İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

benim sanbox kalici galiba

imkansiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Meraba,

sohbetbol.net Sitesini bastan sona sildim yeni tasarim yapip hersey kendi emegim.. ama bu sanbox sanki Elle yapilmis bir sey dunyanin Linkini aLdim ve sanboxlu olmasina Ragmen PR5 aLdim.. Akil erdiremedim Suna Aceba Direk bu tur seyler icin e-mail atacak Bir maill varmiydi. Bana özeL sanbox bu dunya kadar link aldim tik yok

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hayır sandbox ın pr değeri ile alakası yok. sandbox pr i yüksek sitelerin başına da gelir. Eğer kısa sürede sık ve yoğun link değişimi yaptıysan ve bunlar google in algoritmasında yapay link değişiklikleri olarak algılandıysa seni pr değerin yüksek olsa da arama sonuçlarının dibine iter. pr5 site 6-7 sayfaya düşebilir.Bence son zamanlarda yaptığın yapay link değişiklikleri varsa hemen durdur.Başıma gelen bir örneği anlatayım.

Anahtar kelimelerimde 2. sırada çıkarken (PR4 sitemde) 2 gün yoğun link değişimi yaptım ve 3. gün sitem arama sonuçlarında kaybomuştu. 8. sayfada bulabildim ancak. sonra hemen sonran başlayarak son yaptığım link değişikliklerini kaldırdım. beni ekleyenlere mail atıp rica ettim. linkleri kaldırdılar. kendi eklediğim dizinlerden teker teker sildim. 5 ya da 6 gün sonra sitem tekrar 1. sayfaya dönmüştü, belki işine yarar diye anlattım sitem bir sanal mağaza sitesiydi. SEO optimizasyonu yapılmış, SEF url leri olan bir siteydi.

Y

Yamaha

Misafir
Meraba,

sohbetbol.net Sitesini bastan sona sildim yeni tasarim yapip hersey kendi emegim.. ama bu sanbox sanki Elle yapilmis bir sey dunyanin Linkini aLdim ve sanboxlu olmasina Ragmen PR5 aLdim.. Akil erdiremedim Suna Aceba Direk bu tur seyler icin e-mail atacak Bir maill varmiydi. Bana özeL sanbox bu dunya kadar link aldim tik yok

sorunun cevabi cok basit zaten yazmişsin cevabını "dunyanin linkini aldim"
duyanin linkini almaya devam ettigin surece sandbox tan cikman cok zor sana tavsiyem tek bir link alma ve verme bekle cıkarsın

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bişey sormak istiyorum acaba sanbox 3 ay sürdümü 3 ay sonra yavas yavas acılyor

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bir sitem sandbox da idi. bir kaç link değişimi yaptım. x sitemden link verip x siteme link aldım anlayacağınız çapraz değişim yapmadım. kısa bi süre sonra sandboxtan cıktı (1-2 hafta gibi bi süre)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bende 3 hafta once iki gunde 7 ile 8 site ile bir gunde link değişimi yapmıştım bu ay ayın 7 sinde google beni birinci sayfadan 15 ci sayfaya attı acaba ben ne yapmalıyım onerileriniz nedir

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bende 6 aydır bekliyorum 2 pr güncelleme gecti :p gene degişen bişi yok

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aralıklarla link alman lazım kısa zamanda üst üste ve yüksek pr backlink aldınmı daha kötüleşir bence

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim site link degisimi yapıyorum yogun link degisimi aldim derken cok karaliklarla tek tek alityordum bir anda almadim. denemedigim yol yapmadigim bir sey kalmadi. yaklasik 5 aydir sanbox ta ama hala ugrasiyorum Bu sitemin hiti 30,000'di Sizin dediginizi de yaptim hala tik yok titlesi bile ayni degisen bir durum yok. en son bir arkadas ellen sanbox'a alinmissin dedi bot olsaydi coktan acilirdi sanbox dedi.. son carem bununla ilgilenen hangi e-maile mail atmam lazim onu denemedim mail atip bildirmem lazim.

Bende bu yazınıza katılıyorum. Şuanda çıkmışsınız ne güzel. Fakat elle sanbox alma var benim sitemde öyle. Yabancı yetkililere ,türkiyedeki yerleri ingilizce olarak bildiri yapcam. Şüpe ettiklerim var. Tabiki onları, ve genel bilgi ,şikayetlerimi, sorularımı bildiri etcem. Sizlerde bildiri yapın bence...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
manual kontrol die bişey söz konusu değil şudurumda böyle bişeyin varlığına katılmıyorum

fu4t

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw konu ile alakasız ama bu sitenin hiti nasıl 30 000 oluyor anlamadim :)

Lider

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ßenim Site 1 hafta Kaldı Linkleri kaldırdım 1 hafta içinde Sandßox tan Çıktı...

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

sandboxtan böyle cıkmaz kesinlikle. sizinkiler (kısa sürenler) googlenin dalgalanması diye tabir ettigimiz mevzudur. bende sandboxtayım indexten baska birşey koymadım ama 5 ay oldu tık yok.

wiseasssed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence siteni güncellemeye devam et ve bir süre link alma. Google ın değişiklik yapması zaten 2-3 ay sürüyor. Sand box zaten senin dediğin gibi çok fazla link alan ve veren sitelere uygulanmakta.Adı üstünde sandbox ne kadar debelinirsen o kadar dibe batarsın :p.O nedenle bir süre nadasa bırak siteni bence...

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Buna sandbox denmiyor. Sandbox denen durumda ANASAYFA INDEXin SILINIR - TÜM SAYFALARIN yavas yavas azalmaya baslar google dan temizlenirler. Çıktıktan hemen sonra bu indexlenme birden olmaz olsada anında hit getiremez.

Bu tarif edileni şuan yaşıyorum ben. Sitemin tüm indexleri durduğu halde Arama sözcüklerimde gerilere düştüm. 5000 den 1000 civarına bi hit düşüşü oldu.

Bekliyoruz google amcamızın durumu düzeltecegini umarak :)

*** wiseasssed aylar öncesinin konularını hortlatmışsın biz de sana uyduk bir üstteki mesajı BUGÜN görünce... :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5