İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Benmi yanlış düşünüyorum?

F

fatihhk

Misafir
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=27721

bu başlıkta System32 nickli arkadaşımızı uyardığımda,davet eden arkadaşı:

SargeT' Alıntı:
post kasma diyorsun iyi güzel tamam destekliyorum.. Fakat bu başlık altına vistanın 4 gb olduğunu fakat kotasının 3 gb olduğunu yazmış indiremiycem demiş ne var bunda.. sen buna post kasmakmı diyorsun... ne yazılmalı bunun altına... helal olsun gates e 4 gb lık bir işletim sistemi yaptı herhalde bunu 4 gb la kullanırız vs vs vs. mi.. madem gözünüze bi yanlış lık çarpti dimi hem reputation denen bir sistem geliştirmişler hemde yöneticilerin pm leri var. her türlü sorununu bu şekilde dile getirebilirsin... foruma zararımmı dokunuyor eyvALLAH çeker giderim. İstenmediğim yerde niye durayımki.. Uzun zaman olmadı iyinet forumlarına gireli burdan çok bilgi edindim Yukarda ALLAH var inkar edemem Ama şunuda gördümkü Bütün artizler webmaster olmuş yada webmaster olanlar artiz oluyor öyle diyim yani.... Şunu unutmayınki her zaman yol göstermek yetmez.. kolundan tutup beraberde yürümen gerekir.. Kör bir insana sen bir oylu ne kadar tarif edersen et sonuç sıfırdır fakat kolundan tutup onunla aynı yolda yürürsen işte o zaman iyi birşey yapmış olursun.. Gerisi boş Gerisi anlamsız.. Bende buraya yazmıyacaktım ama dayanamadım. System32 nin davet edilmesini ben istedim referansıda benim. şayet bu ortama yakıştıramıyorsanız sizleri başbaşa bırakmasınıda kendi yolumuzu çizmesinide çok ama çok iyi biliriz... (lütfen yazıma cevap verilmesin konu dışına çıkılmasın yazıma bir itirazı olan reputation yada özel msg ile oyrumunu yapabilir ) kolay gelsin..

dedi.Dediğine saygı duydum o başlıkta uzatmadım konuyu daha fazla belki ben yanlış bir açıdan bakıyodurum diye.

Sizlerden birde

gereksiz6jo.jpg

mesajını okumanızı isteyeceğim (Tam konu linki: http://forum.iyinet.com/showthread.php?goto=newpost&t=29353 )
Acaba ben mi yanlış bir bakış açısına sahibim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sana fazla gereksiz mesaj atma konusunda tam destek veriyorum.Ama bu olayı büyütmekde sanırım biraz yanlış olur.Sonuçta her ne kadar bazen ciddi konular olsada, geyik yapmakdan kendimizi alıkoyamıyoruz.Sonuçta belli bir şeyde, burada mesaj sayısının önemsiz olduğudur.Şahsen ben ticaretlerimde, iyinetadminin yapdığı güzel uygulamayı ( katkı puanını ) dikkate alıyorum.10.000 mesajı olsun hiç önemsemem, ama katkı puanına mutlaka bakarım.Sanırımki yeni arkadaşlarda bunu zamanla öğrenecekler ve bu gereksiz mesajları bırakacaklardır.
Bence sen bu foruma her yönüyle birçok şey katan birisin.Senin birçok konunu yazını dikkatle okudum.Onlara da aynı şekilde destek olman gerektiğine inanıyorum.Yeri geldiğinde hepimizin kısa cevapları, alayları, saygısızlıkları olmakta.Ama bunun direkt post sayısını artırmak için yapılan bir davranış olduğunu düşünmek, yargısız infazdır düşüncesindeyim.Onlarda burada kaynaşmak, ortamak girmek için bu yolu seçmiş olabilirler.Ama sonuçta bende gereksiz postlara karşıyım.Seni destekliyorum.Hedef göstermeden her türlü uygulamanın yapılmasınıda doğru buluyorum.Onları kaybetmek yerine,kazanma yanlısı olmanın doğruluğuna inanıyorum.
Saygılarımla.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eskiler ,yeniler diye ayrım olmasa daha bi hoş olucak...

+ webmaster olmayan kişilerde var burda mesela ben iyi arkadaşlar edindim sohbet edebileceğim abilerim ablalarım kardeşlerim oldu. tamam webmaster forumu ama bazen abartılıyor yahu hepimiz insanız hatalar olur olmaz diye bir şey yok bir zamanlar hata ettim -rep doldu büyüklerim kulağımı çekti bi daha olmasın dedi şimdi elimden geldiğince ortama ayak uyduruyorum...

ama büyüklerim kulağımı çekerken ulu orta değil, pm ve reputation yöntemini kullandılar... insan insandır hataları olur saygısızca davranabilir sinirli olabilir ama bence dostane yaklaşımlarla dahada güzel bir ortam oluşucağına inanıyorum... buraya ilk kayıt olduğum gün burayı çiftlik zannetmiştim... herşey havalarda uçuşuyordu. gereksiz post mu alası atılıyordu hatta benim bile bir dönem gereksiz postlarım vardır... ama şimdilerde bütün gün forumda olmama rağmen 40 defa düşünüp 1 defa yazıyorum.

beceriksiz acemiye aynen katılıyorum

Onları kaybetmek yerine,kazanma yanlısı olmanın doğruluğuna inanıyorum.

aynen dediği gibi olursa bence burda klavye delikanlısı olmuş(sözüm mevzudaki arkadaşa değil) ama memleketine ve burdaki arkadaşlarına yardımcı olacak nice cevherler var... o yüzden az daha sabredilmesi gerektiğini düşünüyorum...

bence temeller yerli yerine oturuyor. dahada seviyeli bir ortam oluşucak ve dahada faideli şeyler tartışılabilecek...

Sevgiyle...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gereksiz mesajlara ben de karşıyım, fakat mesaj silince çok tepki çekiyoruz, bu yüzden minimum düzeyde tutmaya çalışıyorum. ben de yeri geldiği zaman geyik mesajlar atıyorum foruma, ama bunun dengesini kurmak lazım. mesaj sayısı artması için mesaj atmak kavramını anlayabilmiş değilim, mesaj sayısı artınca bir insanın bundan haz alması bana göre çok saçma. yani eğer bir insanın egosu böyle tatmin olabiliyorsa, o insan hayatta 1 gram yol alamamış demektir. yabancı webmaster forumlarında bu tür gereksiz mesajlar göremezsiniz, fakat biz türkiye'de geyik ile birlikte yürüyor bu işler. açıkçası benim de işime gelen bu biraz da. eğlence olmadan bu iş çekilmez, ama yeter ki gereksiz/polemik yaratıcı mesajlar olmasın.
not: fatihk verdiğin ikinci link çalışmayabilir, mesajını silmiştim system32'nin.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
fatihhk arkadaşım sende taktın yani aynı topicleri açmaya başladın.
Tamam protesto edelim bu durumu mesela gereksiz post gördügümüz yerde -rep verelim.Bu forumdaki rep gerçekten önemli herkes mesaj sayısına vs. degilde rep e bakıyor.Gereksiz ve aynı içerikli konular gerçekten çok arttı forumda her 5 topicten 2 si aynı olur hale geldi.Önce post lara degilde gereksiz ve kötü topiclere -rep le başlıyalım.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- rep verme olayı benim için çok zor oluyor bazen. -6 düşürüyor karşı tarafın katkı puanını, eğer 1-2 katkı puanı varsa direk kırmızıya dönüyor kullanıcı. bu yüzden olumlu verirken 1, olumsuz verirken 2 kere düşünüyorum.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Sende haklısın.Ama başka türlü bi çözüm yolu düşünemiyorum hep böyle topic açarak şikayet edemeyiz.
Uyarı sistemi kesinlikle işe yaramıyor.Ama forum kuralları,..vs yeni gelenlere kesinlikle okutulmalı.Ben mesela iyinetadminin yazdıgı "3. Negatif mesaj yazacaksaniz, bir kez daha dusunun ve hic yazmamayi tercih edin" yazısı.Mesaj yazarken aklımdan çıkmıyor belkide günde 30 post yazıp göndermiyorum.Herkeste böyle birer cümle kalsa sorun kalmaz :)
Ayrıca bu -rep lilere yaptırım ;
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=26563
devam ediyorsa, bad post protestosu tutabilir.

System32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık canıma tak etti, ses çıkarmadıkça, birşeyler olmuyor galiba. Yönetici arkadaşların konuya müdahalesini rica ettim. Birde buradan yazayım. Kişi hakkımda yorum yapmayı kessin artık. Aşağılanan, hor görülen üzerinde oyunlar oynanan bir insan olmak istemiyorum.

Bahsi geçen post gereken uyarılar yapılmadan günler önceki postlarımdır. Artık benzer postlar AT-MI-YOR-UM. Konu uzadıkça uzuyor benim bu işe canım sıkılıyor. Hayır şöyle olur, insan spam post atıyodur, söylersin durmaz, devam eder o zaman dersin arkadaş dur bi ya... Ama ortadaki konu o kadar saçma ki anlatamam ya. Adam canı sıkıldıkça hakkımda topic açıyor.

Kendin gereksiz mesaj atmaktan bahsediyorsun fakat aynı konu içerikli 3. mesajın.(2. topicin.) Artık takıntı haline geldi galiba. Ama eğer buna bir son vermezsen bende elimden geleni ardıma koymayacağım haberin olsun.

İnsanların işi gücü yok benim topiclerimi, postlarımı takip ediyor. Sorunun benleyse, hoşlanmıyorsan, mesajlarımı görmek istemiyorsan engelli listene al olsun bitsin. Hem ben rahatsız olmam hemde sen.

Eğer ki bu forumda olmamı istemiyorsan atarsın mesajı, ayrılmam gerekirse ayrılırım... Fakat gerek görülmezse bu sefer senin için kapı görünür.

- mesaj konusuna gelince, tamam atmayız, herkes birbirini pohpohlar herşey mükemmel olur. Bir kademe yol gidemeyiz. El elden üstündür, bir mesajdaki düşünce hoşunuza gider, ya hakketen bu adam doğru söylüyor, yapmamak lazım böyle denilebilir. Veya bu adam saçmalıyor salla gitsin de denilebilir.

Sert içerikli mesajım yüzünden özür diliyorum. PM atıyorum, Msnden yöneticilere ulaşmaya çalışıyorum olmayınca buraya yazdım. Artık bi çare bulunur biz de ona göre yolumuzu çizeriz.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sevgili pek muhterem arkadaşım fatihhk neden bazı şeyleri anlamamazlıkta ısrar ediyorsun anlamıyorum... yukarda örnek olarak vermiş olduğun konu benim açtığım bir başlıktır ve burdaki arkadaşlardan yardım isteğinde bulunmuşturum.. Sen hiç baştan aşağı o topic i dikkatlice okudunmu ben orda soruma yanıt ararken webmaster kişiliklerin atmış olduğu polemik yaratıcı mesajlar hiç dikkatini çekmedimi.. 12 tane msg var orda hangisinde benim soruma yanıt verilmiş hangisi tam olarak yol göstermiş. Yok şu şöyle olur yok öyle bişi yoktur bunları neden gözden kaçırıyorsun. System32 benim kardeşimdir bunun öteside yokturdur. Bu projeye beraber imza atmaktayız ve kendisininde böyle bir mesajı şakayla karışık atmasında hiç ama hiç bir mahsur görmüyorum... iyinet forumlarına girebilmek için çok çırpındım çok araştırdım ve sonunda sitesine reklam verdiğim bir arkadaş sayesinde aranıza katıldım. ilk zamanlar pek ısınamadım çünkü amatördüm fazla gereksiz konu açmak dışlanmak istemiyordum. o sırada r10 forumlarına takılmaya başladım burda 1 saat geçiriyorsam orda 10 saat geçiriyordum ama gördümki orası webmaster kıraatanesinden başka bir yere benzemiyor.. aşağılamalar karalamalar gruplaşmalar had safhada almış başını gitmiş ve dinime küfreder gibi tarafıma verilen bir reput için son bir konu açarak ordan ayrıldım... ve iyinet forumlarına çok daha sık girmeye başladım... sabah 8 de bilgisayaımın başına otururum gecenin 3 üne kadar ayrılmam.. Ne bir abartıdır nede palavradır bunuda kimseye ispatlamak zorunda değilim online listesini takip edenler bunun her daim farkına varırlar sabahın köründe bilgisayarın başına oturunca açtığım iki tane site vardır bir tanesi benim forumum diğeride burası.. buda buraya ne kadar çok değer verdiğimi göstermektedir.. ben şayet birisine sahip çıkıyorsam boşa kürek sallıyorum demek değildir bu bildiğim ve güvendiğim bir insandırki bu desteği veriyordurum.... bundan sonrada sonuna kadar vermeye devam edeceğim.. önemli olan tohumu yeşertmek değil koca bir çınar gibi göklere uzatabilmektir.. bunun farkına umarım kısa sürede varırsınız...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5