İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ben böyle bişey yapsam, kimler ortak olur ?

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar,
FDC'den;
Ana Sunucu Özelliği:
AMD64 x2 Athlon 3800(64bit/DualCore)
4 GB ECC DDR Ram
160 + 80 GB H.D.D.

olan bir makina almayı düşünüyorum. Bu makinanın bana maliyeti aylık olarak 375 YTL'ye gelmekte..

Ve ben aylık kazançlarım'dan kişisel giderlerimden sadece 200 YTL'sini karşılayabiliyorum..

Geri kalan kısmı ayarlamam biraz zor. Bu konuyu'da açmamın asıl sebebi bir fikir almak ve bu fikrime katılan ciddi, dürüst arkadaşlara da olanak vermek..

Ben bu sunucunun 200 YTL'sini karşılayabildiğim için, 175 YTL'lik kısmını bu sunucunun üzerinde Virtual olarak sunucu açarak (Win2003, Enterprise) açtığım bu sunucuyu hem kullandırıp, hemde sunucu ücretini ortaklarımla paylaşarak ödemek istiyorum..

Benim düşüncem açıkcası şu.:
AMD64 x2 Athlon 3800(64bit/DualCore)
512 MB RAM
30 GB H.D.D.

şeklinde. İşletim Sistemi olarak; Win2003 Enterprise Manager, Kontrol Paneli olarak da isterlerse, Plesk 7.5.6 kurmayı düşünüyorum..

Temel olarak bunu 3 kişi ile paylaşacağım ve bu şekilde de sunucu hiçbir şekilde de yoğunlaşmamış ve zorlanmamış olucak.

Her kişiye ortaklık payı olarak da bu VPS için 65 YTL teklif etmeyi planlıyorum..

Aslında bir yandan da ilgilenen arkadaşlarım olursa teklifimi sunmaktayım. Eğer ihtiyacı olan, her ay (benden düzenli hizmet aldığı sürece) ücretini garanti olarak ödemeyi kabul edebilen, kazancı en az 200 YTL olan ve her ay bu sunucu için 65 YTL'yi verebilecek arkadaşlarla çalışmak isterim.

Çünkü , sunucu hiçbir sebepten dolayı kesintiye uğramamalı ve problemler yaşanmamalı. Ben gerçek olarak tabir edebileceğim kişilerle çalışmak istiyorum ki, onlarla hiçbir sıkıntı yaşamadan çalıştığımız süre boyunca problemsiz, takıntısız çalışabiliyim..

Bu hem bir fikir, hemde bir teklif niteliginde yazilmistir. 3 kisi olusmadan 2 kisi olussa bile ne yazikki sunucuyu almam. Ancak, 1 kisi, 2 kisilik pay alabilecek konumda ise o zaman acabilirim..

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elimde çok fazla server olduğu için alamam.Ama olmasaydı kesin alırdım ;)
Virtual private server kurulumunda takıldığınız bir konu olursa anında yardımcı olabilirim.;)

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yorumunuz ve güveniniz için teşekkürler. Aslında bi iş biraz riskli ama risk almadan pek birşey de yapılamıyor doğrusu..

Alıcı yani ortak olucak arkadaşlarla uzun uzuna görüşüp, ardından güven ortamı karşılıklı olarak sağlandığında yapmayı düşünüyorum ortaklığı..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben burdaki mantığı anlamadım 200 YTL ye alacağın sunucuyla bu sunucuyu bölüp sattıktan sonra sana kalacak VP sunucu aynı performansı vermeyecek mi? kaldıki vps sattığın adamın vps.e gelen saldırı vs de cabası...

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İsin acıkcası VPS ile aynı seviyede olmayacaktır ki, toplamda kisilerin kullanacagı ram miktarı 1,5 ~ 2 GB..

Islemci cift islemci yapilacak. Bunun yanısıra, VPS'lere ayrılan kaynak esit seviyede olucak .

DDos gibi saldıraları da , kendime özgü birkaç teknikle önleyebileceğimi düşünüyorum..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Neden daha dusuk ucretli bir server almiyorsun, insanlarin harcayacagi ram'i cikarinca sana 2 GB shared RAM kalsa, zaten 2 GB Ram'li daha dusuk bir makinayi 200'e alirsin. Ayrica Cyberturk'un dedigi gibi VPS verdigin insanlarin guvenilirligi bir yana, ziyaretcilerin de guvenilirligi var. Senin acidan her turlu 3-4 eksisi var bu isin. Artisi da yok gibi.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Angelo güzel bir teklif.
Ancak, yapacak oldugum bir web uygulamasinda bana bu cesit bir sunucu lazim..
Ancak, suan icin cift islemcili daha bir uygun sunucu ariyorum..

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
unmetered olmuyan o fiyata güzel sunucular war dual core gene p4ler 140$ 4000GB lı almanya bulabilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5