İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Benzin aldım, sulu çıktı!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Geçtiğimiz pazar günü Yalova'dan geçerken bir benzinciden (ismini vermiyorum, forumu hukuken zor durumda bırakmak istemem) 50 tl benzin aldım. Daha aracı benzinciden çıkartırken çekişinde bir gariplik başladı. İzmit'e gelene kadar akla karayı seçtim. Işıklarda durduğum anda araç stop ediyordu.

Pazartesi günü benzinciye geri gitmek için yola çıktım. Gölcük civarında yolda kaldı araba. 15-20dk marşla cebelleştikten sonra zar zor çalıştım. Sanayiye geri döndüm, dönerken yine kaldım gerçi, işin özü Allah'a emanet bir yolculukla sanayiye vardım.

Usta ilk başta sulu benzine mantıklı bakmadı. Sonra depoyu söktüler temizlemek için içinde bulunan benzinin 10'da 1'i suydu. Karbüratörde tamamen suyla dolmuştu.

Ustadan masraf ve sorunla alakalı kaşeli, imzalı belge aldım. Aracın tamir aşamalarınıda fotoğrafladım. Depodan çıkan benzindende numune aldım. Faturamda cebimde. SikayetVar'da şikayet açtım, 2 gün oldu halen dönüş yapılmadı genel müdürlüklerinden. Sonra şikayetleri okudum, sulu benzine denk gelen çok kişi olmuş. Genel müdürlük personel hataları, temizlik vs. ile alakalı tüm şikayetlere dönüş yapmış fakat sulu benzin şikayetlrinin hiç birine cevap vermemiş.

Artık Shell ve BP'den başka benzinciye girmem. 3 gündür sinirden kudurdum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
acayip kar ediyolardır o zaman.

tam olarak hatıralmıyorum ama sanki denetimler çok sıklaştırılmıştı diye bir haber okumuştum. 1 damla fazaladan veya az konulan sistemleri dahi tespit etmek için gezici araçlar hazırlanmıştı. Haberi izleyeli epey olmuştu. Bu konuda ilgili birimi bulup şikayetini oraya yaparsan belki daha hızlı ve kesin çözüm alırsınız.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
geçmiş olsun usta , ilk defa böyle bir şikayet gördüm böyle bilinmeyenlerde varmış demekki

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Enjeksiyonlu bir araç olsaydı masrafı baya yüksek olurdu. Benimki karbüratörlü olduğu için 200 lira civarına kurtardık. Parası bir kenara olay çok sıkıntılı. Aldığım benzin yüzünden örneğin, 100 le giderken araç titreme yapıp bir anda 70-80'e düşüyordu. Durumu anlamadan çift şeritli bir yolda sollamaya çıksam ve aracın devri bu şekilde bir anda düşse malı geçtim, cana gelecek bir kaza dahi meydana gelebilirdi. İnsan canı bu kadar mı ucuz?

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Enjeksiyonlu bir araç olsaydı masrafı baya yüksek olurdu. Benimki karbüratörlü olduğu için 200 lira civarına kurtardık. Parası bir kenara olay çok sıkıntılı. Aldığım benzin yüzünden örneğin, 100 le giderken araç titreme yapıp bir anda 70-80'e düşüyordu. Durumu anlamadan çift şeritli bir yolda sollamaya çıksam ve aracın devri bu şekilde bir anda düşse malı geçtim, cana gelecek bir kaza dahi meydana gelebilirdi. İnsan canı bu kadar mı ucuz?

hocam bir abinin başınada gelmiş böyle bir durum evet arabanın teklediğini söylüyordu

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
Geçmiş olsun ilginç valla böyle şeyler ve kötü :)

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Shell'den başka yerden almıyorum. Hele ki böyle bir sorun görünce daha da kesin karar verdim.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
SikayetVar aracılığıyla ulaşmadıkları için biraz önce ben aradım genel müdürlüklerini şikayette bulundum. İlgili şubenin deposundan örnek alıp inceleyeceğiz dediler 1 hafta içinde dönüş yapacaklar. Pek umutlu değilim gerçi, kimi kime şikayet ediyoruz ki? Üstelik 3 gün geçti, bana sattıkları benzin ya çoktan bitmiştir ya da zaten önlemini almışlardır.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
atay, bu bahsedilen şirket en büyüklerden birisi mi ?

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Zaten beyzini diger dunya ulkelerinin 5 katina satin aliyoruz, yetmemis gibi birde su koyuyolar yuh diyorum baska birsey demiyorum... gecen Yil Turkiyede Depoya hava basmislardi 20 km gitmedik araba hop durdu kaputu kaldir saga bak sola bak birsey yok depo gostergesi mefta olmus :)))

Bidonla beyzin almaya gittik adam vermedi, birde gicik cikmasin diger beyzincilere bosuna gitmeyin ariyacam simdi onlarda vermezler dedi biz alismisiz burda kendimiz depoya doldurmaya adam diyor yok kardesim ben dolduracam alah allaha :D yaklasik 1 km araba ittik.. :eek:ha: Tobe ettim bir daha memlekete arabayla gitmem kendi paranla rezil oluyorsun ha sonra su koymuslar, haa basmislar derdini kime diyecen, 2 gun once 50 litrelik depoyu 30 euroya doldurduk simdi bakdim opetde bugun disel fiyatina 3,20 ytl yuh diyorum baska birsey demiyorum...

Keser doner Sap doner Gun Gelir hesap doner... :D

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
O firmanın adını konuda da belirtseydinizde o firmadan benzin alacak diğer üyeler daha dikkatli olurlardı, bence böylesi daha iyi olur.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
atay,
Firmanın ismini buraya açıkca yazar mısın ?

Ayrıca Türkiyeye geldiğim zaman kalitesiz benzin yüzünden benim de arabamın enjektörü bozulmuştu.Hatta egsozun direkt içinde kırılmalar da oluyor bu benzinler yüzünden.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
İlerde suyun benzinin yerine geçeceği söyleniyordu, çok ilerilere gitmeye gerek yok, bizimkiler şimdiden benzinin yerine suyu koymuşlar bile :D İleri görüşlülük bir başka canım :D

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google'da indexlenip, aramalarda hukuken iyinet'i zor durumda bırakmamak için yazmamıştım. Firma, TOTAL.

ŞikayetVar'da ki şikayetleri okuduktan sonra da kendimi hiç yalnız hissetmedim, buyrun diğer madurlar: http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/205/f/51/g/Total+Oil+Turkiye

Masallah bahsi gecen sirket baya bir vukatliymis, verdiginiz linkden bu gozkuyor...

Verdiginiz adres icin tesekurler ders alip en azindan cevremizdeki insalari uyarma sansimiz olucak..

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bence TOTAL bunu yapmaz, bunu yapan bayiler. Linke tıkladığınızda yan tarafta Opet ve Shell gibi pek çok firma hakkında da benzer şikâyetleri göreceksiniz.

TOTAL köklü geçmişi olan (kuruluş: 1924) küresel bir firma ve benzinlerine su koymak gibi bir aptallığı yapmaları için tek bir sebep bile yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5