Benden Çin'e +REP

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
22 Mart 2006
Mesajlar
1,144
Reaction score
1
Konum
dev
Çin'den ABD'ye: 'Çenenizi kapatın'
275538SmallPicture.jpg
Çin, Amerika Birleşik Devletleri'nin aylardır savunma harcamalarını eleştirmesine sonunda sert yanıt verdi. Üst düzey bir Çin diplomat ABD'nin, ülkesinin askeri harcamaları konusunda kendi deyimiyle "çenesini kapatması" gerektiğini söyledi. Yetkili, Washington'un dev bir askeri bütçeye sahip olduğunu hatırlattı, ABD'nin Çin'e ders verme hakkı olmadığını belirtti.

BBC-Çin'in Cenevre'deki Birleşmiş Milletler Temsilcisi Sha Zukang BBC'ye yaptığı açıklamada Washington'un dev bir askeri bütçeye sahip olduğunu hatırlattı, ABD'nin Çin'e ders verme hakkı olmadığını belirtti.
Sha Zukang ayrıca nüfusları göz önünde bulunduruluğunda askeri harcamalarının normal olduğunu da savundu.
Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'un istihbarat birimlerine göre Çin'in resmi savunma bütçesi açıklandığı gibi 35 milyar dolar değil, bu rakamın yaklaşık üç katı.
Zaten Amerika Birleşik Devletleri de Çin'i savunma harcamalarını tam olarak bildirmemekle suçluyor.
Washington, Pekin'in askeri harcamalarının bölgede güç dengesini olumsuz yönde etkilediği uyarısında bulunuyor.
'Tayvan bağımsızlık ilan ederse herşeyi yaparız'
Sha Zukang ise BBC'ye yaptığı açıklamada Tayvan konusuna da değindi.
Zukang adanın bağımsızlığını ilan etmesi halinde, Tayvan'a bu noktada kimin destek verdiğine aldırmayacaklarını ve kendi deyimiyle "maliyeti ne olursa olsun gerekeni yapacaklarını" söyledi.
Çin Tayvan'ı hala topraklarının bir bölümü olarak görüyor ve bağımsızlık yolunda bir adım atması halinde güç kullanma tehdidinde bulunuyor.


Kaynak : haberx
 

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Katılım
17 Kasım 2005
Mesajlar
2,778
Reaction score
0
Konum
Ankara/Kayseri
ABD-AB-RUSYA ve ÇİN dünyanın yeni kutuplarını oluşturuyor. Özellikle uzun vadede Çin Abd nin sonunu getirecek gibi. Bir komplo teorisi de benden :)
 

Permission

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Aralık 2004
Mesajlar
6,458
Reaction score
3
Konum
izmir
ya o şeyleri yedikleir gerceklik payı varmı pare ve köpek kızartıp yedikleirni biliyorumda bu cenin yedikelrini ilk gördüm.
 

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Katılım
18 Ocak 2006
Mesajlar
451
Reaction score
2
Konum
İzmir
valla bende birçok yerde cenin yediklerini gördüm pes doğrusu diyecek sözüm yok bu çinlilere
 

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Mayıs 2006
Mesajlar
1,773
Reaction score
0
Konum
Mersin
Ya biraz empati kurmak lazım.

Doğrudur cenin yemek bana göre de iğrenç ve mide bulandırıcı birşey.Ama ben de oturup afiyetle et yiyorum.Bu da bir vejeteryana göre iğrenç ve mide bulandırıcı birşey.

Kız arkadaşım Amerika'lı..Mart'ta ziyaretime gelmişti.Bizim evin bahçesinde salyangoz gördü.Bana onun ne kadar lezzetli olduğunu söyledi.Ben de iğrenç gibi bir tepki verdim.

Kendisinin Tayvan'lı bir arkadaşı varmış.Birgün ona yemeğe gitmişler.Kız bunlara bir yemek vermiş.Çok lezzetliydi tabak tabak yedik diyor.Sonradan öğrenmişler içinde salyangoz kızartması varmış.Haberim olsa ağzıma koymazdım ama şimdi canım bile çekiyor diyor.

Yani demek istediğim..Bir lezzeti var ki yiyorlar.Ama bana sorarsanız..İğrençççççççç :)
 
Y

ysf

Misafir
Yanlisim olabilir, eger yanlissa duzeltin. İslami kaynaklara goreydi sanirim insan etinin haram kilinmasindaki sebep insan etinin cok lezzetli olduguymus. Buna dayanarak soyluyorum eger haram olmasaydi, sanirim yamyamlik günümüzde bu kadar barbarca sayilmayacakti.
 

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Temmuz 2006
Mesajlar
9,530
Reaction score
122
bence alakası yok hintliler veya budistler hatta adalardaki dini olmıyanlarda bunun yanlış olduğunu bilir etik,duygusal gibi açıdan. iğrençlikten başka ibşiy diğil ama dediğin gibi bizde yasak olmasaydı deneyen kesinlkle çıkardı ama ginede yamyamlık barbarlık olarak bilinirdi
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst