İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bil soruyu kap GMAİLİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

guajira

Misafir
forumdaki eski arkadaşlarda gmail var diye tahmin ediyorum. yeni gelenlerde sırf gmail için foruma geliyorlar. bende bi güzellik yapayım dedim sorunun cevabını bilene Gmail vercem. eskilere gönderirim cvplamalrına gerek yok.

Sorum: Molotof kokteylinin adı nerden geliyor? Hangi savaşta aktif olarak kullanılmıştır?

L

LukeoriN

Misafir
vyacheslav mikhaylovich molotov isim babasi
ilk defa ispanya iç savaşında (1936-1939) kullanılmış. 2 nci dünya savaşı sırasında da bolca kullanılmış

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Şimdi bizim Universite Oğrencileri 2. Dünya savasında kullanıldıgından fazla kullanıyorlar :)

G

guajira

Misafir
LukeoriN' Alıntı:
vyacheslav mikhaylovich molotov isim babasi
ilk defa ispanya iç savaşında (1936-1939) kullanılmış. 2 nci dünya savaşı sırasında da bolca kullanılmış

Evet ilk defa ispanya iç savaşında kullanılmıştır. Ancak bu silahın molotov ismini alması kış savaşı olarak ta bilinen finlandiya-rusya savaşında gerçekleşmiştir. finlandiyalılar savaşın çıkması için elinden geleni yapan rus devlet adamı molotov'a ithafen bu silahı "molotov kokteyli" olarak adlandırmıştır.

İsim ve e-mail yazarsanız Gmail davetiyenizi en kısa zamanda yollarım.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tebrikler LukeoriN.

Soru doğru olarak bilinmiştir ve davetiye gönderilmiştir. Konuyu kilitliyorum.

Ayrıca bu şekilde bir dağıtım yaparak insanları araştırmaya yönlendiren guajira'ya çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5