İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Berrak Çanaklı - Spinal Muscular Atrophy Hastası

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.berrakcanakli.org adresinden aynen aktarıyorum

Küçük Berrak'ın yardımlarımıza ihtiyacı var!

Berrak, 18 aylık. Bu güzel kızın doğuştan "Spinal Muscular Atrophy (type 1)" isminde bir kas ve sinir hastalığı var.

Bu yüzden artık ellerini ve kollarını oynatamıyor. Yavaş yavaş kaslarına kumanda etmesi güçleşiyor ve nefes alması bile zorlaşıyor.

Yine de, bir mucize yaratabilirsek, bu minik kalp ölmeyecek. Bilgi ve desteğe ihtiyaç var.
Bu hastalık konusunda ne yapılabilir, nelerin faydası olur, çaresi var mıdır, kimdedir? Yurt içi ve dışı herkese soralım.

Ailesi, bu konuda çok masraf etti ve ediyor. Biricik Berrak hayatta kalsın ve rahat etsin diye, gereken birçok alet ve cihazları aldılar. Onlara yapacağımız her tür katkının faydası olacaktır.

Doktorlar birkaç ay daha ömür biçmişler - ama araştırmalarımızla ve yardımlarımızla Berrak'ı hayatta tutabileceğimize inanıyorum.

şu sıralar internette çok dolaşıyor kolpa haberler fakat bu olay gerçek sanırım biraz araştırdım siz de araştırırsanız daha iyi olur ciddiyeti konusunda ki umarım gerçek değildir.Bu konuyu bir webmaster forumuna yazıyorum çünkü herkes birleşirse ortada büyük bir medya gücü olur ve dişe dokunur yardımımız olabilir bu küçük yavrucağa.Yardım derken maddi değil, hastalığın tedavisi konusunda bilgi vs... yardımı isteniyor.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Kekik

Ben bu hastalığa kekik bitkisinin iyi geldiğini duydum.Kekik banyoları ve kekik çayları her türlü sinir hasarında faydalı oluyormuş,muscular atrophy de dahil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5