İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilgisayar aynı ben hile yapmıyorum ama arkadaşım yapıyor

F

fatihgoz

Misafir
Ben maalesef arkadaşımla aynı evde kalıyorum ve mecburen bilgisayarı birlikte kullanıyoruz. Benim bir sitem var ve adsense den 20 dolar çivarı günlük hilesiz kazanıyorum. Arkadaşımda bunu gördü ve bir site yaptı fakat fazla kazanamadı ve şimdi hileye başvurdu hile yapıyor arkadaşımın banlanacağı belli. Aynı bilgisayarı kullanarak google hesaplarımıza giriyoruz. Arkadaşım banlanırsa benim hesabıma zararı olur mu? Kesin bi cevap verirseniz iyi olacak. :confused:

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hesaplarınız aynı ise zaten banlanırsın ama arkadaşım banlanırsa dediğine göre farklı hesaplar; senin reklamlarına tıklamıyorsa birşey olmaz sana.

şöyle düşün sen kendi bilgisayarından başka sitedeki reklamlara tıklayabiliyorsun! hesaplar farklı ise birşey olmaz. hile dediğin tıklama ise tabii.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fatihgoz,
bu sorunun net bir cevabı yok. google dengesiz bir sisteme sahip. ne zaman kimi atacağı ve hangi nedenden atacağı belli olmuyor. sen önlemini al ve atılmadan arkadaşını engelle.

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sözleşmeye dikkat ederseniz kendi reklamlarınıza tıklamamanız gerektiği diğer maddelerden daha özel bir dille vurgulanmıştır. Çoğu adsense çi bu nedenle banlanmıştır. İlk etapta tıklarsın ve banlanmadığın için zararı yok sanırsın. Fakat bir gün aniden reklamlarına tıklamandan 2 saat sonra hesabın kapanır. bu sistem 2 şekilde işliyor olabilir.

1. Sisteme belli bir opsiyon tanımlanmıştır. Yani bir yayıncının kendi reklamlarına tıkladığı, çerezler ve ip yoluyla kaydedildiğinde bu tıklama belli bir sayıya ulaşır, otomatik olarak atılabilirsin. (Bu biraz iyi bir bakış açısı.)

2. Kontrol panelinin açık olduğu bir ip'den o anda kendi kodlarından bir reklama tıklandığında sistem otomatik olarak kullanıcıyı atar. (Bu da daha mantıklı bir sistem.)

Bunlar teoridir. Sistemin kesin olarak nasıl işlediğini bilmemiz tabii ki pek de mümkün değil.

Saygılar...

F

fatihgoz

Misafir
Siz anlamadınız arkadaşımın ve benim hesap ayrı fakat beraber tek bilgisayar kullanıyoruz. arkadaşımın hesabı hileden kapanırsa ben hile yapmadığım halde sırf aynı bilgisayardan hasabımı kontrol ettiğim için kovulurmuyum??? :confused:

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek bilgisayardan 2 ayrı hesaba giriş bile zaten yasak , banlananlar oluyor , aynı kişinin zannedip şutlarlar.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasın bilgisayardan anlamıyorsa iki farklı kullanıcı hesabı aç biri seninki diğeri onunki olsun kendi hesabında normal baglantını kullan arkadasının hesabınada proxychanger yükle ve 24 saatte bir proxy değiştirmesi için ayrla arkadasın proxy üzerinden baglansın zaten hile yapıyorsa atılacaktır.

Bu şekilde Senin hesabının zarar görmesini engelleyebilirsin ama google bu sebep verme atabilir:) kolay gelsin

D

discoface

Misafir
arkadaşın banlandığında,
kapanan bir hesapla bağlantı kurulduğundan hesabınız kapatıldı mailini alırsın bir süre sonra. Tabı inşallah almazsın ama bence bu olur.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yada en kolay yolu sudur arkadasın kalktıktan sonra cerezleri silip modeme bir barnak atacasın :)

S

Skeleton

Misafir
Tehlikeli bir durum...Sorun çıkar büyük ihtimalle. Arkadaşına anlat derdini bıraksın bu işleri...

oktaylust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şimdi ben kendi reklamlarıma tıklamıyorum ama arkadaşlarım kendi bilgisayar ve IP leri ile hergun 1 kere benim reklamlara tıklasa birşey olur mu?Tıklama başına para her 24 saatte bir IP ile sadece 1 tıkla için mi ödeniyor?

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google size uzaklaştırma cezası verir... :D hesabına girip kazancını kontrol etme aydan aya gir. ve caheyi sil modeme reset at farklı browser kullan

oktaylust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl yani analamadım ? Ben kendi reklamıma tıklamıyorum arkadaşlar tıklıyor benim reklama, Ip farklı bilgisayar farklı neden hesaba girmeyeyim modemi kapatıp açayım cookie yi sileyim?

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oktaylust' Alıntı:
nasıl yani analamadım ? Ben kendi reklamıma tıklamıyorum arkadaşlar tıklıyor benim reklama, Ip farklı bilgisayar farklı neden hesaba girmeyeyim modemi kapatıp açayım cookie yi sileyim?
şimdi dostum :
aynı pc den farklı iki hesaba girmek için benim söylediğim yöntemi kullan.
eğer hile yapılıyorsa hesabın birinde, ozaman kesinlikle kullan.
arkadaşlarınada söyle senin reklamlara fazla tıklamasınlar sonuçta o da bir hile:)
eğer arkadaşların aynı il içindeyse yine sorun olabilir(ip den dolayı).

Google amca çok uyanık geçiniyor:cool:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5