İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bi soru

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
tanınmış bi şirketin domainlerini alabilirmiyiz yani mesela adidas ın adidas.com diye domain alabilirmiyiz geri alma hakı veya dava açama hakkaı varmıdır (kullanmıyabilirizde)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adidas isminide tescil ettirmişse alsanda senden geriye alabilirler. önce ismi tescil firmasından soruştur, şayet tescil edilmemişse domaini alıp tescilini yaptırıp işini garantiye alabilirsin :) en mantıklısıda bu zaten.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tanınmış bi şirketin domainlerini alabilirmiyiz yani mesela adidas ın adidas.com diye domain alabilirmiyiz geri alma hakı veya dava açama hakkaı varmıdır (kullanmıyabilirizde)

Geçen bir mesajında arkadaş uyarmıştı.Markaların isimleri alınınca yüklü tazminatlar alıyomuş marka sahipleri.Hatta iyi para alırım derken iyi para verirsiniz denmişti :)
saygılar..

H

hengame

Misafir
kolaturk.com mazisi vardı biri almıstı kolaturkadn öne sende alırsın

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
alamıyorum yani:( kötü oldu ben com u aldığımız zaman kulanmıyınca bişey yapamyoalr sanıyordum ama değilmiş galiba

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok 20 $vermiyorlarmış üstüne tazminat alıyorlarmış.Bende burada bunu yazan arkadaşın yalancısıyım :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tam isim olayı ne bilmiyorum ama bildiğim şey adidasforever.com alırsak mesela eğer adidas aleyhine işler yaparsak adidas dava açma hakkınına sahip oluyorlar ama lehine birşey yaparsak(ticari bir iş yapmazsak) dava açma hakkını saklı tutuyorlarmış. (doğru kaynaktan bilgi)

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben anlamıyorum, mesela www.cemyilmaz.com 'ı almışlar. Bir tek Cem Yılmaz o değil ya, benim cem Yılmaz diye bir arkadaşım vardı, daha da kim bilir ne kadar vardır. Bu uygulama bence çok saçma, alamamaları gerek. Şahsen kınıyorum bu uygulamayı. Sonuçta com.tr değil, com yada net 'i ilk register yapan alıyor, o şekilde de kalabilmeli benim düşüncem.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ya geçen gün bir kızın ismini gördüm Bilgi Sayar düşünsenize bu kız gitse Kimliği ile Nic.tr ye başvuru yapsa Bilgisayar.com.tr için hoop alır... :):) Zaten Alan adı da duraklatılmış..
Ünlü isimlere gelince Sanki ben CalvinKlein.com isminin düştüğünü ve amerikada bir elemanın aldığını (BackOrder) dan ve CalvinKlein in de bu elemana 50.000 Dolar gibi bi rakam ödediğini ve siteyi geri aldığını biliyorum. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama böyle biliyorum

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim aklıma şu geliyor, mesela benim zazu.com diye bir sitem var diyelim. Böyle ne bir şirket ne de başka bişey var. Ama kalkıp da yarın bir gün, zazu a.ş. diye bir şirket çıksa, vay bu benim ismim, vay bilmem ne gibi başvuru yapsa alabilir mi ki, bence böyle olmamalı. Tarihlere de dikkat ediliyordur umarım

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
.com domainlerde ilk gelen alır mantığı olduğuna göre alamazlar... neden verecekmişim tazminat? dava eder beni ne geçer eline? hiç... ben domaini bulayımda açsınlar davada göreyim : ) her şekli ile tutarım elimde o domaini..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5