İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bi bakın derim..

S

soundmaster

Misafir
yani sen sitene bi kod koymadan nası sayabilir ki
anlamadığım tek nokta bu zaten baştan beridir
ve en önemli nokta da bu zaten
çünkü burda click için para ödenio adeta
"click gelmezse bari hit gelsin" mantığı da var
e malum bu tracking sistemi iyi çalışması gerekli

limonabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ben de giremiyorum. yine telekom yapıyor yapacağını sanırım (adsl kullanıcıları için)...

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici' Alıntı:
ben adamlara mail attım aynı gün bana geri döndüler..

tek çözemediğim nokta senin de dediğin gibi harbiden bunlar adsense kaç kere tıkladığını nasıl biliyorlar ?

yani bana da trial accountta bi istatistik sayfası verdiler. orda bilmem kaç gösterim bilmem kaç tıklama yazıyordu fakat onu nasıl sayıyor bunlar :(

Gösterimi saymak kolay ama tıkı nasıl sayıyorlar onu bende çözemedim.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
limonabi' Alıntı:
evet ben de giremiyorum. yine telekom yapıyor yapacağını sanırım (adsl kullanıcıları için)...

sorun ttnet ile ilgili değil, site ile ilgili.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg' Alıntı:
Gösterimi saymak kolay ama tıkı nasıl sayıyorlar onu bende çözemedim.
Bunun cevabı çok basit, bunun için bir script geliştirmişler.Yani kısaca daha önce de dediğim gibi bu adamlar bie hit clicker script yazmışlar ve proxy iplerden de adsense linklerine tıklıyor bu script.

E

erotika

Misafir
Hayır google hemen atıyor click proxy olayları olduğunda. Hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar çabuk banlanırsınız googledan böyle bir durum olduğunda.

Adam belkide hit kaynaklarına spy gibi bir şey de yerleştirmiştir. Cookie ler den yapıyor olabilir, :)

W

W3BM4ST3R

Misafir
buna kasın 3,4 hafta en fazla 2ay kazanırsınız.. Sonra google 1,2 kişiden süphelenip bu olayı araştırdımı 1günde çözer ve hesabınız kapatılır.
Bence yeni bi hesap açtırtıp ordan deneyin derim. 100$ bile kazansanız kardır yaw.

Veya google için değilde hit kaynağı olarakta kullanabilirsiniz. Ucuz hit :)

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar boşuna tartışıyoruz site KAPANDI ! Bugün sabahtan beri site kapalı. İçimden bi ses bi daha açılmayacak diyor... geçmiş olsun :(

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sistem hile yada hilesiz oyle yada boyle calisiyor..
fakat..
Ama ortada su gercekler var;

*Bu site hindistanli biri yada birileri tarafindan yapilmis..
GG de aratiniz: Bhubaneswar Orissa
Bu bilgiler domainin administartor contact bilgileri..

*Daha once ayni isi yapan hindistan kokenli baska bir siteyi google banladi
Google er yada gec bu iside halledicek..

*100 veya 1000 click olana kadar traffic gonderiyoruz olayi cok sacma..
Her site icin hedef ziyaretci kitlesini otomatik olarak nasil bulsun bu site?
Bende en ucra kosede reklam var.. bunun 100 click icin 5000 kisi gondermesi gerekiyor..
Bu da olmayacagina gore bilimum proxy/ip yontemleri ile isi hallediyolarlar demekki..

Ben sahsen adsense hesabimi bunun icin tehlikeye atmam..
Adsense hesaplari icin buyuk tehlike..
Diyelim bu yontem ile kazandiginiz paranin cekini aldiniz, 1 ay sonra çekin karşılıksız oldugunu gorebilirsiniz..
Google neden bosuna parayi versinki?

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lynch' Alıntı:
Sistem hile yada hilesiz oyle yada boyle calisiyor..
fakat..
Ama ortada su gercekler var;

*Bu site hindistanli biri yada birileri tarafindan yapilmis..
GG de aratiniz: Bhubaneswar Orissa
Bu bilgiler domainin administartor contact bilgileri..

*Daha once ayni isi yapan hindistan kokenli baska bir siteyi google banladi
Google er yada gec bu iside halledicek..

*100 veya 1000 click olana kadar traffic gonderiyoruz olayi cok sacma..
Her site icin hedef ziyaretci kitlesini otomatik olarak nasil bulsun bu site?
Bende en ucra kosede reklam var.. bunun 100 click icin 5000 kisi gondermesi gerekiyor..
Bu da olmayacagina gore bilimum proxy/ip yontemleri ile isi hallediyolarlar demekki..

Ben sahsen adsense hesabimi bunun icin tehlikeye atmam..
Adsense hesaplari icin buyuk tehlike..
Diyelim bu yontem ile kazandiginiz paranin cekini aldiniz, 1 ay sonra çekin karşılıksız oldugunu gorebilirsiniz..
Google neden bosuna parayi versinki?

Karşılıksız çek suçtur. Google karşılıksız çek yollamaz. Sitene adamlar ziyaretçi yolluyor ve tık oranı %3,4 arası değişiyor. 1000 ziyaretçiden 60 ı tıklamış benim reklama mesela. İstatistiklerden de bu gözüküyor. Google cebinden ödeme yapmıyor sana ödediği para zaten reklam verenin parası + ödediğinin %25 i kadar da kendisi kazanıyor zaten. Senin reklamını iptal etmesi senin de zararına olur. Benim tahminim uyarı mailı gelir önce. Gelirse reklamı keserim. Direk kaparsa diğer sitemle başvurur sonra daha dikkatli davranırım..

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Karşılıksız çek suç fakat, çek basılmadan once onaylama kısmı var.. onay verilmeyebilir.. daha onceki hindistan vakasindaki adsense uyelerine nasil bir uygulama yaptilar bilmiyorum ama sonuçta legal degil bu olay..

Google tabiki reklamverenden aliyor parayi ama burda imaj meselesi var.. ben reklamveren olarak benim siteme gelen ziyaretcilerden para kazanmiyorsam neden google'a para vereyim ki..
Paramin karsiligina alamaz isem birdaha reklam vermem.. buda google + site sahiplerini etkiler..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Non-english sites not accepted

türkçe sitesi olan arkadaşlar zaten burdan trial hesap bile açamıyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5