İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bileşeni tekrar yüklemede problem var.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla 1.0.13 kullanıyorum, safe mod ayarından dolayı bileşen yükleyemiyordum. Daha sonra safe mode joomla fixed diye bişi buldum administrator klasörüne attım ve seyret bileşenini yükledim fakat başka problemlerden dolayı bu bileşeni uninstall edip tekrar kurmak istedim. Bileşeni kaldırmaya kaldırdım ama şimdi tekrar kurmak istediğimde "ERROR: Could not find an XML setup file in the package. " bu hatayı yine vermeye başladı. Daha önce bu şekilde kurmuştum fakat bileşeni kaldırdıktan sonra tekrar kuramadım.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
eski dosyandan kuruyorsan bu hatayı verebilir,

"safe mode joomla fixed" cache si varsa temizlemeyi dene,

yada "seyret bileşeni" nin sıfır halini yükle bak,

ahselvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış anlamadımsa pakette bir xml kurulum dosyası yok veya yanlış kısımdan yüklüyorsun.

yazılabilirleklere bakıp tekrar doğru yerden yükle modülse mod dan component se componenten yükle ;)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar cache temizledim ama yine çalışmadı ayrıca yanlış yüklemiyorum daha önce yükledim sonra silmem gerekti silip tekrar yükleyeyim dedim, silmeye sildim ama geri yüklemek istediğimde yukarıda yazdığım hatayı veriyor. Hala da bi çözüm bulabilmiş değilim hatta db yi ve joomlayı tamamen kaldırdım yeniden yükledim yok olmuyo olmuyo, hani daha önce yaptığımda da olmasa belki anlayacam ama daha önce yaptığım şeyi şimdi hata alıyorum.

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla 1.0.13 kullanıyorum, safe mod ayarından dolayı bileşen yükleyemiyordum. Daha sonra safe mode joomla fixed diye bişi buldum administrator klasörüne attım ve seyret bileşenini yükledim fakat başka problemlerden dolayı bu bileşeni uninstall edip tekrar kurmak istedim. Bileşeni kaldırmaya kaldırdım ama şimdi tekrar kurmak istediğimde "ERROR: Could not find an XML setup file in the package. " bu hatayı yine vermeye başladı. Daha önce bu şekilde kurmuştum fakat bileşeni kaldırdıktan sonra tekrar kuramadım.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Aldığın hata safe mod ile ilgili bir hata değil, daha önceki başlığınıda okudum çözdüğün için cevap yazmadım.

Hatanın çözümü ise, yüklemeye çalıştığın rar veya zip dosyasıyla ilgili bir problem. Bunuda şu şekilde çöze bilirsin

yüklemek istediğin, bileşen, modül veya mambot'u ana dizindeki

Administrator/componets/com_installer/componets
Administrator/componets/com_installer/modules
Administrator/componets/com_installer/mambots

klasörlerinden uygun olanınamanuel upload et ve Admin panelindeki Installers'e gel. Yüklemek istediğin ne ise artık,
Gözat seçeneğinin altında, İnstall diye bir buton var, ona bass ve gerekli yüklemeyi yap.

Not : Yüklemek istediğin bir componet ise

Administrator/componets/com_installer/componets/seninbelirleyeceğinbirklasörismi

şeklinde yükleyebilirsin...
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bir not daha : aynı türden ikinci bir modül, mambot veya componet yükleyeceğinde öncekinin dosyalarını silmen gerekli FTP'den. Ona göre

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5