İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Beyin yikamasi mi beyin firtinasi mi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Gecenlerde tartisiyorduk arkadaslarla, Ozal konusu acildi yine...

Ozal boyledir ozal soyledir diye ovup durdular.

Ben kendi dusuncemi soyledim, bence Ozel Turkiyeyi bozuk/yoz/rusvetci duzene itmistir dedim, bunun icin ingilizcede cok guzel bir kelime var: corrupt. Sonra dedilerki, yok olurmu cok is yapti ama bu kotulukleri de yapti o kadar da olacak dediler.

Basbakan dedigin zaten iyi isler yapmak icin gelmiyormu goreve?

Bizi oyle alistirmislar ki, beynimiz oyle yikanmis ki, azcik birisi iyi bisey yapsa cok hosumuza gidiyor. Sanki beklenmedik bir iyilik gibi geliyor.

Bugun Turkiye de ne kadar uckagitci, ne kadar duzenbaz, ne kadar rusvet yer insan varsa, basbakanindan/padisahindan yuz buldugu icin buna izin verildigi icin var.

Acaba bu duzen hic degisecekmi? Biz de birgun basbakanimizi, partisine/ideolojisine gore degilde yapacagi ise gore secebilecekmiyiz? Bizim beynimizi yikayanlar yine biz miyiz, yoksa bize beyin firtinasi yaptiranlar mi?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
son cümlen çok iyi olmuş. umarız dediğin gibi seçebiliriz. ama aynı zamanda dediğin gibi kendi beyinlerimizi yıkayanlar da bizleriz. çünkü olaylara çok uzağız, çoğumuz takip etmiyor bile.
bakan bir otel odasında T.T u vs. satarken!?, eleştirilere - sanki babasının malını satıyormuş gibi! - benim işim bu diyebiliyorsa ve kimsenin- bizim! umurumuzda bile olmuyorsa bu düzene mahkümuz !
ülkenin tüm limanları özelleştirme adı altında yabancı firmalara satılmış durumda. o limanlardan ülkemize ne sokuluyor ya da ne götürülüyor artık ben de, başbakan da bilmiyor!
ama bu kaçımızın umurunda ya da kaçımız biliyoruz acaba?!

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ülke özaldan önce amerikaya pazarlanmış özal ise madem ülke başkalarında bizde bari azda olsa karşılığını alalım dedi ve bazı yenilikler getirdi. düzen se bir gün elbet değişir iyi bir Türkiye hepimizin ütopyasıdır. ama eski bir mahkum başbakan olabiliyorsa, başka bir üçkağıtçıda vaktinde başbakanlığa oynayabiliyorsa şu an için zor. ama her şeyin 4x4 lük olduğu bir Türkiyenin olacağı vakti kesinlikle söyleyebilirim. kıyamet öncesi...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir adam çıkıp rahat rahat ben mesihim diyorsa, gerçi böyle söyleyip kendine deli süsü veriyor ve bu sayede yırtacak zaten ama sonuçta herkes böyle konuşursa biraz zor gibi.

tr.st'nin dediği gibi mahkum başbakan olursa biraz zor, haberlerde gördüm elma suyu olayı olmuş, suç işlerken birşey olmuyor ama konu içkiye gelince nedense her türlü fedakarlık yapılıyor.

Ülkemizde olanlar kurtlar vadisiyle çok benzeşiyor, o filmin senaryo yazarını tebrik etmek lazım Türkiye'nin gerçeklerini yansıttılar; tek tek oradakiler gerçekleşiyor zaten.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özal ülkesi için iyi şeyler yapmasaydı suikast yapılmazdı. Suikast olduğunu nereden biliyorsun derseniz, derim ki artık medya dan okuduğunuz şeylerle kafanızı yormak değilde, kafanızda kendi medyanızı oluşturun.

Amerika'nın başkanı aynı anda Dünya'nında başkanı'dır artık herkes gözünü açsın. Şuan ki Başbakan ülkesini seven ve sadece ülkesine hizmet vermek isteyen biri olduğunu düşünüyorum ve Başbakan böyle olduğu için ve teskere meclisden onay almadı. Türkiye çok tehdit edildi farkında değilmsiniz ? Bize her zamanki gibi itaat edin diyorlar. Şuan baştakiler toyluğundanmı cesaretlerindenmi yoksa Banane Türkiye'ye ne olur olsun demelerindenmi bilmem ama Amerika köpeği olmuyorlar. Olmuyorlar ki şuan Türkiye psikolojik savaşla karşı karşıya. Kuş gribi etkileri nerelere sıçradı bir düşünün sadece tavukçuluk sektörünemi ? yok ülkemize turist de gelmeye çekinecek artık. İleride ne gibi tehditlerle karşı karşıya kalıcaz onuda Allah bilir. ve bizim bilmediğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum sadece bizim teorilerimizle bu ülke yönetilmiyor.

Birde şu var kuş gribi olayı Türkiye'ye ilk geldiği günlerde "Güya bizim askerimizin kafalarına çuval geçiren Albay'ı bizim Rütbeli bir asker Irak'ta yakalayarak soyundurmuş" iyi düşünürsek bununda yalan olduğunu Türkiye'yi psikolojik olarak rahatlatmak istediklerini anlayabiliriz.

P

Paraemon

Misafir
Öncelikle Sessiz kalan Bir yönetim olmamalı .
Bu toprak, bu vatan kolay alınmadı. Bunun bilincinde bir yönetim olması lazım.
Herkesin Restine karşı sessiz kalmamalı.

Ayrıca *Siber* , Nasıl Amerikanın sözlerine boyun eğmiyoruz ?
Adamlar istedigini bize yaptırıyorsa bu boyun eğmektir.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben özal iyimiydi kötümüydü bilemem ancak şimdi ki başbakan özal'ı örnek alıyor o her ay televizyondan halka seslenişi v.s

P

Politie

Misafir
herkes diyorki ozal olmasa su olmazdi bu olmazdi ne demek olmazdi ? dusunsene 21. yuzyildayiz halen mum isigindami oturucaktik, ozal olmasaydi baskasi yapicakti sonucta ben parasini veriyorum oda yapicak basbakansan senin isin bu yapicaksin. ozalin gunluk 4 saat uyku uyudugunu biliyorum ulkesi icin calismistir ailesinin goturdukleri bence ecevitin 40 milyar $ kaptirmasinin yaninda tirnak kalir. ayrica ozalin teroru hortlatmasindan dolayida ulkemizin terore harcanan butcesi 500 milyar $ dir bu paranin icinde yunanlara karsi savunma silahlari dahildir. aslinda 500 milyar $ parayla yunanistani satin alirdik ya buda baska hesap. :)

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ozal buyuk adamdi ... bu devlete buyuk hizmetler verdi ... Turkiye cokuse ozaldan sonra gecti ... bu millet ipsiz sapsiz devlet adamlari yuzunden bu hallere geldi.. Sukurler olsun yavas yavas iyiye gidiyor bir gun tamamen duzelecegiktir..
ozalin ne gibi hizmetleri olmustur devlete ?

Ozal Donemi diye isimlendirdigimiz hizmet doneminde basarilanlarin baslicalari soylece siralanabilir:
1970'li yillar Turkiye icin her yonuyle olumsuz faktorlerin beraber yasandigi bir donem oldu. 12 Mart 1971 muhtirasi, 1973 ve 1979 birinci ve ikinci petrol soklari, anarsi ve teror, ekonomik bunalim, yokluklar, kuyruklar, cift fiyatlar ve haksiz kazanclar bu donemin baslica ozellikleriydi. Devlet dis borclarini ve yurtdisinda gorevli memurlarinin maaslarini odeyemez hale gelmisti. Koalisyon hukumetleri gerekli tedbirleri almak ve uygulamak basiretini gosteremediler.

1980'li yillara teknisyen ve siyasetci olarak tam anlamiyla damgasini vuran kimse Turgut Ozal'dir. Ozal, iflas noktasina gelmis olan ekonomiyi kurtarma operasyonu kabul edilebilecek "24 Ocak 1980 Ekonomik Istikrar Tedbirleri"nin mimaridir. Basbakanlik Mustesari ve Devlet Planlama Mustesar Vekili olarak Ozal, o gune kadar hic kimseye verilmeyen yetkilerle donatilmistir. 24 Ocak Kararlari, Turkiye icin yeni bir donemin baslangici olmustur.

xaereo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ÖzaL Tr iÇin bana Göre Bir şaNstı ne yazıkkı Onun yapmak istediklerini herkes kendi menfaati için Kullandı O gerçekten Çok aranan bir beyin gücü vardı ama ark dediği gibi tr Burasi partizanLık vede takım tutar gibi siyaset Oldumu Kim geLirse gelsin sistem Böle insanları Bir kar yumaği gibi eritir bitirir
özaL faydali biri olmasaydı haLen aramızda olacaktı nasıLKi TC zeRre kadar faydasi olmiyan bir demirel yaşiyorsa ve haLa ama haLa cumburbaşkanlığına oynuyorsa BuDa demektir daha İşimiz zor aLLah bu memlektein yardımCısı oLsun ama Şunuda biliyoruzKi demireLLer asLa gelemez
ama soNuçta Onun düşünce tarzını farKlı kulvarda süren baska biir geleceKtir
yazık Bu miLLette

P

Politie

Misafir
soyle gecmise bakip dusunuyorum demirel ve tansu cillerin secim meydanlarinda herkese 2 anahtar birisi ev digeri araba seklinde vaadlerine, suan diyorumki ne kadar saf milletmisizki hic hesap etmemisiz, iyide bu kadar arabayla evi sen bana nerden alip vericeksin? dusunsene 80 milyon tane ev ve 80 milyon araba istanbulda 20 milyon kisi yasiyor 20 milyon tane araba olucak:D insanlar sokaklara zor sigiyor . cok saftik cooook, bizim geri kalmamizin sebebi budur...

deep not: turkiyedeki toplam araba sayisi 2 yil once 8 milyondu

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkes siyasi tutumuna göre yorum yapıyor, şimdi bile zor iyiye doğru gidiş.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Politie' Alıntı:
herkes diyorki ozal olmasa su olmazdi bu olmazdi ne demek olmazdi ? dusunsene 21. yuzyildayiz halen mum isigindami oturucaktik, ozal olmasaydi baskasi yapicakti sonucta ben parasini veriyorum oda yapicak basbakansan senin isin bu yapicaksin. ozalin gunluk 4 saat uyku uyudugunu biliyorum ulkesi icin calismistir ailesinin goturdukleri bence ecevitin 40 milyar $ kaptirmasinin yaninda tirnak kalir. ayrica ozalin teroru hortlatmasindan dolayida ulkemizin terore harcanan butcesi 500 milyar $ dir bu paranin icinde yunanlara karsi savunma silahlari dahildir. aslinda 500 milyar $ parayla yunanistani satin alirdik ya buda baska hesap. :)
Baskasi olamadi Ozal oldu. Ismet Inonunun Ahlaki olarak cokerttigi, Menderesin Ekonomik olarak disabagimli yaptigi ve son olarak Demokrasi adina "darbe"den sonra koltugu seven "eski" pasalarin oldugu bir ortamda, yapilan tum kamuoyu baskilarina ragmen Ozal cikip Askeri rejimden kurtarmistir. Ekonomi alaninda otoriteydi. Olumunun ardindaki sir bile cozulemedi. Esref Bitlis'in olumu gibi.

Ozal'dan daha iyisini yapanlar olursa onlarida ovmek gerekli. Su baslik altinda sahsi yorum yapanlardan bazilari hakim olamadiklari ideolojik gorusleri ve yarim yamalak ogrendikleri 80'li yillar hakkindaki yorumlari beni yine dusuncelere saldi. Ideolojinin esiri olan insanlar 80 oncesinde birbirlerini kestiler. Ve bu kaos bizim disimizda herkese yaradi. Bu mudur 21. yuzyilin umut vadeden gencligi?

12 Eylul sonrasi iktidar olanlar arasinda elestirilecek son insan Ozaldir. Mecliste Kürtce yemin edilmesine sebep olan Sosyal demokratlar varken, Yolsuzluklarla anilan muhafazakarlar varken, Ozal'a nasil sira gelir bilmiyorum.

Her insan gibi onun yanlislarida vardi. Ama sirf ideolojik gorusunuze mensup degil diye bu kadar elestirmeyin. Hatt-i zatinda konu Ozal bile degil. Amaca yonelik yorum yapanlar belli. Ama ideolojik gorus belirtenlerin tamamina yakini asker cagini gecmeyen genc arkadaslarim. Ideolojik goruslerin bu kadar esiri olmayin. Bana zarariniz olmaz. Bu ulkenin nelerden kaybettigini gorecek kadar olgun olduguna inaniyorum.

Fikri hur,vicdani hur nesiller gerekli bu vatana.

P

Politie

Misafir
peki turgut ozal cumhurbaskani olurken neden ulkeyi mesut yilmaza teslim etti
biliyorsunuz mesut yilmazin yaptigi yolsuzluk kadar hic bir basbakan yapmamistir, aslinda bir raportajda izledim, ayni soruyu semra ozala sormuslardi, semra hanim cevap olarak o bir hataydi demisti ve ayrintiya girmemisti.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Cumhurbaskani'ndan bahsediliyor Politie, Peygamber'den degil. Siyaset hayatinin en buyuk hatalarindan biri olmustur. Ozal Cankaya'ya ciktiktan sonra Mesut Yilmaz yaptigi bircok densizlik abidesi karar ile bu hatayi Ozal'ada sagliginda gostermistir.

xaereo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Politie' Alıntı:
peki turgut ozal cumhurbaskani olurken neden ulkeyi mesut yilmaza teslim etti
biliyorsunuz mesut yilmazin yaptigi yolsuzluk kadar hic bir basbakan yapmamistir, aslinda bir raportajda izledim, ayni soruyu semra ozala sormuslardi, semra hanim cevap olarak o bir hataydi demisti ve ayrintiya girmemisti.
Bu bir siyasi hatasıyDı ama özaL oNLan ortak deiLdi Sonuçta
haTta özaLi harcıyanLardan biriydi
1 demireL
2 mesut yıLmaz yani 2 sırada gerisini sölemeye gereK varmı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5