet Banlı olan kişilere AF çıkarırdım..

Admin olarak değil, bir kullanıcı olarak düşüncelerimi söyledim. Gerisi yönetime kalmıştır.

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben admin olsam: paylaşımı en yüksek olan ve en çok katkıda bulunan üyelerimizin listesini yapar footer veya navbarda her gün birinin sitesinin reklamını ücretsiz yapardım. ( herkes daha fazla aktif olmak için yarışırdı haliyle)
Ben admin olsam; sürekli grafik ve yazılım yarışmaları düzenlerdim yarışmanın en faydalı veya en şık grafik'ini oylamaya sunar kazanana ödül verirdim
Ben Admin Olsam; yapacak okadar çok şey varki.. :)

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Ben admin olsam.
*İlk iş temayı değiştirirdim. Forum bölmünü küçülüp solda bir sidebar olurdu. (Eskiden takıldığım ve şimdi olmaya grafik formu öyleydi, bir teması vardı ki...)
*En üstte sayfa yenilendikçe değişen header bölmü olurdu. (Yine eski forumda vardı böyle birşey).
*Prestige üyeliği kesinlikle kaldırırdım, sonuçta bu bir yardımlaşma forumudur. Oradaki makaleleri okumak, imzasına resim ve link eklemek herkesin hakkı.
*Smiley (ifadeler) leri silerdim ve paket halinde smileyler eklerdim. Şuankiler çok karışık, vBulletin'in sade smileyleri gibi olursa ve daha fazlası olursa daha güzel olur.
*ByCookie abinin dediği gibi o online - online değil simgesini değiştirirdim.
*Rütbelerin şeklini değiştirip grafiker - coder gibi rütbeler yapardım. Forumda her konuda bir ekip kurardım.
*Bunların hepsini yapana kadar canım sıkılırdı, birdaha tema değiştirirdim :D <=== (Eklemedir. Bu smiley kesinlikle kalkmalı.)

Ama hakkaten temamız özenilecek birşey olsun, foruma giren gözünü alamasın. İyi bir parayla yapılacak, profesyonel, harika bir temamız olmalı. O kapanan grafiker sitesinin teması burda olsaydı tartışmasız üye sayımız 2 kat, aktiftik 3-4 kat artardı.

Ben admin olsam bunları yapardım. Gelecekte bunları görmek isterim. Daha iyi bir forum dileğiyle :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Önerileriniz inceleniyor, değerlendiriliyor ve yapılabilecekler uygulanıyor. Tema konusunda şu anda çalışma yapılıyor, güzel bir tema geliyor.

Ve yarışmalar, hazırlıklarımız tamamlandı sayılır, çok yakın sürede başlıyoruz yarışmalara.

Fikirlerini belirten herkese teşekkürler.

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ben admin olsam, oncelikle ticareti artirmaya calisirdim ve bunu ne biliim, foruma freelancer.com gibi bir kisim acarak yapardim... hem forumun aktivitesini artimis olur hem de bir ilki gerceklestirmis olurdum...

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Ne yarışması olacak acaba ? KWY mi yoksa SEO felan mı ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Logo değiştirmek için admin olmaya gerek yok. Perseus olmak yetiyor :)

yuKKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben admin olsaydim,
Foruma katki saglamayan polimik yaratan, kaliteyi ve ozgunlugu bozan herkesi banlardim
r10 gibi kaliteyi yakalamak isterdim, gecenlerde bir baktim iyinet'e millet kendi resmini paylasiyor buda ben buda ben diye :D gulmekten yıkıldim, Eif hnm da forumun en karizmasini secti , burasi webmaster forumu ise bu unutulmamali ve ozgun makela bölümü oluşturulmali seo ve adsense gibi yogun ilgi goren konularda makale yayımlanmali bana sorarsaniz iyinet o zaman amacina ulasir.
yuKKo Ganioglu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5