İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Beyin Fırtınası

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Admin acaba Forum Kategorileri arasında BEYIN FIRTINASI başlığı eklenebilirmi.Burada herkonuda gelecekte ortak çalışmalar ve üretimler için tartışmalar yapılabilir.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D Öyle olmalı .Hedef büyük koşmak gerek.Ben inanıyorum gelecek ülkemizin.Şuradaki insanlar google,yahoo vs lerin tahtını sallayacak.Belki bugün belki yarın ama mutlaka olacak.Kimse yapmazsa ben yapacam Allah ın izniyle harika projelerim var
tek sorun zaman.
O yüzden iş birliği yapmalı :)
saygılar...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D Öyle olmalı .Hedef büyük koşmak gerek.Ben inanıyorum gelecek ülkemizin.Şuradaki insanlar google,yahoo vs lerin tahtını sallayacak.Belki bugün belki yarın ama mutlaka olacak.Kimse yapmazsa ben yapacam Allah ın izniyle harika projelerim var
tek sorun zaman.
O yüzden iş birliği yapmalı :)
saygılar...

Bu cümlelerin çoğunluğunu zihnimde buldum. hatta tek sorun zaman ifadesini dahi buldum. msn deki açıklamam zaman az iş çok şeklinde.

zaman arttırmanın püf noktasını vereyim size

ortaklık kurmak değil kesinlikle değil.

zaman satın alın.

bu noktada size tavsiyem hangi ihtiyaca öncelik verip neye para harcayacağınızı iyi seçin bu konuda iyi bir eğitim istiyorsanız age of empire / rise of nations tarzı strateji oyunları oynayın.

altın kullanamıyorken işçilerin altın kazması kadar sizi yenilgiye yaklaştıran başka bir çalışma stratejisi yoktur.

Saygılarımla

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
..age of empire / rise of nations tarzı strateji oyunları oynayın.

altın kullanamıyorken işçilerin altın kazması kadar sizi yenilgiye yaklaştıran başka bir çalışma stratejisi yoktur.

Kesinlikle katılıyorum. Herşeyin başı yemek(food) başta, biraz da odunla ilk turu en hızlı ve en gelişim ile bitirebilirsiniz. Ama en başta insanlar hepsini eşit miktarda yükseltmeye çalışıyorlar. Zaman kaybından başka birşey değildir. Hayatı da buna göre yorumlarsak çok şey çıkartabiliriz (felsefi oldu ama).

Genelde herkesin projesi var ama zamansızlık deniyor, peki google'ın kuruluş yılını düşünün, google gibi birşey aklınıza gelse ve tutacağını tahmin etseniz zamanınıza kıymaz mısınız :) Kıyarız..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet aslında zaman satın alma konusunda çok düşündüm işte firmalarla alakalı görüşmelere sen gitmeyecende bu işi yapacak birisine para verip yaptıracan vs..Üzeyir garih diyorki :" ..anladım ki bu ülkede işsizlik yok tembellik var." bende bu şeklide zaman satın almaya niyetlenince bunu gördüm.
Gerçekten iyi ibr el ilanı reklamı istiyorsan ilanı kendin yazıp tasarlıyorsun matbaacıyla birebir görüşüyorsun hatta :( eline alıp dağıtıyorsun.Bunlardan biri içerisinde bulunmadın mı ( matbacıyla görüşmedim ) vatandaş ilanı mavi basmış ..vs.
hııım ben çıkarımımı yaptım
1-para olacak
2-profösyonel reklam firmasıyla anlaşacan o basıp ağıtacak
vs..
bütün çabalarda ilk gördüğüm ilk hareket lazım tüm hareketlerde . para kazanmak için para gerektiriyor.Buda 100 milyarlık iişe girişmek için en azından 15 milyar ilk harcama onu kazanmak için 1-2 milyar oda yoksa onun için de borç verecek iyi bir iki insan :)

bu paraların dönüşüm safası ne yazıkki beleş değil oralarada yeteri kadar zaman ilave edilir .:)

Ben diğer türlü de kahvede birilerini özellikle de ünili arkadaşları gördükçe param olsa mümkün de olsa bunlardan birkaç saat alsam diye çok düşünmüşümdür.Hehehe olmuyor malesef( ilk şekli deniyoruz )

saygılar..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genelde herkesin projesi var ama zamansızlık deniyor, peki google'ın kuruluş yılını düşünün, google gibi birşey aklınıza gelse ve tutacağını tahmin etseniz zamanınıza kıymaz mısınız Kıyarız..
emin ol var :) . google birisinden 100 000 $ lık çek almış . Biz program yazıyoruz onlar tutulunca para kıskacından kurtulup dilediğimiz gibi internet projelerimizi yapacaz inş.Bir de gözlerimiz o zamana kalırsa .bakalım bakalım başaramasakta o yolda ölürüz :)
saygılar...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işlerde Ferudun Bitir vardı (ayrılsak da beraberiz'Den..) Teomandan hep borç alır hiçbirşey yapamazdı. Teoman da bilirdi paranın gideceğini ama her seferinde yastık altından para verirdi. Yanlış anlama senin proje tutmaz demiyorum ama kendi dediğin üzre küçük çapta birşeyle başla ondan gelen para ile büyük projeni hayata geçir..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öyle yapıyorum valla .yukarda bahsettiğim iyi insan da annem oluyor mesela . :) Bir firma kurdum bu paralarla bir de dizüstü aldım dizüstünü ödedim.Sıra Firma olma masraflarında

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
iş yapmak için her zaman para lazım ancak bir takım projeleri yönetmek min. masrafa dönüşebilir. Ne yazıkki bu konuda bir çok kişi eksik. Mesela biri çıkıyor makale sitesi yapmak istiyor...100-200$ lisans parasından kaçarak koca portal joomla kuruyor...edit yapamıyor, tema yapamıyor, bannerlar saçma sapan yerlere kayıyor vs...makale eklemeyi öğrenene kadar 2 ayı geçiyor zaten...oysaki o parayı vermiş olsa belkide 2 ay sonunda hem indexlenmiş hemde ufak ufak para kazanmaya başlamış olacak...Misal sende demişsin el ilanı vs diye...bunu gerçekten yapan bir ajansa ya da bir tasarımcıya gitmen en mantıklısı...sen ve matbaacı bir araya gelerek olmaz bu işler...olsaydı eğer her bakışımda "yazık olmuş boşuna masraf" dediğim kebapçı ilanlarıyla dolu olmazdı ortalık...sonuç olarak ya bir şekilde sermaye sahibi olacaksın ya da bildiğin işin peşinden koşarak yavaş yavaş sindire sindire para kazanacaksın...ben 2.cisini yapıyorum ve gayet iyi gidiyor işlerim

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende ikincisi yolundayım :) .Reklam yapmak için reklamcıya vs. gibi oturmuş sistemler sanırım toplumda birşeylerin oturmuş olmasına bakıyor.Ben bunu her gerektikçe aynı kodu program içinde farklı yerlerde yeniden yazmak ile modüller sub lar kullanmaya benzetiyorum.Bu kadar tek vucüt sistemlerin oturması çok zor tabii.Ama olacak illaki..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"anladım ki bu ülkede işsizlik yok tembellik var"

geçenlerde birine aynı bu cümleyle duygu ve düşüncemi ifade etmiştim. Üzeyir beyden ve bu cümlesinden hiç haberim yoktu.

:)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kitaplarını ısrarla tavsiye ederim.Kendisi de profösyonel yazar olmadığından sohbet havasında yazmış.Özet gibi yazmış ve bu lafı aynı kitapta iki kere ayrı tecrübelerinden sonra kullanmış..
bir kahvede 50-60 kişi var girip iş teklif edecek korkuyor üzerine atılır da izdiham ederler diye kahvecinin yanına gidip ona diyiyorlar."Bize 15 kişi lazım 1,5 yevmiye verecez günlüük " gibi şeyler söylüyorlar şartlar çok iyi.Kahvecide bulamazsınız burada diyiyor."Nasıl olur ya burada bir kahve dolusu adam var şartlarımız çok iyi".
Olsun diyor adam.
Garih masanın üzerine ççıkıp anlatıyor 6-7 kişi zor buluyorlar :) sonunda bu lafı diyor.
çok harika hikayeleri var.
saygılar..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kitap okuyacak vakit bulamıyorum ama (inşaAllah) yaşayacaklarımı yaşamış bir işadamını okuyabilirim sanırım.

bana birkaç kitabının adını verir misiniz?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KESİNLİKLE ÖMRÜ BİLLAH HERKES TAVSİYE

Ne yaşamak üzeresiniz.:) Nabza göre işadamı.
Garihin genç işadamına ögütler çok güzel.Diğer kitapları türkiye şartlarında yönetim gibi bir şeydi adı.Ama ben kısaca onun 8 -10 adetlik bir serisi var bence hepsi güzeldir.
Diğer taraftan bu yaşayacaklarınızı anlatamaz çok ileri bir nokta ama KESİNLİKLE ÖMRÜ BİLLAH HERKES TAVSİYE edeceğim kitap (keşke yabancı olmasaydı ) sergio zayman colanın satışlarını patlatan efsanevi şef diyorlar pazarlama konusunda tam bir ibret o adam.5 yılda satışlarını 10 milyar şişeden 15 milyar şişeye çıkarmış.+ Müslüman ülkelerde ramazan aylarında azalan satışları artırmış vs... Kesinlikle ilk bunu okuyun.

Saygılar..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende küçük bir tavsiyede bulunayım Özellikle internet üzerinde yapılacak işlerle alakalı olarak bakış açınızı degiştirebilirsiniz
"seth Godin - permission marketing" (izinli pazarlama) ve Mor inek adlı kitapları
bende fikir virusu adlı kitabını ısmarladım :)
begenirsem onuda tavsiye edebilirim

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Harika!!. O mor ineği duymuştum ama içeriğinin internet hakkında yapılacak işlere etki edecek yönde olması harika.En kısa sürede dediğiniz kitapların 2-3 ünü de alacam inş.
saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5