İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgi İsteği: Domain nasıl aktarılır?

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şayet bir domain satarsam bunu karşı tarafa nasıl aktarırım? (Eğer özellikle bu domain godaddy'de tutuluyorsa).

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

bahabos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her firmanın size sağlamış olduğu panelin özellikleri farklıdır. Godaddy şimdiye kadar hiç kullanmadım. Türkiye'deki firmalardan belkide en çok tercih edilen iki firmada (markum.net ve isimtescil.net) "Domain Transfer" bölümü var. Buradan gerekli adımları izleyerek domaini aynı firmaya kayıtlı başka bir kullanıcıya transfer edebiliyoruz. Tahmin ediyorum ki Godaddy'de de "Domain Transfer" diye geçen bir bölüm vardır. Bu konuda ben bildiklerimi söylemeye çalıştım ama Godaddy'i tercih eden başka bir arkadaş illaki size yardım edecektir. :)

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her firmanın size sağlamış olduğu panelin özellikleri farklıdır. Godaddy şimdiye kadar hiç kullanmadım. Türkiye'deki firmalardan belkide en çok tercih edilen iki firmada (markum.net ve isimtescil.net) "Domain Transfer" bölümü var. Buradan gerekli adımları izleyerek domaini aynı firmaya kayıtlı başka bir kullanıcıya transfer edebiliyoruz. Tahmin ediyorum ki Godaddy'de de "Domain Transfer" diye geçen bir bölüm vardır. Bu konuda ben bildiklerimi söylemeye çalıştım ama Godaddy'i tercih eden başka bir arkadaş illaki size yardım edecektir. :)

Çok teşekkür ederim dostum; Godaddy çok karışık olduğu için insanın gerçekten kafası karışıyor. Ancak söylediğin bilgiler yine de kafamda bir şeylerin şekillenmesine yaradı. Anladığım kadarıyla yine bir godaddy kullanıcısına rahatlıkla aktarabileceğim!

Peki... Bu "60 gün" nedir? Yani bir domain kayıt edildikten sonra 60 günden önce transfer edilemiyor mu?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
godaddy icinde trasfer icin domainin 60 gününü doldurmasını beklemenize gerek yok

bahabos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer domaini başka bir firmada bulunan hesaba transfer etmek istersen kayıt günü üzerinden en az 60 gün geçmiş olmalı. Sen Godaddy içindeki bir hesaba transfer etmek edeceğine göre bu senin için problem olmayacak. İstersen domaini aldıktan 10 saniye sonra bile transfer edebilirsin.

maviyalniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Godaddy de yönlendirmek istediğin domaine tıkla veya işaretle menüden account change tıkla karşı tarafın bilgilerini yaz...

zamanusta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Harika. Teşekkür ederim arkadaşlar. Çok faydalı oldu bu bilgiler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi