İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bi yazilim icin yardim

P

problem_cocuk

Misafir
merhaba bir yazilim icin yardima ihtiyacim var. web sitesine user giris yapicak ancak web sitesinde bir bolume uye girisi koymak istiyorum. uye girisi koyucam ama user kendisi uye olamayacak. irc serverimdaki nickini ve nick pass'ini yazip ancak o bolume giris yapip o blm den yararlanabilecek.
bunu nasil yapicagimi bilen birisi varsa lutfen ulassin bana...

puppet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
irc serverdaki şifreler ve nicklerlerin nasıl tutulduğuna bağlı

irc serverdaki şifreler ve nicklerlerin nasıl tutulduğuna bağlı eğer text dosyası olarak tutluyorasa yapabilirsin. yada bir şekilde onları eşzamanlı olarak txt dosyası yada mysql yada asp için acces e yazdırabilrisen.. gerisi kolay..
php ve asp den bir üyelik sistemi hazırlarsın user ve passları irc serverdan alınan nicki kullanıcı adı şifreyide şifre kabul edersin..
php , asp veya benzeri dilleri bilmiyorsan bu iş zor belkide imkansızdır :)

Kolay gelsin..

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ConferanceRoom yada Adobe irc sunucusu kullanıyorsan onlarda nickleri (nickserv.ptf) shell değilde web kullanımı için ayarlayabiliyorsun. Böylece ister kendi belirlediğin bir DB ye istersende tanımlı bir access dosyasına nickler kaydedilebiliyor. Bundan sonra da programlama bilmiyorsan bile hazır bir üyelik scripti üzerinde birkaç değişiklik ile istediğin sistemi gerçekleştirebilirsin. Bu kadar basit...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5