İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilal mi gitsin Ahmet mi?hadi bakalım anket yapıyoruz

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de diğer dinlerin mensubu gençlerin de olduğunu ve bu gençlerin de askerlik yaptığını hatırlatırım.

Bu gençler askerlik yaparken teröristler tarafından öldürülürse bunlar da şehit olur."Sizler hristiyansınız sizden şehit olmaz." gibi bir mantık düşünülemez.

Ayrıca,İslam'a göre şehit,Allah uğruna,İslam'ı yayma uğruna ölen kişilere verilen ünvandır.

Az önce bir haber daha okudum.Siirt'te bir erimiz daha ŞEHİT olmuş.Teröristler tarafından öldürülmüş.Bu erimiz Allah uğrunda veya İslam uğrunda ölmedi.Ama ŞEHİT.

Çünkü kutsal değeri olan VATAN için öldü.Bu her ülkede böyledir.

Yazmayacağım diyorum, yazdırıyorusunuz.

Hemen 1-2 mesaj öncemi kontrol edelim :

Şehit : Namus, din, devlet, vatan uğruna savaşırken ölen Müslüman kişilere verilen bir mertebe.

Ben bu yaşımdan sonra fetva verecek değilim.Yazdığım şeyler tamamen benim kendi inancım doğrultusunda ve bildiklerim, araştırabildiklerim doğrultusundadır.

Evet, kimse bilemez.Belki Irak'ta ölen a-be-de'li asker Müslüman'dır.Ben onu Hristiyan olarak bilirim, o şehit değildir derim.Bunu ancak Allah bilir.

Israrla tekrar ediyorum, din konusunda kimseyle tartışmam.Herkesin inancı kendine. Herkesin dine, inanca, Allah'a bakış açısı farklıdır.Zorla güzellik olmaz. Ne sen benim dediğimi kabul edersin, ne de ben senin yazdığını. Konuya dönüp Ahmet'i Bilal'i tartışalım.

Konu hakkındaki yorumum : Şahsen Ahmet askerlik yapmış, Bilal Lübnan'a gitmiş..Beni ilgilendirmiyor..Ben yapacağım askerliğe bakarım, vatanımı, ülkemi, dinimi, namusumu koruyacağım günü beklerim.
Ülkemi koruyan askerime bakarım, şehit haberi duyduğumda içimde biraz daha nefret, kalbimde biraz daha acı, gözümde biraz daha yaş hissediyorsam işte bu bana yeter.Ve hiç de yadırgamam, şikayet etmem; Niye Başbakan'ın oğlu askerlik yapmamış, Lübnan'a gitmemiş. O onların yaptığı bir ayıptır, utanç tablosudur. Sebepsiz yere askerlikten kaçana, ülkesini savunmaya korkana kusura bakmayın da Türk demem.

Kolay gelsin

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eminim bunu diyenler, Lübnana asker göndermesek diceklerdi ki:

"Ya oraya bir sürü ecnebi devlet gidecek.Lübnanlı kardeşlerimizi yanlız mı bırakıyoruz?"

Şimdi AKP hükümeti yolladı askerleri.Diyorlarki yazık değilmi askerlerimize.
Sanki oraya ölsünler diye yolluyorlar.Kaç israil askerinin ölüm haberi geldide dost ülke Türkiye şehit verecek?

Sırf muhalif olmak için muhalif bazıları..

Geçen bu tarz olaylarda AKP nin yaptığına inadına zıttına giden kişiler, geçenler de Filistinli bi gencin Abdullah Güle
"gelin buraya bizi kurtarın"
diye bağırdığının haberini veriıolardı nette..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5