İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bilen arkadaşlar neden yardım etmiyorlar?

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar

www.kalpchat.com
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:www.kalpchat.com&meta=

782 sayfam hala indexli googlede.

2 ocak 2007 tarihine kadar 3000-4000 tekil hitim vardı. googleden gelen ortalama 2000-2500 oluyordu.
webservis sayacına göre

1 OCAK 2007

1 http://www.google.com.tr 1906

2 OCAK 2007

3 http://www.google.com.tr 28

google aramasında en cok ziyaretcinin geldiği kelime
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=kız+msnleri&meta=
ilk 3. sıradaydım günden güne değişiyordu.
PR 4 site güncellemeye kadar değişimli GPR 5-6 gösteriyordu güncelleme başladıgı ilk 3 gün pr0 oldum ve geri pr4 oldum.
sitede spam denebilecek okadar aşırı birşey yok. en geç 2-3 gün içinde yeni yeni içerikler (spam olmayan) ekliyordum.
adsenseden günlük 800-1500 tıklama ile 15-25 $ arası değişiyordu.
şuanda 200-400 tıklama ile 6-7 $ olarak değişiyor günlük.

hitlerin geldigi aramalardaki kelimelerin hiçbirinde sitemi bulamıyorum ne 50. sayfada ne 5. sayfada.
ne yapmam lazım arkadaşlar eski haline getirmem için?

- sitemap yaptım yeni.
- indexin title keyw. desc. değiştirdim.
- pr4-5 link eklettim bikaç siteye.
- hostu değiştirsem bir etkisi olacakmı?

tasarım banlanma diye bir olay varmıdır googlede? tasarımımı 4-5 site almış tüm içeriğiyle birlikte kalpchat.com yazan yerleri kendi domainleriyle değiştirmişler sadece, dost siteler bile aynı. sitenin tasarımını ve şuanki hosttaki hepsini silip yeniden bir tasarım ve içerik yapmam arama sonuçlarına etki edecekse eski halini alacaksa değiştirmeyede razıyım.

ben ve forumda benim gibi aynı durumda olan arkadaşlarda var, görüyoruz forumda.
tecrübesi yada kesin olarak bildiği bir çözüm yolu olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirlermi arkadaşlar

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sandboxa gırdın buyuk ıhtımalle son zamanalrda bir çok kişi sandboxa gırıyor...
(konunun başlığıda pek hoş değil, burda herkes bırbırıne yardım edıyor bıldığı kadarı ıle nerde yardım alamadınız ?)

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sandboxa gırdın buyuk ıhtımalle son zamanalrda bir çok kişi sandboxa gırıyor...
(konunun başlığıda pek hoş değil, burda herkes bırbırıne yardım edıyor bıldığı kadarı ıle nerde yardım alamadınız ?)

başka bir konuda yardım alamadım.

peki bu durum için googleye türkçe olarak ulaşabilecegim bir email adresi varmıdır? bide mail ile deneyelim.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazılan maıle oto cevap alırsın belkı onun dışında normalde benı mattığım maıle cevap gelmedı uzunsure oldu ustelık

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Sandbox dan ziyada google pr4 olmanıza ragmen indexlenme sayınız düşük. bence içerik geliştirirseniz google sizi daha fazla aramada bulacaktır. odin.net domainim var pr4 ve indexlenme sayısı düşük ancak sizin kadar geliyor yani içerik ve sürekli güncelleme ile siteniz 3 - 6 ay arası hakettigi yere gelecektir.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yabancı forumlarda - 30 mu ne oyle bir şey dolaşıyor, spam yaptığı düşünulen sayfaların gerıye atıldığını okumuştum 30 sıra kadar ancak dediğim gibi sandbozıhtımalı yuksek pr ile lakası yok pr5 olan sıtemde aynı durumda 1,5 aydır beklıyorum...

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benım sıte yaklasık 3 aydır bu durumda yazılan cok seyı yaptım pr2 idi son guncellemede 3 oldu ındex eskıye oranla 4 5 kat arttı ama zıyaretcı gelmıyor...

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandbox değil, aynısı ay başında benim 2 sitemde oldu, 2 hafta sonra düzeldi. googleda kalpchat diye aratıldığında siten ilk sırada çıkıyor yani sandox olamaz ;)

bir kaç hafta bekle düzelir ...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlığa istinaden bir cümle
"böyle bir mecburiyeti olmamalarına rağmen insanlar burda bilgilerini yeterince aktarıyorlar"

ikinci olarak Google'ın seni dikkate almasını istiyorsan önce senin onu dikkate almış olman gerekir

Burdan başlayabilirsin

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Host değişmene gerek yok, sadece kendi kendine uğraşmış olursun. Bence biraz bekle, bu tip güncellemeler zaman zaman olabilir. Hatırlarsan Yılbaşında bir çok kişiye de oldu ben de dahil, ama sonradan yerine oturdu tekrar. Yine bu tip bir periyot olabilir bu.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
edindiğim bilgi şudur; daha önce de söyledim ama umrunda olmadı kimsenin.
html hataları 2. safaya atıldı.
türkçe hatası olan siteler sandbox'a alınıyor tek tek.
özellikle url'de varsa,
örneğin:
hatalı site.com/olurmu
doğru: site.com/olur_mu

içerik de aynı şekilde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5