İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Benzin aldım, sulu çıktı!

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ben Shell ve Opet tavsiye ediyorum.Türkiyede en kaliteli benzin bunlarda.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Bence TOTAL bunu yapmaz, bunu yapan bayiler. Linke tıkladığınızda yan tarafta Opet ve Shell gibi pek çok firma hakkında da benzer şikâyetleri göreceksiniz.

TOTAL köklü geçmişi olan (kuruluş: 1924) küresel bir firma ve benzinlerine su koymak gibi bir aptallığı yapmaları için tek bir sebep bile yok.

Elbet tabi bu durumu yapan TOTAL değil şube yetkilileri. Ancak,

1. Şubeleri doğru ve eksiksiz denetlemek zorunda olan TOTAL'dir. Eğer markasını kullandırıyorsa bunun tüm incelemelerinide yapmak zorunda.

2. Diğer firmalarda da benzer şikayetler var. Ancak yakıt kalitesi ile alakalı şikayetler benim gördüğüm en az Shell ve BP'de. Aynı zamanda, bu 2 firma neredeyse tüm şikayetlerde iletişim kurmuş ve olayı çözmüş. Bu sebeple bu 2 firma artık favorim :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
10 da 1 su demek %10 benzinin onlara kalması demek sonradan al o benzini vergisiz okut peh peh...

Ortalama bir bayi 3000 litre benzin satıyormuş günde 300 litre demek 1200 tl kar demek.Bu kar içinde insanların hayatıyla oynamak nedemek ya...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sulu benzin bana mantıklı gelmiyor açıkcası, su yerine başka motorun yakabileceği ya da motorun benzini yakarken onuda dışarı atabileceği yakıtlar var neredeyse su kadar ucuz.
Petrol ofiside online olarak depolarını izliyor bu konuda onada güvenebilirsiniz ama yakıt kalitesi olarak ben henüz bp ve opet ile yarışabilecek kalitede yakıt görmedim piyasada.
Birde bujiler ıslandığında da aynı sorunu yaşarsınız, benim birkaç ay önce yaşadığım yerde sel oldu ve araçla mecbur suya girdim, motor yarısına kadar ıslanmıştı ve bujilerde ıslandı bu yüzden aynı problemleri yaşadım bujileri değiştirdiğimde sorun tamamen ortadan kalktı.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Sulu benzin bana mantıklı gelmiyor açıkcası, su yerine başka motorun yakabileceği ya da motorun benzini yakarken onuda dışarı atabileceği yakıtlar var neredeyse su kadar ucuz.
Petrol ofiside online olarak depolarını izliyor bu konuda onada güvenebilirsiniz ama yakıt kalitesi olarak ben henüz bp ve opet ile yarışabilecek kalitede yakıt görmedim piyasada.
Birde bujiler ıslandığında da aynı sorunu yaşarsınız, benim birkaç ay önce yaşadığım yerde sel oldu ve araçla mecbur suya girdim, motor yarısına kadar ıslanmıştı ve bujilerde ıslandı bu yüzden aynı problemleri yaşadım bujileri değiştirdiğimde sorun tamamen ortadan kalktı.

Açıkcası karbüratörü ve depoyu kendi gözümle görene kadar benimde aklımda "su" olabileceği yoktu. :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Geçtiğimiz pazar günü Yalova'dan geçerken bir benzinciden (ismini vermiyorum, forumu hukuken zor durumda bırakmak istemem) 50 tl benzin aldım. Daha aracı benzinciden çıkartırken çekişinde bir gariplik başladı. İzmit'e gelene kadar akla karayı seçtim. Işıklarda durduğum anda araç stop ediyordu.

Pazartesi günü benzinciye geri gitmek için yola çıktım. Gölcük civarında yolda kaldı araba. 15-20dk marşla cebelleştikten sonra zar zor çalıştım. Sanayiye geri döndüm, dönerken yine kaldım gerçi, işin özü Allah'a emanet bir yolculukla sanayiye vardım.

Usta ilk başta sulu benzine mantıklı bakmadı. Sonra depoyu söktüler temizlemek için içinde bulunan benzinin 10'da 1'i suydu. Karbüratörde tamamen suyla dolmuştu.

Ustadan masraf ve sorunla alakalı kaşeli, imzalı belge aldım. Aracın tamir aşamalarınıda fotoğrafladım. Depodan çıkan benzindende numune aldım. Faturamda cebimde. SikayetVar'da şikayet açtım, 2 gün oldu halen dönüş yapılmadı genel müdürlüklerinden. Sonra şikayetleri okudum, sulu benzine denk gelen çok kişi olmuş. Genel müdürlük personel hataları, temizlik vs. ile alakalı tüm şikayetlere dönüş yapmış fakat sulu benzin şikayetlrinin hiç birine cevap vermemiş.

Artık Shell ve BP'den başka benzinciye girmem. 3 gündür sinirden kudurdum.

Git git, shell ve bp ye git..
1 hafta önce aracımın yakıt filtresi değiştirildi.. BP ve SHELL den başka hiçbir istasyondan benzin almazdım.. Ne yapacağımı şaşırdım iyice..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Fena hortlatırım, 12binde yakıt filtresimi değişilirmiş.. Millet yamyam olmuş 4 TL fazla kazancam diye adamların yaptığı zulüme bak.. Evlatlarından çıksın..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Benimki garanti kapsamında halledildi de, bu vatandaşın hali ne olcak? Zaten 5 liraya doğru gidiyor litresi.. Birde bozulan aracını tamir ettirmekle mi uğraşacaklar..

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hocam balla bizim burda eski bir münübüs var suyla -zeytın yagıyla çalısıyo :D :D gercek diyorum

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
en iyisi benim gibi yapacan arabayı kitledim 2 aydır yerinden oynatmıyorum
toplu taşıma bizim için sonuçta :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Gerçi ne bayinin nede markanın suçu olabilir.Küçükken bi adamla yolculuk yapmıştım o anlatmıştı.Taşıyıcı şirketin hissedarıymış.O tankerleri taşıyan elemanların birçok çakallık yapabileceğini söyledi.Adamlar tankerdeki benzini satıp tankeri devirip tanker devrildi diyorlarmış mesela (toptakta bi miktar benzin olunca anlaşılamıyormuş miktarı) , bunu yapan suda koyar:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5