İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar adı + cookie ile tekil hit

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgisayar adı + cookie ile gerçek tekil hit sayımını yapan asp kodunu bilen arkadaş var mı ?

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp ile bilgisayar adını öğrenebileceğinizi sanmıyorum
Bana da çok lazım olmuştu ama bulamadım
Cookie ile ise bi cookie oluşturursun ve cookie nin expires in tarihini bir sonraki gün olarak ayarlarsın
Gerisi if döngüsü ile halledilebilir
aspindir de çok örnek bulabilirsin

BLooD_NiGhT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha güzel bir fikrim var.
bir veritabanı oluştur "ip_db" siteye giriş yapan kişilerin ipini oraya kaydet. bir veritabanı daha oluştur bu veritabanında ise bugünün tarihi yer alsın "tarih_db" . eger bugünün tarihi veritabanına son kaydedilen tarihten farklı ise veritabanındaki ipler silinsin "ip_db" ve yeni tarih veritabanına kaydedilsin " tarih_db ". aklıma böyle bir yöntem geldi.

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BLooD_Night şuan sitem zaten böyle çalışıyor. Aynı gün aynı ip ile ancak bir kez tıklatılıyor. Sonraki gün bugüne ait ip'ler siliniyor.

Bir kişi ya da özel bir tür makineler ip kodunu sürekli değiştirip aynı linke tıklatarak sanal olarak tekil hiti artırıyor. Eğer işlemi yapan bilgisayar adını öğrenebilirsem bu bilgisayardan yapılan tüm işlemleri 1 sayacağım. Yani aynı gün içinde aynı linkte tıklatıldığında ip 1 kez artmış olacak. Bu işlemi cookie ile yaptığınızda, cookie kayıtlarını bilgisayardan silip, yine sürekli olarak fiktif hit artabiliyor. Amacım gerçek hit sayısına ulaşabilmek ya da daha gerçekçi kabul edilebilir bir hata ile tekil hit sayımı yapabilmek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5