İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

beş şehir kitap özeti arıyorum :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar beş şehir adlı kitabın özetini arıyorum.vize yerine geçecek de bu özet.sınavların yoğunluğu yüzünden kitabın 1. sayfasını okudum ve devamını getiremedim..
perşembe günü teslim edilecek bir şey işte..

yardım eden,etmeyen herkese teşekkürler : ))

F

fenerli

Misafir
kardeşim okumuş, internette çok kısa bir özeti var galiba, 60 yaşındaki bir kitapmış

"Beş Şehir'in asıl konusu hayatımızda kaybolan şeylerin ardından duyulan üzüntü ile yeniye karşı beslenen iştiyaktır. İlk bakışta birbiriyle çatışır görünen bu iki duyguyu sevgi kelimesinde birleştirebiliriz. Bu sevginin kendisine çerçeve olarak seçtiği şehirler, benim hayatımın tesadüfleridir."

Ahmet Hamdi Tanpınar Ankara, Erzurum, Konya, Bursa ve İstanbul'u yazdı. Bu şehirler onun "hayatının tesadüfleri" olmakla birlikte, büyük ve görkemli bir kültürün yıllarla birikmiş unsurlarının demlendiği şehirlerdi.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeş eser hakkında pek bilgi yok ama tez ise muhakkak yazar hakkında bilgi ister hoca ben sana yazar hakkında 3 sayfalık bilgi ekledim..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tez değil de, vizenin yarısı kadar puan verecekmiş.Yani herkesin yapması gerekiyor :)
Sanırım 3 sayfalık bir özet istiyor.

Kitabın yazarı : Ahmet Hamdi Tanpınar.

@fenerli, cevabın için teşekkürler.Fakat 3-4 sayfalık bir özet istiyor hoca : )
@SaintOne, dosya için teşekkürler.İnceliyorum : )

K

Kayıtsız Üye

Misafir
beş şehir in konusu

Hayatımızda kaybolan şeylerin ardından duyulan üzüntü ile yeniye karşı hissedilen özlemdir.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
banada lazım

banada lazım ama maalesef böle olcak bişe diil araştırdım millet 2 cümle bişe yazmış özeti için banada 5 sayfa lazım ama her şehir için yani toplam 25 sayfa... çalış babam çalışş.......

K

Kayıtsız Üye

Misafir
BANADA YARDIM EDERSEN SEVİNİRİM

[

arkadaşlar banada beş şehir kitabının özeti lazım fakat benim o kadar acımasız değil sadece 5 sayfa her şehir için 1 sayfa yanı banada yardım ederseniz sevinirim bende sınavlarım nedeni ile okuyamadım.ve yarına lazım lütfen yardım edim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5