İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bi sorum olacak?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
google sonunda beni de attı adsense den, ama samimiyetle söylüyorum ki hile yapmadım, hangi sebepten atıldığımı öğrenmek isterdim ama.. yani kural ihlali yapmadığımı düşünüyorum, fakat son birkaç gündür siteye oyun eklemek için giriyordum Tasarımla oynarken refresh yapıyordum normal olarak. dün ziyaretçi patlaması olunca sitede (yaklaşık x3) akşam hesabıma girmeye çalıştığımda öyle dedi.

neyse fazla uzadı burası sorry.. sorum şu,
1- kendi adıma bir hesap daha açabilir miyim?
2- kanal olarak eklemiş olduğum (ve en çok kazandıran bu) bir sitemi kullanarak açabilir miyim hesap

3- açamazsam başka nerden gelir sağlayabilirm (tekili 600-1000 arası değişiyordu dün 1500-2000 arası idi)

teşekkürler..

M

Metalirik

Misafir
Atılma sözkonusu senin hile yapıp ve/veya yapmaman harici, kodlamaların yerleştirilmesi ile ve google'nin reklamvereni koruma şettirikine de bağlıdır.

Kare kodları bir çok kişi metin içine gömüyor, misal. Bende bunu yapardım ve uyarı aldım, düzeltmiştim. Bu tür 1 sorunun olabilir..

Veya tık sayındaki artış reklamverene geri dönmüyorsa, gene geçersiz tıklama sebebi ile atılabilirsin. Diyeceksin ki, bu benim elimde olan 1 şey değil ki.. Evet, değil.

Ama Google reklamverene geri dönüşümü olan kaliteli ziyaretci istiyor, bunun harici gördüklerini sanırım hesabını kapatıyor. Buna onların tekeli, mecbur birşey diyemiyoruz.

Yeni bir hesap açabilirsin, ancak kendi adına sanırım ki açamazsın. Daha ayrıntılı bilgi arıyorsan forumda konunu arat, bir çok konu çıkacaktır. Diğer soruların hakkında tam bir bilgi sahibi değilim, çünkü henüz daha tecrübe edemedim :eek:

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi adına açamazsın.. Adresi falanda sakın aynı yazma.. Site olayına gelince siteye koyabilirsin gibime geliyor fakat anlaşılırsa hesap ilişkisinden atılabilirsin.. Sonradan eklemen daha mantıklı olur..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yorumlarınız için teşekkürler..

hesap açmak için kullandığım domaine reklam kodunu yerleştirmedim, sadece hesabı ilk açarken bi hafta falan durdu, fazla kazandırmayınca kaldırdım.

diğer adrese ne zamana kadar reklam kodu eklemiyeyim (gerçi ekleyeceğim kod yok ama :) )

bi de, kendi adıma açmayacağım, bi arkadaşımın adıyla açtım diyelim, adres aynı bölge/mahalle/şehir vs. işte bi sorun teşkil eder mi..?

benim anlamadığım, geçen hafta hesabımda gördüğüm bi dengesizliği iletmiştim kendilerine. ve "teşekkürler inceleyecez fazla tık varsa silecez tıkları" vs.vs. bişeyler cevap geldi hemen. acaba bu durumdan olabilir mi yoksa, dünkü ziyaretçi artışından dolayı direkt mi attılar... Yani bi uyarı maili gelebilirdi, ben de reklam kodlarını kaldırırdım yani geçici olarak..

neyse bu konuyu çok da uzatmak istemiyorum. sorry

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5