İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Beyinde adaletten sorumlu bir alan varmış

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.ntv.com.tr/news/387163.asp

Bu linkteki teknik haberde,
beyinde kişisel çıkarla çatışmada olan
haksızlığa ses çıkartan ve
adaleti gerçekleştirmeye çalışan bir bölge olduğundan
bahsediliyor.

cidden enteresan birşey.
ben vicdanın beyinde olduğunu hiç düşünmemiştim.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hikaye ya hergün bişey çıkartıyorlar yakında böbreklerimizin ekmek üretebileceklerini söylerlerse hiç şaşırmam

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hikaye ya hergün bişey çıkartıyorlar yakında böbreklerimizin ekmek üretebileceklerini söylerlerse hiç şaşırmam

zaten hiçbirseye inanmayacaksin bunlara inanırsan çok cabuk ölürüz :D her gün kaç çesit yöntem çıkıyor adini bilmediğim

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Haberin ilk cümlesi ilginç geldi

İnsanların, adalet ve hakkaniyet duygusuna sahip tek hayvan türü olduğu varsayılıyor

bunun yerine tek canlı türü gibi bir ifade daha uygun olmaz mıydı ?

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Konu dışı yazacam kusura bakmayın, cünkü bu arkadaşda bu avatar varken konuya adapte olamıyorum..
Arkadaşım öldürecekmisin beni yav off o ne öyle koltukdan geriye düşücem bakarken en sonunda ;)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

İnsanların, adalet ve hakkaniyet duygusuna sahip tek hayvan türü olduğu varsayılıyor

bence o haberi yazanda, bu araştırmayı yapanda kendisinin atasını maymun zanneden hayvanlardan olabilir.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bari iftar sonrası bu avatarı kullan, tübe tübe :p
İyice konuyu bölüyorum ben, sustum :x

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bugün yolda iki kişi konuşuyodu 1 i diğerine "en sevmedim söz seni kalbimle seviyorum denmesi." sonrada devam etti "sanki başka sevicek yer varmış gibi tabiki kalbinle sevecen niye söylenirki" dedi.
Artık bence bütün duyguların beyin tarafından yönetildiğini bilmeliyiz diye düşünüyorum

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böbreklerinizin onu yapabildiğini söylediklerinde sizin şaşırmama nedeniniz sanırım şu olacak:

hikaye ya....

:)

Güzel cevap. (+Rep)

Bilimsel olan budur. Sınıflandırmada hayvan olarak yer alıyoruz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Bilimsel_sınıflandırma

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel cevap. (+Rep)

Bilimsel olan budur. Sınıflandırmada hayvan olarak yer alıyoruz.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Bilimsel_sınıflandırma

bence yanlış; dünyada (dünyadan kasıt bilinen evren) bir ağaçlar ve bitkiler, iki hayvanlar, üç insanlar vardır canlı olarak tabi tartışılır bir konu; çünkü bazı insanlar evrim teorisine (adı üstünde teori, ispatlanamamış) inandıkları için bütün canlıların tek bir atadan geldiğini düşünüyorlar.

ha ne kadar mantıklı olduğuda tartışılır şahsen ben bir metal çöplüğünün yanından geçerken orda bir airbus görseydim onun raslantı sonucu orda bulunan atıklardan meydana geldiğini düşünmezdim. herhalde düşünseydim bana deli diyecekleri de kesindi.

pardon editliyorum canlı sınıfına tabiki böcek ve tek hücrelilerde girmektedir.

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tiva' Alıntı:
bilimsel olmadığını yazmadım, sana birisi "hayvanoğlu hayvan" dediğinde kızma o zaman.

Bu cevap da güzel. :)
Bi rep de sana.

Bu konu ile alakalı söylenirse; bana hayvanoğlu hayvan diyen de hayvanoğlu hayvan olduğunu bildiği için sorun yok.
Konu harici söylenirse, o gerçek hayvanoğlu hayvandır ve o zaman anlaşılır düşüncem.
Bu kadar basit cevap vermeyin, lütfen. :eek:

Sınıflandırma bu ben ne yapıyım?
Git bilimadamlarına söyle, toplansınlar, anlaşmaya varsınlar, tüm kitapları yenilesinler.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bilimsel_sınıflandırma#.C4.B0nsan_.28Homo_sapiens.29
Yazdığı gibi 1959'dan beri geçerli olan buymuş. Hayvanlar Aleminde yer alıyoruz.

Diğer Âlem sınıflandırmaları da şöyleymiş: http://tr.wikipedia.org/wiki/Âlem_(biyoloji)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bilimsel sınıflandırmada hayvan olarak yer alıyoruzda , köpeğe oruç tuttursunlarda görelim :D

Alaka pek yok ama içimden geldi
Oruç tutabilen tek canlı insan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5