İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Beyaz'dan 'hek'e fetva

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
'heker'lar Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'dan MSN ile fetva aldı. CW Akıncılar TİM adlı 'hek' grubu, MSN ile yazıştığı Beyaz'a yabancı siteleri 'hek' etmekle günah işleyip işlemediklerini ve kul hakkı ihlalinde bulunup bulunmadıklarını sordu.

“ZARARLILAR 'hek'LENEBİLİR”

'heker'larla sıcak bir diyalog içine giren Beyaz hoca “Yabancı bir siteyi 'hek'lemek günah mıdır? Acaba kul hakkına giriyor mu?” sorusuna şu cevabı verdi:

Zararlı varlıklara yapılabilir. İslâm dinine ve Türk milletine zararlı olanlara yapılabilir, sevap olur. Günah işleyen zarar veren onlar, siz o zararı ve günahı önlemiş olduğunuzdan sevap kazanırsınız. Gazanız mübarek olsun!

GÖRÜŞME KAYIT ALTINDA

Beyaz Hoca ile web kamerası kullanarak görüntülü olarak yazışan 'heker'lar, böylece kafalarını kurcalayan sorulara cevap bulup rahatlamış oldu. 'heker'lar, Beyaz hocanın tarihe geçecek bu fetvasını kaydedip internette yayınlamaya başladı.

-----------------------------------------
Kılavuzu karga olanın,

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Aslında yorumu belli sende yazmışsın yukarda "Klavuzu karga olanın burnu bilmem ne den çıkmaz"
Peygamber efendimizin SAV sünnetini destür etmiş hiç kimse kimseye zarar vermez onun kul hakkı olduğunu bilir. Tarihte te de böyle olmadımı Peygamber Efendimize neler yapıldı ama Efendimiz Sav ne yaptı Mertce savaştı hatta kurallar vardı
-Yaşlılar
-Çocuklar
-Aman dileyenler kesinlikle öldürülmeyecek diye
Ama yukardaki karga ne demiş gidin hekleyin yazık ya..

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oruç akşamı sahura ayılmak şartıyla içebilirsiniz diyen hoca(!) şaşırmamak lazım..

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Kadınlarımız Gül Gibi Olacag Olmazsa Kocanızı Nataşalar Gapar" Diyebilen Hoca şaşırmamamız lazım..
"Orucunuzu Cinsel Yollarla Bozabilirsiniz" Diyebilen Hoca şaşırmamamız lazım..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar o Kısıye bısey dıyemem ancak Bahsı gecen bazı faydalı hek grupları var.Bu efendımıze hakaret olayında baya bır sıte gocerttıler nette fransız sıtelerınde vs ulke sıtelerınde.Onlar saldırınca saldırılmalı bence .
saygılar..

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar o Kısıye bısey dıyemem ancak Bahsı gecen bazı faydalı hek grupları var.Bu efendımıze hakaret olayında baya bır sıte gocerttıler nette fransız sıtelerınde vs ulke sıtelerınde.Onlar saldırınca saldırılmalı bence .
saygılar..

Peygamberimizin Bu Dönemde Yaşadığını Düşünün, Nasıl Tepki Verirdi Bu Hakaretlere ?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Efendımıze hakaret eden sıteyı gocertmemıze mı?

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet
Gidin hekleyin Onların Sitesini mi Derdi?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok bırakın bana hakaret bu dıne hakaret etsınler ,siz gıdın sıte yapın derdi.Ben boyle bır gırısımde bulunmak için fetva bile beklemem bu devirde.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok bırakın bana hakaret bu dıne hakaret etsınler ,siz gıdın sıte yapın derdi.Ben boyle bır gırısımde bulunmak için fetva bile beklemem bu devirde.

Allah aşkına, siz HZ. Muhammed "çocukları, aman dileyenleri, kadınları öldürmedi", "hep affedici ve hoşgörülüydü" görüşünü savunmuyor musunuz? O zaman "yok bırakın bana hakaret bu dıne hakaret etsınler ,siz gıdın sıte yapın derdi" diyorsunuz. Bu kadar da yapmayın. "Allah'ından bulsun" derdi bence.

Aynı Irak'daki kafa kesen aşırı dindar örgütler gibi düşünüyorsunuz, yazık. Ha hek, ha bıçak..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Allah aşkına, siz HZ. Muhammed "çocukları, aman dileyenleri, kadınları öldürmedi", "hep affedici ve hoşgörülüydü" görüşünü savunmuyor musunuz? O zaman "yok bırakın bana hakaret bu dıne hakaret etsınler ,siz gıdın sıte yapın derdi" diyorsunuz. Bu kadar da yapmayın. "Allah'ından bulsun" derdi bence.

Aynı Irak'daki kafa kesen aşırı dindar örgütler gibi düşünüyorsunuz, yazık. Ha hek, ha bıçak..

İlk mesajımda olduğu gibi sizinle hem fikirim +Rep
Peygamber Efendimiz SAV böyle yapılmasını şiddetle karşı gelirdi neden derseniz islam tarihimize bakınız.. Yüce Şanlı Osmanlı Ordumuza bakınız tarlalardan geçerken ekinlere bile zarar vermesini istemezdi askerlerin. Biz iyi işler yaparak iyiliğimizi yayarak bir yerlere geliriz...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım bir anlaşmazlık var.Beyler Efendimize hakaret eden soysuz bir anlayıştan bir siteden bahsediyoruz.
Neyse sanırım bu biraz hassasiyet meselesi .O zaman en hassas olduğunuz başka bir şeyi düşünün.Mesela namus Millet sizde hangi his daha ağır ise onu düşünn ve ona yapılan bir davranışı düşünün.

Ben o kadar etik budalası olamayacam kusura bakmayın.Elimden gelse bırak sitesini heki cigerlerini sökerim.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanırım bir anlaşmazlık var.Beyler Efendimize hakaret eden soysuz bir anlayıştan bir siteden bahsediyoruz.
Neyse sanırım bu biraz hassasiyet meselesi .O zaman en hassas olduğunuz başka bir şeyi düşünün.Mesela namus Millet sizde hangi his daha ağır ise onu düşünn ve ona yapılan bir davranışı düşünün.

Ben o kadar etik budalası olamayacam kusura bakmayın.Elimden gelse bırak sitesini heki cigerlerini sökerim.

Sen öyle düşünmeye devam et. Hassas olduğumuz konularda damarımıza basarlarsa bu ülkede HUKUK denen bir şey var. Ha yurt dışından olursa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi var. ;) Bilmem hukuk ile hiç işin oldumu ama..

# etik budalası da sensin ...

Ayrıca, bana göre hekerlar, açık bulup kapatan, bunun içinde şirketlerle sözleşme imzalayıp kadrolu personel olan kişiler. Size göre ise, heker bir site çökertme aracı. Aramızdaki fark budur :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aramızdaki asıl fark hala batının gerçek adaleti sağladıkları etik anlayışlarının gerçek bir ahlak olduğu anlayışıdır.
Etik denen şey çıkarlarına uyan şeydir.
ve insan hakları mahkemesi kesinlikleri onları yargılayacak kararlar almaz ( it iti ısırmaz)
Acaba bu söyledikleriniz inandıklarınız mı yoksa inanmak istedikleriniz mi?.

Etik budalası olamam zira etik bence batının bozuk ahlak ve dürüstlük anlayışıdır ve ancak onları bağlamalıdır.
Paralarına hizmet eden fikirler etik sömürgelerini çalan fikirler etik değil.

Onlara göre insanları babası belli olmayan şekilde yetiştirmek sperm banklaarı etik mesela.Bizde piç diyorlar.

Batıdan ahlak öğreneceksek ..peh!

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O zaman siz sesinizi duyurmak için kafa kesmeye devam edin. Doğru yoldasınız ;)

Allah "verdiğim canı ben alırım, kulu kul öldüremez" değilde "verdiğim canı siz de alabilirsiniz, kafanıza göre takılın" dedi sanki. Neyse siz aynen devam edin..

Bu arada, "etik" ne demek bunu bilmeden hareket etmeyin derim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söyleseniz de bilsek etiği.Benim bildiğim kavram olarak ahlak yerine kullanılan ve bilimi kanunları elinde tutan hemen her alanda sözünü geçirten ulusların çeşitli konularda sınırlamalar ve yönlendirmeler için uydurdukları bir kavram ve "doğru","dürüst","olması gereken" gibi manalarda.Gerçekte bir kavramın ne manada olduğu tercümesi değil ne manaya getirildiği ne manada kullanıldığı önemli.
Olayı kafa kesmeye getirmeniz ilginç.Site çökertmekten...Ve tarihte Cihad yapıp can da alınmıştır.Ancak ben normal zamanda kafa kesmeyi onaylamam.Bilirim dinimiz onaylamaz doğrusu bu..Ama dinimize manevi değerlerimize hakaret eden saldıran kişilere karşı neden siteelerini kullanımdan kaldrımayalım neden? devam etsin diyemi.
ŞİMDİ;
-Bir insanın manevi değerlerine saldırmak onun insan haklarını çiğnemek,onu ezmek aşağılamak olmuyormu.
-Oluyorsa neden Bahsettiğiniz insan hakları mahkemeleri ve batılı devletler basın vs.. bu durumda Müslümanları değilde Basın özgürlüğünü savundu.

Basın özgürlüğü denince biliriz ki her özgürlük diğer özgürlüğün sınırına gelene kadardır.Neden onların basın özgürlüğü bizim tüm manevi değerlerimizden insani hislerimizden üstte ve daha özgür oluyor.
Bir insana eşşek deyince bile hakkına geçiliyor mahkemeler suclu buluyor peki bu kişiler milyarlarca insanın kendi kişiliğiinden bile daha kıymetli manevi değerlerine hakaret ederken neden suclu değilde Özgür oluyorlar.
Çünkü onların kanunları onları suclamaz ve onların terimleri..

Sizden ricam karşınızdakine hizbullah gibi değilde burada gerçekten haklı olanı bulma doğruyu arama derdinde olan biri gibi kendi vatandaşınız gibi görmeniz.
ve buna göre yukarda okuduklarınız için değerlendirmenizi yapmanız
saygılar..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim demek istediğim, zaten yaptıkları kötü bir şey. Lakin sitelerini çökertmek pek bir şey anlam ifade etmiyor. Yani sen çökertirsin o gene açar. Ben hekin sonuna kadar karşısındayım. Kafa kesme olayını bağlamamdaki amaç, hekte siteyi kökünden kesmek amaçlı yapılan eylemlerdir. Ne derece başarılı olduğunu bilemem. Ben sonuna kadar hukukla ararım mücadelemi.

Tamam, bu adamlar şereften yoksun, peygamberimize küfrediyor, alay ediyor vs. ama ne yapabiliriz ki? Adamları öldürsek ilk başta bizi Allah ve peygamberimiz affetmez -ki dinimizin kurallarını yerine getirmediğimiz için. Öldürmek yerine onları rezil etmek, lanetlemek en doğrusu. Ama rezil etmekten kasıt İsa'ya aynı şeyleri uygulamak anlamına gelmiyor. Zaten müslümanlar tüm peygamberlere sevgiyle bakar.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet onlar Efendimize inanmıyorlar.Biz Hz.İsa yada inanırız.
Peki şu habere ne diyorsunuz aynı tavrı bunun içinde mi göstereceksiniz.
İnternetten
--------------------------------------------------------------------------------
10 müthiş öğrenciden PKKya darbe
Türk hekerler internette terör eğitimi veren iteleri 'şehitler' adına çökerttiKANLI terör örgütü PKK'nın yan kollarından Parastina Gel ve Kürdistan İşçi Partisi'nin internet siteleri, kendilerine 'Türkiye Milliyetçi Komando Ordusu' adını veren Türk bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. www.parastina-gel.com ve www.kurdistan-ip.org sitelerini çökerten korsanlar, terörün yayınını yapan diğer bölücü sitelere de sızarak eğitim ve görüşme notlarını çalıp güvenlik kuvvetlerine ulaştırdılar.10 milliyetçi gençÜniversite eğitimi alan 10 Türk genci tarafından 2 gün önce kurulan ve kendilerine 'Türkiye Milliyetçi Komando Ordusu' ismini seçen bilgisayar korsanları, üyelik sistemi ile çalışan sitelerde de teröristlere eğitim verildiğini saptadılar. Ekip adına Tercüman'a konuşan Z.A., terör örgütü propagandası yapan birkaç site kaldığını, yakında onların yayınına son vereceklerini dile getirdi. Z.A., 'Bu yayınlar sonsuza kadar durduruldu. Böyle güzel bir olayı tüm şehit ailelerinin bilmesini istedik. Onlar da bu gibi başırıları görsünler istedik' dediler. Terörü karşı dağlarda Mehmetçik'in, sanal dünyada ise Türk korsanların mücadele ettiğine dikkat çekeh Z.A., 'Biz Türk korsanlar olarak dünyada bu konuda üst sıralara tırnandık ve dolayısı ile bizden artık korkuyorlar. Bizler dosta güven düşmana korku salarız. Güzel ülkemizin bölünmez bütünlüğüne uzatılan elleri kırmasını da biliriz. İşte biz de sanal alemde bunu yapıyoruz' dedi.Siteye ileti bırakıyorlarYeni kurulan ekip, ele geçirdikleri sitede şehitlerimizi anlatan bir film yayınlarken, Kuran-ı Kerim'de Ali İmran ayetinde yer alan, 'Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz. Onlar diridirler' sözüne de yer veriyorlar. Korsanlar siteye, 'Bu siteye devlet-i ebed muddet ülküsüne gönül veren ve bu uğurda, 'Gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen' aziz şehitlerimiz adına el konulmuştur' yazısını ekliyorlar

Bu bir gazetede yayınlamış bir haber bir sitede gördüm.

Ne yapacaz şimdi.? hekerlara mı kızacaz.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu savaşa gelirse o zaman yine heke karşı olurum. Çünkü savaş söz konusu ise, gidip pkklıların alnının ortasına bir tane kurşun atmak varken, pcde site mi hekleyeceğiz?

- Savaş ile islamiyete küfür edenleri heklemek aynı değil. (Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demeyin diye not düştüm)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5